Novinky

Všetko o nových funkciách systému Windows 10

Od Windows 10 sa operačný systém zmenil na službu. Namiesto vydávania novej verzie systému Windows každých pár rokov spoločnosť Microsoft pokračuje v aktualizácii systému Windows 10 prostredníctvom aktualizácií s novými vylepšeniami a doplnkami. Aké sú zmeny? Windows 10: Nové funkcie v skratke.

Windows 10 sa líši od predchádzajúcich verzií systému Windows. Varianty ako Windows 7 a Windows 8 dostávajú bezpečnostné aktualizácie a prostredníctvom Service Pack boli pridané nové funkcie. Systém Windows 10 je neustále aktualizovaný spoločnosťou Microsoft. Vďaka aktualizáciám zabezpečenia a najmä hlavným (ročným) aktualizáciám sa do operačného systému zavádzajú nové komponenty. Takto budete vždy informovaní o najnovších novinkách, ktoré spoločnosť Microsoft ponúka so systémom Windows 10. V tomto článku sa ponoríme hlbšie do nových funkcií.

Chcete sa dozvedieť viac informácií o Windows 10 všeobecne? Potom sa pozrite na //computertotaal.nl/windows-10.

Windows 10 budúcnosti

Nemusíte čakať Windows 11 alebo Windows 12. Napriek tomu sa povráva o operačnom systéme Windows 10 Core, ktorý môže bežať napríklad na jednoduchých zariadeniach. Ak chcete získať čo najlepší dojem z nových funkcií a verzií systému Windows 10, je najlepšie prejsť na program Windows Insider, pomocou ktorého si môžete vyskúšať testovacie verzie systému Windows 10.

Všetko o budúcnosti Windows 10 a tipy pre program Windows Insider sa dočítate v tomto článku.

Nová schránka

Vystrihovanie a vkladanie v systéme Windows 10 bolo vždy rovnako základné ako v predchádzajúcich verziách systému Windows. To sa zmenilo, Microsoft prispôsobil schránku Windows 10, aby ste mali napríklad históriu kopírovania, ale mali aj viac možností pre ctrl-c a ctrl-v. Je dokonca možné synchronizovať vašu schránku s inými zariadeniami, počítačmi, tabletmi a smartfónmi.

Prečítajte si všetko o novej schránke Windows 10 tu.

Upozornenia na smartphone

Windows 10 funguje s vašim smartfónom lepšie a lepšie. O obnovenej schránke sa práve diskutovalo, ale vaše upozornenia sa dajú tiež synchronizovať. Takto okamžite uvidíte, ako sa na vašom PC zobrazujú oznámenia zo smartphonu, bez toho, aby ste museli smartfón vyberať. To je veľmi užitočné.

Prečítajte si tu, ako synchronizovať upozornenia smartphonu s Windows 10.

Časová os Windows 10

Šikovnou novou funkciou systému Windows 10 je Časová os. Pomocou toho môžete zistiť, čo ste urobili. V tejto histórii aktivít môžete napríklad vidieť, na ktorých dokumentoch ste pracovali, a vrátiť zmeny. Nastavenia časovej osi nájdete jednoducho v obnovenom okne nastavení systému Windows 10.

Tu je príklad, ako používať časovú os Windows 10.

Malé zmeny

Samozrejme, nie všetky zásadné zmeny sa menia s aktualizáciami systému Windows 10. Napríklad okrem tmavého režimu je teraz k dispozícii aj svetlý režim pre Windows 10, sú tu nové emodži a bola prepracovaná funkčnosť vyhľadávania (spolu s Cortanou).

Všetky inovácie systému Windows 10. mája sa aktualizujú v skratke.

Lepšie aktualizácie

Microsoft sľúbil, že príde s významnou aktualizáciou pre Windows 10 každých šesť mesiacov. Spoločnosť sa k tomu ale musela vrátiť, pretože harmonogram aktualizácií sa ukázal ako príliš dobrá vec. Mnoho chýb a aktualizačných chýb spôsobilo používateľom problémy alebo dokonca skončili nefunkčnými systémami. Preto spoločnosť Microsoft robí krok späť tým, že vydáva tieto hlavné aktualizácie menej pravidelne.

Týmto sa zmení plán aktualizácií systému Windows 10.

Väčšia kontrola

Ako používateľ máte k dispozícii aj ďalšie možnosti aktualizácií. Kritické aktualizácie vám budú neustále prichádzať do cesty, či chcete alebo nie. Používatelia systému Windows 10 Pro však môžu mať väčšiu kontrolu nad tým, kedy je povolené inštalovať aktualizácie. Takzvané aktualizácie funkcií, tj. Funkčné aktualizácie, sa dajú (podstatne) odložiť.

Takto zakážete aktualizácie funkcií systému Windows 10.

Nainštalujte si aktualizáciu Windows 10 sami

Keď spoločnosť Microsoft zavádza nové aktualizácie systému Windows 10, otázkou niekedy je, kedy ich váš počítač konečne dostane. Ale samozrejme nemusíte čakať, tieto aktualizácie môžete jednoduchým spôsobom spustiť aj manuálne.

Takto nainštalujete najnovšiu aktualizáciu Windows 10 manuálne.

Bohužiaľ sa tiež pravidelne stáva, že veľká aktualizácia systému Windows 10 naruší systém: programy a periférie už nepracujú správne, systém reaguje pomaly alebo sa nespustí vôbec. Máte tieto problémy? Potom si prečítajte ďalšiu stránku!

Tu sa dozviete, ako riešiť problémy s aktualizáciou Windows 10.

Copyright projectwriteasmile.com 2021