Preskúmanie

Fingbox - sieťový monitor 24/7

Zistenie, kto je vo vašej sieti aktívny, je pre bezpečnosť rovnako dôležité ako brána firewall a šifrovanie WPA. Vidieť však, čo sa deje v sieti, je ťažké. Nie s Fingboxom, inovatívnym riešením, ktoré zviditeľňuje používateľov vašej siete a ponúka aj možnosti regulácie ich používania. Je to prvý domáci monitor v sieti 24/7.

Fingbox

cena

€ 129,-

App

iOS, Android

Pripojenia

1 x gigabitový ethernetový port, 1 x USB port (pre budúce použitie)

Webová stránka

www.fing.io/fingbox 8 Skóre 80

  • Pros
  • Pohľad do siete
  • Jednoduché použitie
  • Holandsky hovoriaci
  • Žiadne predplatné
  • Negatíva
  • Webový portál
  • Žiadne správy
  • Žiadna energia cez ethernet

Fingbox vyvinuli tvorcovia spoločnosti Fing, známej aplikácie pre sieťové skenery pre iOS a Android, ktorá ukazuje, ktoré zariadenia sú online. Každá kontrola je však snímkou ​​a všetko, čo sa stane medzi dvoma sieťovými kontrolami, zostáva nevídané. Fingbox monitoruje sieť vo dne v noci a informuje vás o všetkých dôležitých udalostiach. Fingbox pripojíte k voľnému portu v sieti. Nechajte aplikáciu objaviť Fingbox a nakonfigurujte ju v niekoľkých krokoch. Pomocou svojho účtu sa môžete prihlásiť aj na webový portál Fing. Nájdete tam niektoré funkcie, ktoré aplikácia tiež ponúka, ale aplikácia je určite kompletnejšia a ľahšia.

Rozsiahly zoznam

Prístroj Fingbox uchováva zoznam všetkých zariadení v sieti a varuje napríklad pri pripojení nového zariadenia. Hlási tiež podozrivé služby a nečestné prístupové body (známe tiež ako nečestné prístupové body). Fingbox zbiera z každého zariadenia ďalšie informácie, ako je názov, výrobca a adresa IP. Informácie môžete tiež pridať sami, napríklad kto vlastní zariadenie a kde sa v dome nachádza. Ukladá sa tiež história všetkých zariadení, ktorú je možné kedykoľvek zobraziť.

Odpojte internet

Neveríte zariadeniu alebo je v prípade detí pre používateľa lepšie ísť spať? Potom môžete zariadeniu natrvalo alebo dočasne zakázať prístup k sieti alebo internetu. Fingbox na tento účel používa na vrstve dátového spojenia rôzne techniky, ako je spoilerovanie arp a otrava arpom, pomocou ktorých môže prerušiť alebo dočasne presmerovať tok premávky. Túto schopnosť tiež využíva na sledovanie využitia šírky pásma napríklad zariadenia. Okrem protokolovania a zabezpečenia dokáže Fingbox ešte viac, napríklad vzdialené zapínanie zariadení pomocou funkcie wake-on-lan, meranie rýchlosti Wi-Fi a rýchlosti internetového pripojenia a - najmä - hlásenie, ktoré odpojené zariadenia Wi-Fi sú. v blízkosti domácej siete.

Záver

Fingbox nie je brána firewall a neskenuje malware. Pohľad, ktorý poskytuje na použitie v domácej sieti, je však viac než vítaný, pretože počet zariadení pripojených k sieti neustále rastie. Online portál si zaslúži aktualizáciu a užitočné by boli aj týždenné alebo mesačné správy. Fingbox nie je lacný, ale neexistujú žiadne ďalšie náklady na predplatné.