Ako

Spravujte súbory v systéme iOS pomocou aplikácie FileBrowser

Aj keď má iOS už nejaký čas vlastného správcu súborov, je pomerne obmedzený. FileBowser vám ponúka „možnosti pracovnej plochy“, Prieskumník systému Windows pre váš iPhone alebo iPad.

Spravovanie súborov nie je niečo, po čom je systém iOS veľmi dobrý hneď po vybalení z krabice. Vďaka aplikácii Súbory už bolo niekoľko vecí vylepšených, stále však zostáva samozrejmosťou. Inštaláciou aplikácie FileBrowser (a my vám odporúčame ihneď si kúpiť verziu Biz, o tom neskôr) získate oveľa rozsiahlejšie možnosti správy súborov; vrátane prístupu k priečinkom a súborom napríklad na vašom NAS alebo v iných zdieľaných sieťových zdieľaniach. V zozname funkcií sú ale aj FTP a ďalšie. Ďalej je to tiež prehliadač rôznych formátov súborov vrátane obrázka a zvuku, zatiaľ čo súbory PDF môžu byť anotované. K dispozícii je bezplatná obmedzená verzia aplikácie, bežná verzia s modrou ikonou stojí 6,99 € a obchodná verzia 11,99 €. Táto najnovšia verzia sa odporúča, ak chcete pravidelne pristupovať k väčším súborom zo zdieľaných priečinkov, upravovať ich, presúvať, kopírovať atď. Iba verzia Biz podporuje protokol smb3, ktorý poskytuje oveľa vyššiu priepustnú rýchlosť ako maximálny dostupný SMB2 v štandardnej verzii. Podľa našich skúseností je prenos súborov do az vášho iPhonu alebo iPadu oveľa užívateľsky príjemnejší. Uistite sa, že keď pridáte nové zdieľanie (môžete to urobiť pomocou + v hlavnom okne), kliknete nižšie Pokročilé nastavenia vzadu SMB verziaVerzia 3 nástup (alebo príp Automaticky). Iba tak si môžete byť istí, že sa vždy dosiahne maximálna rýchlosť prenosu.

Rovnako ako Finder alebo Explorer

Pokiaľ ide o zvyšok, FileBrowser v skutočnosti funguje rovnako ako Prieskumník súborov v systéme Windows alebo Finder v systéme macOS. Môžete chytiť a presunúť súbory a priečinky. Je tiež možné napríklad preniesť fotografie a videá z knižnice fotografií vo vašom prístroji do externého priečinka. Vykonáte to klepnutím na Knižnica fotografií a potom (napríklad) ďalej Filmová rola a uvidíte všetky svoje fotografie a videá v rade. Ak chcete skopírovať jednu fotografiu alebo videoklip, klepnite na tlačidlo s tromi zvisle umiestnenými bodkami za názvom súboru. Potom klepnite na Kópia, potom vyhľadajte cieľový priečinok na vašom NAS a klepnite na Sem prilepte 1 súbor. Alebo vyberte viac súborov naraz stlačením Vyberte , vyberte súbory a potom klepnite na Kópia ťukanie. Prejdite do cieľového priečinka a klepnite na Sem prilepte 4 súbory.

Cloudové služby

Filebrowser - a potom opäť najmä verzia Biz - ponúka aj možnosť prepojenia s rôznymi cloudovými jednotkami. Mysli na OneDrive, SharePoint, Disk Google a ďalšie. Vzniká tak veľmi univerzálny celok, ktorý poskytuje systému iOS niečo veľmi základné: správu súborov v kvalite pracovnej plochy.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found