Ako

Importujte svoju poštu do služby Gmail v 3 krokoch

POP bol kedysi štandardným protokolom pre príjem pošty. Nevýhodou protokolu POP je, že sa e-maily a priečinky nesynchronizujú medzi zariadeniami. Z tohto dôvodu sú poštové služby ako Gmail užitočné, pretože k svojej pošte máte prístup kedykoľvek a kdekoľvek. Svoj účet POP môžete jednoducho importovať do služby Gmail.

Krok 1: Zhromaždenie údajov

Je ľahké nakonfigurovať Gmail tak, aby sa pošta sťahovala z vášho účtu POP. Potrebujete na to prihlasovacie údaje svojej pošty: používateľské meno, heslo a server pre prichádzajúcu poštu. Ak ste tieto informácie stratili, môžete si ich vyžiadať od poskytovateľa, u ktorého ste zaregistrovali svoj poštový účet. Prečítajte si tiež: 17 tipov na správu e-mailov pomocou aplikácie Inbox by Gmail.

Krok 2: Konfigurácia účtu

Otvorte vo svojom prehliadači službu Gmail a prihláste sa. Teraz kliknite na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu a potom kliknite na ikonu nastavenie, tab Účty a dovoz. Kliknite na túto možnosť Pridajte svoj vlastný e-mailový účet POP3. Zadajte e-mailovú adresu, z ktorej chcete prevziať e-mail, a kliknite na Ďalši krok. Potom musíte zadať užívateľské meno, heslo a server POP (server pre prichádzajúcu poštu). Ak váš poskytovateľ uvádza konkrétny port na serveri POP, môžete ho zadať na porte, inak môžete ponechať predvolené nastavenie.

Odporúčame zrušiť začiarknutie Ponechajte kópiu získaných správ na serveri, pretože riskujete, že sa váš server zaplní poštou (a teraz, keď používate Gmail, môžete k získanej pošte stále získať prístup kdekoľvek). Voliteľne sa rozhodnete okamžite pripojiť štítok k e-mailom z tohto účtu, aby ste mohli e-mail ľahko rozpoznať. kliknite na Pridať účet dokončíte import svojho účtu.

Krok 3: Odošlite prostredníctvom svojej adresy POP

Pošta z vášho účtu POP je teraz automaticky načítaná službou Gmail, ale ak odosielate poštu, stále to robíte prostredníctvom svojej adresy Gmail. Chcete tiež mať možnosť odosielať prostredníctvom svojej adresy POP? Potom sa vráťte na kartu Účty a dovoz a tentokrát kliknite na Pridajte ďalšiu svoju e-mailovú adresu pri pohári Pošlite poštu ako.

Zadajte meno, ktoré chcete zobraziť ako odosielateľ, a svoju e-mailovú adresu (POP). Teraz musíte zadať používateľské meno, heslo (a ak je určené) port servera odchádzajúcej elektronickej pošty (SMTP), po ktorom kliknete Pridať účet. Teraz môžete bez problémov posielať poštu zo svojej „starej“ e-mailovej adresy, ale prostredníctvom služby Gmail.