Novinky

Prečo od mája nedostanete aktualizácie systému Windows 10

Existuje len málo spoločností, ktoré v súčasnosti nepociťujú dopad koronovej krízy. Podobne Microsoft. Spoločnosť varovala, že tržby zo segmentu počítačov budú tento rok nižšie, ako sa očakávalo. Súčasná kríza tiež spôsobuje, že Microsoft mení svoje plány týkajúce sa zavádzania aktualizácií Windows 10.

Od mája tohto roku nebudú zatiaľ žiadne nové aktualizácie a spoločnosť Microsoft sa chce plne sústrediť na zlepšenie zabezpečenia systému Windows 10.

Spoločnosť Redmond v správe na Twitteri oznámila, že zatiaľ nebudú k dispozícii žiadne nové voliteľné aktualizácie.

Toto sú aktualizácie pre všetky verzie operačného systému, ktoré spoločnosť Microsoft stále podporuje, od Windows 10 po Windows Server 2008. Pretože ide o voliteľné aktualizácie, pravdepodobne ich mnohým ľuďom nebudú chýbať. Aktualizácie spoločnosti Microsoft sa navyše v posledných rokoch stali neslávne známymi kvôli mnohým problémom, ktoré sa objavili neskôr.

Microsoft tvrdí, že rozhodnutie pozastaviť voliteľné aktualizácie bolo urobené kvôli koronavírusu a jeho vplyvu na zákazníkov. Spoločnosť sa najskôr chce ubezpečiť, že zariadenia a služby Windows 10 fungujú čo najbezpečnejšie, a to občasným poskytovaním bezpečnostných aktualizácií. Zameranie na zvýšenie bezpečnosti nevychádza z ničoho nič, teraz, keď ľudia na celom svete hromadne pracujú z domova a potrebujú správne fungujúci a bezpečný systém. Spoločnosť Microsoft zaznamenala nárast v používaní cloudových služieb, ako sú Microsoft Teams, Power BI a Windows Virtual Desktop, minimálne o 775%.

Pre Microsoft je preto dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby služby fungovali správne. Spoločnosť v blogovom príspevku nedávno oznámila, že aktívne spolupracuje s nemocnicami, ktoré sú terčom hackerov. Spoločnosť Microsoft chce zabezpečiť, aby bola bezpečnosť optimálna, aby sa zabránilo veľkým problémom, ako je napríklad útok ransomvéru. Podľa rôznych štúdií sú ľudia, ktorí pracujú z domu kvôli koronavírusu, čoraz častejšie terčom kybernetických útokov.

Aktualizácie zabezpečenia

Pravidelné aktualizácie pre Windows 10 budú na chvíľu pozastavené, stále však môžete očakávať bezpečnostné aktualizácie. To znamená, že Patch Tuesday bude aj naďalej existovať. Druhý utorok v mesiaci spoločnosť Microsoft zavedie mesačnú aktualizáciu zabezpečenia pre systémy Windows a ďalšie produkty spoločnosti Microsoft prostredníctvom služby Windows Update.

"Mesačné bezpečnostné aktualizácie sa nemenia." Jednoducho sa zavedú, aby sa zabezpečila dobrá ochrana firiem a zákazníkov, “uviedol Microsoft.

Nie je jasné, kedy môžeme opäť očakávať pravidelné aktualizácie. Tento okamih s najväčšou pravdepodobnosťou nepríde skôr, ako bude ohnisko koronavírusu pod kontrolou a život sa vráti do starých koľají. A očakáva sa, že to chvíľu potrvá.