Ako

18 tipov na ľahkú a rýchlu správu všetkých vašich kontaktov

Ak prepnete na nový smartphone alebo aktualizujete operačný systém, často narazíte na problém, že váš adresár je plný duplicitných kontaktov alebo kontaktov, s ktorými už nemáte kontakt. Ako synchronizujete kontakty medzi rôznymi službami?

01 Čistenie kontaktov na smartfóne

Hneď ako si kúpite nový smartphone a otvoríte adresár, uvidíte, že obsahuje všetky druhy duplicitných kontaktov. Namiesto manuálneho prechádzania adresára je lepšie nainštalovať si špeciálnu aplikáciu. Najjednoduchší spôsob, ako nainštalovať aplikáciu Vyčistiť duplicitné kontakty na svojom iPhone, je nainštalovať si aplikáciu Optimalizácia kontaktov pre Android. Obe aplikácie sú zadarmo a analyzujú duplicitné kontakty vo vašom adresári. Stlačením tlačidla zlúčite kontakty a váš adresár je oveľa prehľadnejší. Prečítajte si tiež: 9 tipov na bezpečné používanie sociálnych médií.

02 Čistenie kontaktov v systéme Windows 8

Rovnaký problém sa samozrejme môže vyskytnúť aj v systéme Windows, nie je však potrebné inštalovať program. Otvorte program Ľudia a kliknite na kontakt, ktorý chcete zlúčiť. Pravým tlačidlom myši kliknite niekde do bielej oblasti a vyberte Prepojiť. Program automaticky predloží návrh, kliknite na meno nižšie Návrhy a profily sú prepojené. Ak správny názov nie je uvedený, kliknite na Vyberte kontakt, vyberte jednu zo zoznamu a kliknite na ikonu Pridať.

03 Čistenie kontaktov na počítači Mac

Adresár na počítači Mac je ešte inteligentnejší a dokáže automaticky prehľadať všetky vaše kontakty a vyhľadať duplicitné profily. Otvorte aplikáciu Kontakty a vyber si Mapa / Nájsť duplicitné záznamy. Po skenovaní sa program opýta, či chcete tieto kontakty zlúčiť, kliknite na Zlúčiť potvrdiť to. Ak chcete zlúčiť dva profily, ktoré program počas kontroly nenašiel, vyberte ich podržaním klávesu Cmd. Potom vyberte Mapa / Prepojiť vybrané mapy.

04 Vyberte synchronizačnú službu

Keď ste preosiali všetky svoje kontakty v jednom systéme, je čas zvoliť si službu, ktorá bude automaticky synchronizovať vaše kontakty s ostatnými zariadeniami. Synchronizácia znamená, že ak zmeníte kontakt na jednom zariadení, automaticky sa zmení aj kontakt na druhom zariadení. Najlepšie možnosti sú Outlook.com od spoločnosti Microsoft, iCloud od spoločnosti Apple a Gmail od spoločnosti Google. To, čo je pre vás najlepšie, závisí od zariadení, ktoré chcete synchronizovať, nie každá služba sa dá ľahko integrovať do každého operačného systému. Nezabúdajte, že všetky tieto služby ukladajú vaše údaje online v cloude. Z hľadiska bezpečnosti vašich údajov závisíte od opatrení prijatých týmito spoločnosťami.