Ako

Upravte automatickú korekciu na zariadeniach iPhone a iPad podľa svojich predstáv

Automatické opravy na zariadeniach iPhone, iPad a iPod touch niekedy slová opravujú nesprávne. Ak chcete pracovať bez automatickej opravy alebo chcete službu využiť čo najlepšie, vysvetlíme vám, ako to najlepšie urobiť.

Nastavte kľúčové slová

Funkciu automatických opráv vášho iPhonu alebo iPadu môžete ovplyvniť vložením kľúčových slov. Týmto sa opravia slová, ktoré zadáte nesprávne, požadovaným spôsobom. Ak napríklad namiesto toho napíšete dta, môžete vložiť, že toto slovo sa automaticky opraví. Prečítajte si tiež: 9 tipov na písanie na zariadení iPhone alebo iPad.

Ísť do nastavenie, zvoliť Všeobecné a vyberte Klávesnica. Posuňte zobrazenie nadol a klepnite na Nové kľúčové slovo. Doplňte Fráza zadajte požadovaný text. Potom vstúpte Kľúčové slovo s ktorým slovom chcete získať zadaný text alebo vetu. Kľúčové slovo nemôže obsahovať medzery a po dokončení vyberte Uložiť uložte nastavenia.

Môžete tiež vytvoriť úplné vety, napríklad z dialektu.

Robte vety

Okrem opráv v slovách môžete použiť aj úplné vety. Vlak má meškanie, ako kľúčové slovo môžete dať dthv, po ktorom automatická oprava dá tento návrh a upraví ho. Vďaka tomu môžete rýchlo a efektívne posielať krátke správy bez toho, aby ste museli veľa písať.

Nastaviť iný jazyk ako slovník

Ak chcete na telefóne iPhone, iPod touch alebo iPad okrem holandského jazyka písať aj v inom jazyku, môžete si zvoliť druhý slovník. Tu prechádzate nastavenie. Vyberte kartu Všeobecné a otvorené Klávesnica. Ísť do Klávesnice a potom vyberte Pridajte klávesnicu ak chcete k funkcii automatických opráv pridať nový slovník. Slovník môžete tiež vymazať stlačením Zmena potom vyberte ikonu - pre klávesnicu a vyberte Odstrániť. Vyberte si Pripravený zachrániť.

Vyberte si viac jazykov, ktoré doplnia slovnú zásobu.

Zakázať funkciu automatických opráv

Ak ste z automatickej opravy úplne unavení, máte k nej prístup nastavenie na vašom iOS zariadení. Otvorené nastavenie, prejdite na kartu Všeobecné a vyberte Klávesnica. Teraz vložte tlačidlo dozadu Automatické opravy off, aby sa vypla funkcia automatických opráv. iOS bude naďalej kontrolovať váš pravopis a bude ho zvýrazňovať červenou farbou. Dajte gombík dozadu Skontrolujte pravopis vypnuté pre deaktiváciu tejto funkcie.

Ak vás už všetky tieto opravy unavujú, jednoducho vypnite automatické opravy