Preskúmanie

Logitech MX Master 3 - dokonalá bezdrôtová myš

Spoločnosť Logitech predstavuje na veľtrhu technológií IFA Logitech MX Master 3, nový variant špičkovej bezdrôtovej myši. Vylepšenia sú v tvare, umiestnení tlačidiel a elektromagnetického rolovacieho kolieska. Už sme to mohli vyskúšať. MX Master 2S bol už veľmi dobrý, je ešte čo vylepšovať?

Logitech MX Master 3

cena € 109,-

Farba Grafit alebo svetlošedá

Pripojenie Zjednocujúci USB prijímač (súčasť dodávky) alebo bluetooth

Životnosť batérie Až 70 dní

Senzor 4 000 dpi

OS Windows, macOS, Linux

Webová stránka www.logitech.com

10 Skóre 100

  • Pros
  • Perfektne padne do ruky
  • Stále rolovacie koliesko
  • Jemne umiestnené tlačidlá
  • Vynikajúci softvér
  • USB prijímač a bluetooth
  • Negatíva
  • Bohužiaľ iba pravou rukou

Tretí variant MX Master spočiatku vyniká svojim tvarom. Koniec koncov, MX Master 2S mal rovnaký tvar ako prvý MX Master, veľká novinka bola v senzore, ktorý sa stal podstatne presnejším. V Logitech MX Master 3 zostal vynikajúci snímač s rozlíšením 4 000 dpi, inak je všetko inak. Spoločnosť Logitech sa vrátila k rysovacej doske a vymodelovala nový tvar. To však nie je ani hlavný rozdiel, pretože pozornosť bola zameraná hlavne na rolovacie koliesko. Toto rolovacie koliesko teraz funguje na báze elektromagnetu a stalo sa oveľa tichším.

Rovnako ako jeho predchodcovia môžete MX Master 3 používať ako cez prijímač Unifying, tak aj cez Bluetooth. Pomocou tlačidla na spodnej strane ho môžete pripojiť k trom zariadeniam a prepínať medzi nimi. Ako sa na moderné zariadenie patrí, nabíjanie sa teraz vykonáva cez USB-C namiesto micro-USB. Plná batéria vydrží podľa Logitechu 70 dní. Myš sme tak dlho nemohli používať, nikdy sa však nemusíte obávať vybitej batérie. Iba 1 minúta nabíjania vám poskytne čas na tri hodiny používania, pričom môžete pracovať aj s pripojeným káblom USB.

Väčšie tlačidlá na palec

Tvar modelu MX Master 3 sa od predchádzajúcich modelov zmenil. To je však hlavne kozmetický rozdiel, pretože myš sa opäť cíti skvele v ruke. Spoločnosť Logitech zvlášť zväčšila rolovacie koliesko na palci a umiestnila rolovacie tlačidlá pod rolovacie koliesko, čo uľahčuje ovládanie. Gombík na palci má hrčku, čím je jasnejšie, že ide o gombík. Týmto Logitech konečne vyriešil moju najväčšiu kritiku (tlačidlá prezerania) na MX Master po štyroch rokoch. Pokiaľ ide o mňa, teraz je to dokonalá myš.

Tiché rolovacie koliesko

Okrem svojho prirodzeného tvaru sú myši MX Logitech obzvlášť pozoruhodné prepínateľným rolovacím kolieskom. Pomocou tlačidla môžete prepínať rolovacie koliesko medzi úplne voľným rolovaním a rolovaním kliknutím. To posledné, rolovanie klikaním, bolo vždy sprevádzané veľkým hlukom. Napríklad u dvoch predchádzajúcich variantov MX Master ste počuli klikanie rolovacieho kolieska celkom dobre. Tak dobré, že sa kolegovia niekedy sťažovali, keď zúrivo rolovalo. Prepínanie medzi voľným posúvaním a posúvaním kliknutím sa tiež uskutočnilo vždy so zreteľne počuteľným kliknutím.

Rolovacie koliesko MX Master 3 je možné stále prepínať medzi voľným a klikaním pomocou jedného tlačidla v hornej časti myši. Existuje však veľmi dôležitý rozdiel: hlasné zvuky kliknutia zmizli, spoločnosť Logitech úplne prepracovala rolovacie koliesko a teraz na rolovanie kolieska používa elektromagnet na umožnenie kaskádového rolovania. Pokiaľ ide o cítenie, funguje to výborne s veľkou výhodou, že zvuky zmizli. Prepínanie medzi voľným rolovaním a rolovaním kliknutím tiež prakticky nevydáva žiadny zvuk. Vítaná inovácia, najmä pre životné prostredie.

Rozsiahly softvér

MX Master 3 ste nastavili pomocou aplikácie Logitech Options. S týmto nainštalovaným softvérom si môžete myš nastaviť úplne podľa svojich predstáv. Ak je to žiaduce, môžete tiež vytvoriť profily pre rôzne programy, čo je užitočné na priradenie rôznych funkcií tlačidlám pre každý program. Tlačidlám môžete priradiť pôsobivé množstvo rôznych funkcií. Mimochodom, nemôžete si sami priradiť ľavé a pravé tlačidlo myši, čo by samozrejme spôsobilo, že myš nebude použiteľná. Obidve rolovacie kolieska je možné nastaviť na normálne alebo reverzné rolovanie. Flow je samozrejme tiež späť, schopnosť spoločnosti Logitech používať myš na dvoch počítačoch súčasne, kde môžete pohybovať kurzorom myši z jedného počítača na druhý. Napríklad môžete použiť svoj laptop ako druhú obrazovku pre svoj počítač.

Záver

Logitech hovorí, že pozorne počúval používateľov tejto tretej verzie MX Master a veríme, že okamžite. Naše dve kritiky predchádzajúcich verzií (tlačidlá palca a hlasné rolovacie koliesko) boli vyriešené. MX Master bol už dobrý, ale trikrát je to skutočné kúzlo: toto je dokonalá bezdrôtová myš. Pre pravákov je táto dokonalosť, žiaľ, ľavákom nanešťastie nemožná.