Ako

Hue Sync: Synchronizácia inteligentných svetiel s hudbou a filmami

Žiarovky Philips Hue môžu zobrazovať milióny farieb, takže máte perfektné osvetlenie pre každú príležitosť. To je možné vykonať manuálne, ale s novou aplikáciou Hue Sync pre Windows a Mac môžete tiež nechať lampy automaticky synchronizovať s filmami, hrami a hudbou. Porovnateľné s televízormi Ambilight. Ako si prečítajte tu.

Predpokladáme, že ste už nainštalovali sadu žiaroviek Hue a že Hue Bridge je v rovnakej sieti ako váš počítač. Ak ešte nie ste tak ďaleko, je vhodné investovať do Hue Starter Kit (približne 160 eur). Skladá sa z mostíka, vypínača a troch farebných žiaroviek Hue. Toto potom môžete nastaviť pomocou aplikácie Philips Hue.

Vytvorte zábavnú miestnosť

V aplikácii Hue klepnite teraz nastavenie, potom ďalej Zábavné oblasti. Tu klepnite na túto možnosť Vytvorte zábavný priestor. Vyberte si jednu z miestností, ktorú ste už nastavili počas inštalácie svetiel, a klepnite na Nastúpte. Na ďalšej obrazovke začiarknite svetlá, ktoré chcete synchronizovať v tejto miestnosti, a potom Nastúpte a Svietidlá sú pripravené.

Teraz presuňte ikony žiarovky na správne miesto tak, aby zodpovedali miestu vo vašej obývacej izbe / spálni / kancelárii. Klepnite na Skúšobný priestor skontrolovať, či sú všetky žiarovky nastavené správne. Potom klepnite na Dokonale zladené a potom ďalej Rozumiem na dokončenie tejto časti inštalácie Hue Sync.

Nainštalujte si Hue Sync a synchronizačné svetlá

Teraz choďte na stránku Hue a stiahnite si Aplikácia Hue Sync pre Windows alebo macOS. Podľa pokynov sprievodcu nainštalujte program, ktorý sa potom ihneď spustí. kliknite na Vyhľadajte Bridge a chvíľu počkajte, kým sa most nenájde vo vašej sieti. Vyjadrite súhlas s podmienkami používania a kliknite na tlačidlo Spojiť. Potom choďte k mostu a stlačte veľké, okrúhle tlačidlo PushLink. Vaše zariadenie Hue Brudge je teraz pripojené k počítaču.

Ostáva už len zvoliť zábavný priestor, ktorý ste práve vytvorili v mobilnej aplikácii. Potom sa otvorí aplikácia Sync a vy môžete nechať farby svetiel spolu s hudbou, ktorú počúvate, hrami alebo sledovanými filmami. Berieme si to ako príklad.

kliknite na Video a potom ďalej Spustite synchronizáciu. Teraz si všimnete, že farby vašich žiaroviek Hue sú zladené s farbami obrázka. Jeho intenzitu môžete nastaviť v štyroch stupňoch. Pri počúvaní hudby máte ďalšiu možnosť, a to určenie farebnej palety. Môžete si vybrať z piatich rôznych. kliknite na Zastaviť synchronizáciu keď chcete, aby vaše svetlá horeli ako predtým.

Nakoniec sa pozrieme bližšie nastavenie, hore vpravo. Ak váš počítač nie je najrýchlejší, môžete prejsť pod Všeobecné preferencie určiť, koľko energie procesora môže aplikácia spotrebovať. Môžete tiež nastaviť, či sa má program Hue Sync spúšťať automaticky.

Včela Predvoľby zobrazenia môžete ísť, keď máte do činenia s viacerými monitormi / televízormi, a nižšie Skratky môžete - áno - nastaviť skratky pre určité funkcie synchronizácie. Týmto spôsobom zvýšite jas alebo zastavíte synchronizáciu pomocou niekoľkých stlačení klávesov, šikovne!