Ako

Týmto spôsobom si môžete správu WhatsApp prečítať nepozorovane

WhatsApp informuje odosielateľa, ak ste si prečítali správu na svojom smartfóne, tak, že pod správu umiestni dve modré začiarknutia. Tu vám ukážeme, ako tomu zabrániť a ako obchádzkou označiť správu ako neprečítanú.

Je možné, že nechcete (okamžite), aby niekto videl, že ste si prečítali správu WhatsApp, ktorú vám poslal. Niektorí ľudia sú nervózni alebo nahnevaní, keď vidia, že ste niečo čítali, ale nereagujú, zatiaľ čo vy môžete byť len veľmi zaneprázdnený a môžete odpovedať až neskôr. Aby ste sa vyhli mnohým problémom alebo získali trochu viac súkromia, môže byť pekné vypnúť modré začiarknutia WhatsApp. Prečítajte si tiež: 3 užitočné tipy pre WhatsApp.

WhatsApp predvolene umožňuje odosielateľovi vedieť, či bola jeho správa odoslaná, doručená alebo prečítaná. To je označené sivou značkou začiarknutia, dvoma šedými značkami a dvoma modrými značkami. Pri skupinových konverzáciách nemôžete zrušiť začiarknutie políčok, môžete to však urobiť pri individuálnych konverzáciách.

Úplne vypnite modré značky začiarknutia

Funkciu môžete vypnúť v samotnej aplikácii, ale to tiež znamená, že nevidíte, či boli vaše správy prečítané alebo nie. Ak vám to nevadí, môžete túto možnosť úplne vypnúť kliknutím WhatsApp otvárať a Nastavenia> Účet> Ochrana osobných údajov ísť. Zrušte začiarknutie políčka Prečítajte si potvrdenia, a odteraz sa už nebudú v jednotlivých konverzáciách objavovať modré značky začiarknutia.

Označiť ako neprečítané

Ak chcete vidieť, či si ľudia prečítali vaše správy, môžete pomocou triku zabrániť tomu, aby odosielateľ označil správu ako prečítanú. Tento trik však nebude fungovať na všetkých zariadeniach.

Hneď ako dostanete upozornenie, že ste dostali správu WhatsApp, musíte zariadenie prepnúť do režimu v lietadle, aby neexistovalo WiFi alebo mobilné dátové pripojenie. Potom môžete správu otvoriť a prečítať ju bez povšimnutia, pretože WhatsApp sa nemôže pripojiť k svojim serverom, čo naznačuje, že správa bola prečítaná.

Po dokončení čítania by ste mali konverzáciu uzavrieť Chaty podržať hovor. Vyberte z ponuky, ktorá sa zobrazí Označiť ako neprečítané. Potom môžete bezpečne znova zapnúť Wi-Fi a dátové pripojenie.

Na niektorých zariadeniach je možné upozornenie WhatsApp zvýšiť bez otvorenia správy. Čítanie oznámenia nebude mať za následok odosielanie dvoch modrých začiarknutí odosielateľovi, pretože správa v samotnom WhatsAppe zostane týmto spôsobom neprečítaná.