Blog

Takto používate aplikáciu Zdravie na svojom iPhone

Podľa Apple je zdravie pravdepodobne jednou z najdôležitejších vecí v živote. Aplikácia Zdravie bola prepracovaná špeciálne pre iOS 13 a teraz máte ešte viac možností, ako získať prehľad o svojom zdraví.

Pri prvom spustení aplikácie vám uvítacia obrazovka poskytne prehľad nových funkcií vrátane lepšieho prehľadu vašich aktivít. Aplikácia dokáže dokonca sledovať menštruačný cyklus. Ďalej musíte vyplniť niektoré základné informácie. Myslite na svoje meno, dátum narodenia, pohlavie, váhu a výšku.

Po zadaní všetkých týchto informácií sa zobrazí prehľad vašich posledných aktivít. Spočiatku sa to môže zdať trochu stručné, ale v skutočnosti existuje veľa údajov, do ktorých máte prehľad. Napríklad kliknite do aplikácie v dolnej časti Objavte Ak chcete zobraziť rôzne kategórie sledované v aplikácii. Týmto spôsobom máte prístup Srdce získate prehľad o svojom srdcovom rytme, ale aj o vašom krvnom tlaku a saturácii kyslíkom.

V kategórii Činnosť vidíte, aké cviky ste absolvovali: od chôdze, po lezení po schodoch, ale aj vzdialenosť, ktorú ste prešli na bicykli alebo preplávali. Kliknite napríklad na aktivitu Na krok, získate prehľad o tom, koľko krokov ste podnikli za deň alebo za týždeň, mesiac alebo rok. Môžete tiež prepojiť rôzne aplikácie tretích strán s aplikáciou Apple, aby ste získali ešte špecializovanejšie podrobnosti o určitých činnostiach.

Lekárske ID

Aj keď nemáte v pláne aktívne používať aplikáciu Zdravie, je rozumné začať najskôr vyplnením svojich lekárskych údajov. V aplikácii môžete vytvoriť lekársky preukaz, ktorý je okrem iného určený na to, aby sa záchranári v prípade núdze dozvedeli o vás viac.

Tým ďalej Pracovať Kliknutím zobrazíte, či máte nejaké zdravotné ťažkosti alebo alergie, užívate nejaké lieky a aká je vaša krvná skupina. Môžete tiež pridať kontakty SOS. Tieto informácie sa zobrazia na obrazovke, keď voláte na tiesňové číslo.

Keď použijete aplikáciu Zdravie, môžete upraviť alebo pridať lekárske informácie jednoduchým klepnutím na profilový obrázok na pravej strane súhrnnej obrazovky. Tu je tiež možné upraviť vaše nastavenie ochrany osobných údajov a prepojiť zariadenia s aplikáciou, napríklad Apple Watch. Hodinky potom odosielajú informácie do aplikácie. Môžete si tiež stiahnuť svoje údaje.

Spúšťate aplikáciu Zdravie po prvýkrát? Spoločnosť Apple pripravila na úvod krátke úvodné video.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found