Preskúmanie

Najlepšie cloudové služby pre najviac úložného priestoru zadarmo

Poznáme Dropbox, Disk Google a Microsoft OneDrive. Nevýhodou cloudových služieb je obmedzený úložný priestor účtu zdarma. Prajete si väčšiu kapacitu na ukladanie dát a radšej by ste za ne nezaplatili? Potom sa pozrite na bezplatné služby mega úložiska, ktoré ponúkame.

Google Drive a Microsoft OneDrive ponúkajú 15, respektíve 5 GB bezplatného úložného priestoru. Dropbox poskytuje ako darček ešte menej priestoru s úložnou kapacitou 2 GB. Za ukladanie niektorých fotografií a dokumentov sú bezplatné účty týchto služieb v poriadku. Prečítajte si tiež: 9 najlepších bezplatných cloudových služieb pod mikroskopom.

Chcete mať v cloude kópiu celej svojej zbierky fotografií, súkromných filmov a hudobných súborov? V takom prípade nemôžete uniknúť účtu s väčšou kapacitou. Môžete sa rozhodnúť zaplatiť každý mesiac čiastku za ďalšie úložisko, ale s rokmi používania sa náklady výrazne zvyšujú.

Napríklad za 1 TB úložiska s Dropboxom a Google Drive zaplatíte 9,99 eura, respektíve 9,99 dolárov mesačne. Je lukratívnejšie prejsť na bezplatného poskytovateľa s vyššími limitmi, hoci tu nie sú na prevzatie. Ak však hľadáte pozorne, môžete v cloude bezplatne uložiť 25, 50, 100 alebo 250 GB dát. Existuje dokonca poskytovateľ holandského pôvodu, ktorý dáva 1 000 GB úložného priestoru!

Účty na vstupnej úrovni

Serverový priestor je vzácny, a preto je samozrejme otázkou, prečo spoločnosti práve tak dávajú voľný úložný priestor. Renomované služby ako Dropbox, Google Drive a Microsoft OneDrive sú účty základnej úrovne, kde vlastníci dúfajú, že používatelia nakoniec prejdú na platený účet.

Google a Microsoft majú v tejto súvislosti ďalšie záujmy, pretože ich úložné služby sú zabudované do ich (mobilných) operačných systémov. Ide teda tiež o službu pre ich zákazníkov. Poskytovatelia bezplatného veľkého úložiska tiež poskytujú bezplatné účty na základnej úrovni v nádeji, že používatelia budú nakoniec potrebovať viac úložného priestoru. Na platených účtoch sa často nachádza 2, 4, 8 alebo dokonca 10 TB online úložného priestoru. Okrem toho sú niekedy viditeľné reklamy, ktoré pokrývajú časť nákladov.

Odôvodnenie testu

V tomto teste sme otestovali osem online ukladacích služieb, ktoré poskytujú zadarmo niekoľko GB úložného priestoru online. Sme zvedaví, ako rýchlo služby fungujú a aké funkcie ponúkajú. Služby si navzájom porovnávame z hľadiska funkčnosti a výkonu, ale spoľahlivosť sledujeme tiež šikmým okom. Koniec koncov, chcete dať svojim cenným súborom bezpečné miesto.

Flickr

Ak si chcete iba zálohovať fotografie v cloude, pomocou Flickru budete v pohode. Táto spoľahlivá služba pochádza z roku 2004 a je súčasťou spoločnosti Yahoo. Za posledných dvanásť rokov sa z Flickru stal veľmi zaujímavý nástroj, pomocou ktorého je celá vaša zbierka fotografií online. Bezplatná kapacita úložiska nie je menšia ako 1 000 GB, vďaka čomu sú pravidelne viditeľné reklamy. Okrem snímok môžete podľa potreby umiestniť online aj krátke fragmenty videa, vrátane podpory súborov mp4.

Na používanie tejto služby je potrebný účet Yahoo. Po prihlásení môžete okamžite nahrávať fotografie. Používate na to iba prehliadač. Vždy dostanete odporúčania na inštaláciu klienta, ale bohužiaľ to funguje iba pre platené účty. Flickr vyniká ostatnými službami vďaka vynikajúcim nástrojom na správu fotografií. Cloudový nástroj sám rozpozná objekty a zoskupí snímky, ktoré zobrazujú napríklad zviera, čln alebo auto. Šikovné, pretože nemusíte pridávať značky ručne. K dispozícii je dokonca aj plnohodnotný editor fotografií.

Okrem služby online ukladania funguje Flickr aj ako sociálna sieť, takže zdieľanie snímok s ostatnými ľuďmi nie je vôbec žiadny problém. Všetky súbory s fotografiami patria predvolene k vašej súkromnej doméne, môžete sa však tiež rozhodnúť ich zverejniť. Mobilné aplikácie sú nádherne navrhnuté a sú obzvlášť užitočné pre tých, ktorí chcú online ukladať snímky svojich smartfónov.