Ako

Takto získate ikonu batérie späť v systéme Windows 10

Keď pracujete na notebooku, ikona batérie je veľmi príjemná súčasť, ktorú musíte mať neustále na obrazovke. Takto budete presne vedieť, aká je situácia a kedy je čas hľadať zásuvku. Ale niekedy táto ikona náhle zmizla. Je to z najrôznejších dôvodov; zameriavame sa hlavne na otázku: ako to získate späť?

Cez nastavenia

Možno si myslíte, že táto ikona je jednou z komplikovaných častí systému Windows, ktorú nemožno len tak ovplyvniť, ale nič nemôže byť ďalej od pravdy. Ikony v systéme Windows je možné tiež zapnúť a vypnúť stlačením tlačidla. Musíte len vedieť, ktoré a kde sa nachádzajú. Ikonu indikátora batérie zapnete kliknutím Štart / Nastavenia / Personalizácia / Panel úloh. Potom posuňte zobrazenie nadol, kým sa nezobrazí táto možnosť System tray s možnosťou uvedenou nižšie Vyberte ikony, ktoré sa zobrazia na paneli úloh. Teraz prepnite prepínač pre chýbajúcu ikonu. To samozrejme funguje aj pre všetky ostatné ikony, nielen pre batérie. Ak stále nič nie je viditeľné, kliknite na ikonu striešky (^) vedľa systémovej lišty a skontrolujte, či je ikona zahrnutá.

Batéria pre iné zariadenie

Systém Windows môže zobrazovať ikonu batérie nielen pre váš laptop, ale aj pre ďalšie zariadenia, ktoré obsahujú batériu; napríklad myš. Ikona môže tiež niekedy zmiznúť. Túto ikonu môžete tiež zapnúť / vypnúť na rovnakom mieste ako ikona batérie vášho notebooku. Čo však v prípade, že tlačidlo nefunguje (sivé) alebo nie je vôbec viditeľné? V takom prípade kliknite na Štart a zadajte správcu zariadenia, potom kliknete na nájdený výsledok. Teraz kliknite pravým tlačidlom dole Batérie na batérii prístroja vyberte Vypnúť a kliknite na Áno. Počkajte niekoľko sekúnd a kliknite pravým tlačidlom myši na batériu a vyberte možnosť Prepnúť. Ak je pre toto zariadenie k dispozícii ikona, malo by byť teraz znova viditeľné.

Reštartujte program Explorer

Nakoniec nemusí Windows Explorer (po týchto krokoch) jednoducho spolupracovať. V takom prípade vyhľadajte správcu úloh v ponuke Štart a kliknite na kartu Procesy kliknite na ňu pravým tlačidlom myši Prieskumníka potom ďalej Reštart.