Preskúmanie

Pomôcka pri rozhodovaní: 10 najlepších smartfónov do 300 eur

Obyčajný dobrý smartphone skutočne nemusí stáť šesťsto eur. S maximálne tristo eurami vo vrecku si môžete vybrať zo všetkých druhov vynikajúcich zariadení. Ktoré však vyniknú? Toto je 10 najlepších smartfónov do 300 eur podľa redakcie Computer! Totaal.

Top 10 najlepších smartfónov do 300 eur
 • 1. Poco X3 NFC
 • 2. Samsung Galaxy M21
 • 3. Motorola Moto G8 Power
 • 4. Xiaomi Redmi Note 9 Pro
 • 5. Samsung Galaxy A31
 • 6. Xiaomi Mi 10T Lite
 • 7. Samsung Galaxy A41
 • 8. Motorola Moto G9 Plus
 • 9. Oppo A9 2020
 • 10. Nokia 6.2

Prezrite si tiež naše ďalšie pomôcky pri rozhodovaní:

 • Smartfóny do 150 eur
 • Smartfóny do 200 eur
 • Smartfóny do 400 eur
 • Smartfóny do 600 eur
 • Smartfóny od 600 eur

Top 10 najlepších smartfónov do 300 eur

1. Poco X3 NFC

9 Skóre 90

+ Nádherná obrazovka 120 Hz

+ Výkonné, úplné špecifikácie

- Reklama v MIUI

- Nejasná politika aktualizácií

Poco X3 NFC je smartphone od známeho Xiaomi. Zariadenie ponúka ostrý pomer ceny a kvality a v skutočnosti prekonáva všetky modely za porovnateľné ceny. Obzvlášť pozoruhodná je obrazovka 120 Hz, ktorá sa obnovuje častejšie za sekundu, a preto zobrazuje plynulejší obraz ako bežná obrazovka 60 Hz. Veľký displej vyzerá ostro vďaka Full HD rozlíšeniu. Poco X3 NFC je pekný a rýchly vďaka výkonnému procesoru Snapdragon a 6 GB RAM. Pamäť pamäte má minimálne 64 GB a je možné ju zväčšiť. Príjemné tiež je, že zariadenie disponuje infračerveným senzorom na obsluhu vašej televízie, NFC čipom pre bezkontaktné platby v obchodoch a rýchlou nabíjačkou. Táto 33 W nabíjačka rýchlo nabije obrovskú 5160 mAh batériu. Poco X3 NFC má na zadnej strane štyri fotoaparáty a fotia veľmi pekné snímky, najmä pri dostatočnom svetle. Na smartfóne je nainštalovaný Android 10 a Poco sľubuje tri roky aktualizácií. Poco, bohužiaľ, nechce zdieľať podrobnosti o počte aktualizácií verzií a frekvencii bezpečnostných aktualizácií. Je potrebné poznamenať, že softvérový shell MIUI zobrazuje reklamy. Nemôžete ich vypnúť, pretože sú súčasťou príjmového modelu spoločnosti Poco. Môžeme s tým žiť, najmä preto, že samotný smartphone veľmi dobre funguje.

Vedieť viac? Prečítajte si našu rozsiahlu recenziu Poco X3 NFC tu.

2. Samsung Galaxy M21

8,5 skóre 85

+ Vynikajúca výdrž batérie

+ Krásna OLED obrazovka

- Umiestnenie skenera odtlačkov prstov

- Výkon fotoaparátu v tme

Samsung Galaxy M21 je smartphone s výdržou na batériu dva až štyri dni. Je to vďaka obrovskej 6000 mAh batérii a hlavnému dôvodu jej nákupu. Ďalšie veľké plus: pri cene 229 eur má telefón konkurencieschopné ceny a vynikajúce technické parametre. Spomeňte si na krásnu OLED obrazovku s rozlíšením Full HD, rovnakým plynulým procesorom ako v drahšom Galaxy A51 a hlavným fotoaparátom s rozlíšením 48 megapixelov, ktorý umožňuje robiť nádherné fotografie s dostatkom (denného) svetla. Za tmy sa kvalita zhoršuje, aj keď v tejto cenovej kategórii je to dobre známe. Galaxy M21 má tiež širokouhlý objektív (primeraná kvalita) a snímač hĺbky (obmedzené použitie). Len o obrazovke; má veľkosť 6,5 palca, takže je ideálny pre multimédiá. Je však ťažké ovládať smartphone jednou rukou. Úložná pamäť má priemernú veľkosť 64 GB a je možné ju rozšíriť pomocou karty micro SD. Zariadenie beží na užívateľsky príjemnom prostredí OneUI v kombinácii s Androidom 10 a bude dostávať aktualizácie na verzie 11 a 12. Spoločnosť Samsung tiež sľubuje bezpečnostné aktualizácie minimálne do jari 2022, čo je prehľadné. Celkovo vzaté, kompletný smartphone s výnimočnou výdržou batérie za málo peňazí.

Vyskúšajte našu úplnú recenziu Samsung Galaxy M21.

3. Motorola Moto G8 Power

9 Skóre 90

+ Vynikajúca výdrž batérie

+ Kompletný hardvér

- Aktualizácia pravidiel

- Žiadny NFC čip a 5GHz WiFi

Motorola Moto G8 Power je veľmi kompletný smartphone, najmä keď sa pozriete na cenu. Zariadenie má robustné plastové puzdro s veľkou 6,4-palcovou obrazovkou Full-HD, ktorá vypĺňa takmer celú prednú časť. Selfie kamera je nenápadne ukrytá v otvore v displeji. Moto G8 Power je odolný voči striekajúcej vode, cíti sa skvele v ruke a má vynikajúci snímač odtlačkov prstov ukrytý v logu Motorola na zadnej strane. Kvôli veľkej batérii, o ktorej si za chvíľu povieme viac, váži zariadenie 197 gramov, čo je ťažšie ako priemer. Vďaka rýchlemu procesoru Snapdragon 665, 4 GB RAM a 64 GB úložného priestoru s podporou micro-SD je Moto G8 Power rýchly a odolný do budúcnosti. Chýbajúce 5GHz WiFi a NFC čip je nešťastné, ale nie neprekonateľné. Pekná je štvorcová kamera na zadnej strane, pomocou ktorej môžete robiť všetky druhy fotografií. Kvalita fotografií a videa je priemerná. Najväčším plusom tohto smartfónu je jeho 5 000 mAh batéria. Vydrží dva až štyri dni, podľa toho, ako ho použijete. Výdrž batérie Moto G8 Power je neprekonateľná. Nabíjanie je pekné a rýchle cez USB-C. Zariadenie pri svojom vydaní beží na ťažko upravenej verzii Androidu 10 a dostane minimálne jednu aktualizáciu verzie. Politika aktualizácií spoločnosti Motorola je preto podpriemerná, a to aj preto, že výrobca pracuje pomaly a je k dispozícii pomerne málo bezpečnostných aktualizácií.

Prečítajte si našu celú recenziu Motorola Moto G8 Power.

4. Xiaomi Redmi Note 9 Pro

8 Skóre 80

+ Výkon

+ Výdrž batérie a rýchle nabíjanie

Softvér MIUI nie je pre každého

- Hladké plastové puzdro

Názov Xiaomi nemusí hneď zvoniť, ale nový Redmi Note 9 Pro určite stojí za zváženie, ak hľadáte dobrý cenovo dostupný smartfón. Zariadenie má krásny (ale hladký) exteriér a veľkú 6,67-palcovú obrazovku, ktorá vyzerá pekne, ostro a zreteľne. Na zadnej strane je dobrý kamerový systém so štyrmi objektívmi a selfie kamera (na displeji) robí aj vynikajúce fotografie a videá. Redmi Note 9 Pro zaujme svojou veľkou 5020 mAh batériou, ktorá bez obáv vydrží dva dni. Príjemná je aj priložená nabíjačka s výkonom 30 W, aby sa batéria nabíjala veľmi rýchlo. Zariadenie je rýchle vďaka procesoru Snapdragon 720G a 6 GB RAM a má minimálne 64 GB úložnej pamäte. Populárne aplikácie a hry fungujú bez problémov a môžete rýchlo prepínať medzi naposledy použitými programami. Hlavnou chybou Redmi Note 9 Pro je softvér Xiaomi MIUI. Ten MIUI shell je silno založený na Androide a implementuje príliš veľa zmien. Mnoho aplikácií je predinštalovaných, ponuky boli pokazené a dôležité nastavenia fungujú inak. Ak ste ochotní dať MIUI šancu, potom získate vynikajúci lacný smartphone s Redmi Note 9 Pro.

Prečítajte si našu úplnú recenziu Redmi Note 9 Pro.

5. Samsung Galaxy A31

7,5 Skóre 75

+ Pekná OLED obrazovka

+ Veľká batéria

- Nie najrýchlejší

- Zlá kamera v tme

Séria Redmi Note 8 sa skladá z hŕstky zariadení, takže tomu venujte pozornosť. Note 8 Pro je drahší model s luxusným, ale rozbitným skleneným telom. Veľmi veľká 6,53-palcová obrazovka LCD vyplní takmer celú prednú časť, má zárez pre selfie kameru a vďaka rozlíšeniu Full HD vyzerá ostro. Konkurenčné smartfóny s OLED displejom však ponúkajú o niečo lepšiu kvalitu obrazu. Zarážajúcou funkciou je veľká 4 500 mAh batéria, vďaka ktorej vydrží Redmi Note 8 Pro jeden a pol až dva dni. Nabíjanie batérie je jednoduché pomocou pripojenia USB-C. Za zmienku stojí aj štvorkolka na zadnej strane zariadenia. Primárny 64-megapixelový fotoaparát spája všetky tieto pixely do jednej - na papieri lepšej - 16-megapixelovej fotografie. Redmi Note 8 Pro má tiež makroobjektív, širokouhlý objektív a hĺbkový senzor na snímanie portrétnych fotografií. Pod kapotou beží rýchly procesor s minimálne 6 GB RAM a najmenej 64 GB úložného priestoru. To sú veľmi prehľadné špecifikácie. Softvér Xiaomi MIUI je zaneprázdnený, a preto si vyžaduje trochu zvykania, ak ste predtým mali smartphone od inej značky. Výrobca má dobrú aktualizačnú politiku. S Redmi Note 8 Pro máte roky zaistené aktualizácie pre Android a pravidelné bezpečnostné aktualizácie.

Prezrite si našu podrobnú recenziu Samsung Galaxy A31.

6. Xiaomi Mi 10T Lite

7,5 Skóre 75

+ 120 Hz obrazovka

+ Hodnota za peniaze

- MIUI si trochu zvyká

- Výkon fotoaparátu

Xiaomi Mi 10T Lite je jeden z najdostupnejších 5G smartfónov, ktoré si v súčasnosti môžete kúpiť. To je plus, ak si ceníte podporu 5G, aj keď musíme povedať, že 5G internet nie je skutočne rýchlejší ako 4G. Mi 10T Lite má tiež veľmi hladko vyzerajúcu obrazovku, za čo môže vysoká obnovovacia frekvencia 120 Hz. Skener odtlačkov prstov sa nachádza v tlačidle zapnutia a vypnutia. Zariadenie beží na rýchlom procesore Snapdragon 750G so 6 GB RAM. Preto môžete rýchlo prepínať medzi naposledy použitými aplikáciami a hrami. Uložíte ho na internú pamäť 64 alebo 128 GB, podľa toho, ktorý variant si kúpite. Na zadnej strane smartfónu sa nachádzajú štyri fotoaparáty, ktoré však nie sú nijako zvlášť pôsobivé. Výsledky sa líšia a priblíženie je horšie, ako sa očakávalo. Napriek tomu môžete snímať vynikajúce obrázky. Mi 10T vydrží na nabitie batérie dlhšie ako jeden deň, rýchlo sa nabíja a má NFC čip. Smartfón pracuje na Androide 10 s rozsiahlou škrupinou MIUI od Xiaomi. Z hľadiska dizajnu a zahrnutých aplikácií je potrebné si trochu zvyknúť. Zásady aktualizácií sú nejasné, počítajte však s aktualizáciami niekoľko rokov.

Prečítajte si tiež našu úplnú recenziu na Xiaomi Mi 10T Lite.

7. Samsung Galaxy A41

7,5 Skóre 75

+ Ľahké a praktické

+ Kvalita obrazovky

- Je nainštalovaných veľa softvéru Samsung

- Výkon

Samsung Galaxy A41 je cenovo dostupný smartphone so systémom Android so šikovným dizajnom. Môže za to ľahké plastové puzdro a pomerne kompaktná 6,1-palcová obrazovka. OLED panel poskytuje nádherné farby a rozlíšenie Full HD znamená, že obraz vyzerá ostro. A41 nie je najrýchlejším smartfónom vo svojej triede, ale dostatočne plynulým pre populárne aplikácie. Zariadenie má dostatok pracovnej a úložnej pamäte, slot pre micro-SD a prehltne dve SIM karty. Na zadnej strane je trojitá kamera, ktorá si cez deň stojí na zemi. Fotografie a videá samozrejme nie sú také dobré ako tie z oveľa drahšieho telefónu, ale výsledky sú dosť dobré pre sociálne siete alebo fotoknihu vašej dovolenky. Zariadenie vydrží najmenej jeden deň na nabitie batérie a rýchlo sa nabíja cez zástrčku USB-C. Spoločnosť Samsung dodáva A41 s Androidom 10 a prekrýva svoj softvér OneUI. Je užívateľsky prívetivý a bude dostávať aktualizácie minimálne dva roky. To je dosť dlho. Shell spoločnosti Samsung je vizuálne dosť zaneprázdnený a kladie veľký dôraz na využívanie (bezplatných) služieb spoločnosti Samsung. To by sa nám páčilo menej.

Prečítajte si našu celú recenziu Samsung Galaxy A41.

8. Motorola Moto G9 Plus

7,5 Skóre 75

+ Rýchle nabíjanie

+ Veľká obrazovka je ideálna pre multimédiá

- Pravidlá miernej aktualizácie

- Fotoaparáty sú trochu sklamaním

Motorola Moto G9 Plus je obzvlášť zaujímavá, ak hľadáte smartphone s veľkou obrazovkou. Vďaka 6,8-palcovému displeju je Moto G9 Plus jedným z najväčších dostupných modelov, takže je ideálny na sledovanie filmov, hranie hier a písanie dvoma rukami. Zariadenie je tiež robustné, odolné voči striekajúcej vode a je dodávané s krytom. Smartfón je dostatočne rýchly a má veľkorysú 128 GB úložnú pamäť pre mnoho médií. Príjemná je tiež veľká 5 000 mAh batéria, ktorá vydrží bezstarostne deň a pol. Ak to vezmete pomalšie, môžete ísť dopredu o dva dni. Spoločnosť Motorola boduje zahrnutím výkonnej 30 Wattovej USB-C nabíjačky. Nabíjanie po dobu 15 minút znamená, že batéria ide prakticky z prázdnej na tridsať percent. Moto G9 Plus má na zadnej strane štyri fotoaparáty, no nie sú najlepšie v tomto cenovom segmente. Napriek tomu s ním môžete pre WhatsApp snímať vynikajúce obrázky. Smartfón je vybavený Androidom 10 a Motorola takmer nič neupravuje. Nebudú vás teda trápiť aplikácie navyše ani zbytočné zmeny. Politika aktualizácií je bohužiaľ menej dobrá ako u konkurencie: výrobca zaručuje iba aktualizáciu Android 11 a dva roky bezpečnostných aktualizácií.

Prečítajte si celú našu recenziu na Motorola Moto G9 Plus.

9. Oppo A9 2020

7 Skóre 70

+ Obrovská batéria vydrží dlho

+ Veľa úložnej pamäte

- Obrazovka HD vyzerá menej ostro

- Starý softvér

Oppo A9 2020 je cenovo dostupný smartphone so systémom Android, ktorý vyniká hlavne vďaka obrovskej batérii s kapacitou 5000 mAh. Vďaka tejto veľkej batérii vydrží zariadenie dva až tri dni, kým ho budete musieť nabiť. Ak to vezmete s ľahkosťou, môžete na akumulátor nabiť aj štyri dni. Nabíjanie sa deje cez port USB-C, ale trvá pomerne dlho, konkrétne niekoľko hodín. Zariadenie má veľkú obrazovku, ktorá vzhľadom na relatívne nízke HD rozlíšenie nevyzerá tak ostro. Smartfón je dostatočne rýchly, má najmenej 128 GB úložnej pamäte a na zadnej strane má štyri fotoaparáty. Primárny fotoaparát je dosť dobrý a širokouhlým objektívom môžete snímať mimoriadne široké snímky. Užitočnosť dvoch zvyšných objektívov fotoaparátu je obmedzená. V čase písania tohto článku Oppo A9 2020 stále beží na Androide 9.0 (Pie) z roku 2018 a to už skutočne nie je možné. Nasledovať bude aktualizácia Android 10, ktorá tam však mala byť už dlho. Vada na inak dobrom telefóne. Shell ColorOS spoločnosti Oppo je v každom prípade predmetom pozornosti kvôli jasným vizuálnym úpravám a množstvu zahrnutých aplikácií.

10. Nokia 6.2

7 Skóre 70

+ Softvér Android One

+ Dobrý displej

- Sklenený kryt je krehký a rýchlo znečistený

- Batéria sa nabíja pomaly

Nokia 6.2 je lacnejším bratom Nokie 7.2 a okrem iného znižuje náklady na procesor, kvalitu fotoaparátu a batériu. Preto cenový rozdiel. Zariadenia sú si veľmi podobné v rôznych iných oblastiach. Napríklad model 6.2 má rovnaké luxusné sklenené puzdro, s trojitým modulom fotoaparátu a rýchlym snímačom odtlačkov prstov na zadnej strane. Pohár sa rýchlo znečistí a je krehký - preto zvážte jeho prikrytie. 6,3-palcový LCD displej vyzerá nádherne, môže byť pozoruhodne jasný (užitočné v lete) a vyzerá ostro vďaka Full HD rozlíšeniu. Primárny 16-megapixelový fotoaparát a 8-megapixelový širokouhlý objektív majú priemerný výkon, zatiaľ čo hĺbkový fotoaparát sníma veľmi dobré portrétne fotografie. Nokiu 6.2 poháňa o niečo starší procesor a 4 GB RAM. Táto kombinácia je dostatočná pre známe aplikácie, ale má ťažkosti s ťažšími hrami. V tejto cenovej kategórii sú na predaj rýchlejšie smartfóny. Fotografie, filmy a aplikácie môžete ukladať do internej pamäťovej pamäte 64 GB. Batéria s kapacitou 3 500 mAh vydrží bežný deň, ale bohužiaľ sa nabíja pomaly. Rovnako ako iné smartfóny Nokia, aj verzia 6.2 funguje na vynikajúcom softvéri Android One. Toto je sotva upravená verzia systému Android s aktualizáciami systému Android na dva roky a aktualizáciou zabezpečenia každý mesiac po dobu troch rokov.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found