Ako

Týmto spôsobom môžete zabezpečiť Dropbox bezpečnejším bez toho, aby ste míňali cent

Dropbox čelil v priebehu rokov niekoľkým bezpečnostným problémom. Aj keď služba cloudového úložiska urobila veľa pre zlepšenie svojej bezpečnosti, stále môžete urobiť veľa pre zlepšenie bezpečnosti svojich súborov. Tu je niekoľko spôsobov, ako začať.

Prečítajte si tiež: V 3 krokoch: Extra zabezpečenie vášho Dropboxu so Sookasa.

Použite dvojstupňové overenie

Vďaka čoraz ambicióznejším hackerom a tendencii používateľov spoliehať sa na smiešne slabé heslá sa jednofaktorová autentifikácia stala žartom. (Bonusový tip: Uistite sa, že sa budete naposledy smiať, a to pomocou správcu hesiel v počítači alebo ako mobilnej aplikácie.) Preto väčšina hlavných služieb vrátane Dropboxu implementovala dvojstupňové overenie. Tento systém vyžaduje, aby ste zadali svoje heslo a bezpečnostný kód, ktorý sa odošle na váš mobilný telefón. Je to najjednoduchší spôsob, ako vylepšiť zabezpečenie svojho účtu.

Ak chcete povoliť dvojstupňové overenie, prihláste sa do svojho účtu Dropbox, kliknite na svoje používateľské meno v pravom hornom rohu a kliknite na ikonu nastavenie vyberte z rozbaľovacej ponuky. Kliknite na kartu Bezpečnosť a kliknite na Povoliť nižšie Dvojstupňové overenie. Pri nastavovaní tejto funkcie postupujte podľa pokynov.

Odpojte staré zariadenia

Veľká časť sily Dropboxu spočíva v jeho schopnosti používať ho na viacerých zariadeniach. Ale keďže mnoho ľudí inovuje svoje smartphony, tablety a počítače každých pár rokov, je pravdepodobné, že k vášmu účtu Dropbox stále existujú nejaké staré zariadenia. To predstavuje bezpečnostné riziko.

Ak chcete zrušiť párovanie zariadení, ktoré už nepoužívate alebo nevlastníte, prejdite na kartu podľa pokynov vyššie Bezpečnosť a posuňte sa nadol na Zariadenia. Tu uvidíte zoznam zariadení, ktoré momentálne pristupujú k vášmu účtu Dropbox, spolu s dátumom, kedy boli v službe Dropbox naposledy aktívne. Ak chcete zrušiť párovanie zariadenia, musíte kliknúť na ikonu X kliknite úplne vpravo od názvu zariadenia.

Ovládajte prístup z aplikácií

Mnoho aplikácií tretích strán má integráciu služby Dropbox na rozšírenie svojich schopností, z ktorých väčšina vyžaduje úplný prístup k vášmu účtu. Aplikácia si zachováva prístup, aj keď ju už nepoužívate. Ak vývojár aplikácie ukončí podporu alebo ju inak zneužije, hackeri s ňou môžu ľahko získať prístup k vášmu účtu. Ak sa tomu chcete vyhnúť, zakážte aplikáciám, ktoré nepoužívate pravidelne, prístup k svojmu účtu Dropbox.

Vráťte sa na kartu Bezpečnosť a prejdite nadol do sekcie Prepojené aplikácie. Tu uvidíte zoznam všetkých aplikácií, ktorým ste udelili povolenie na prístup k vášmu účtu Dropbox, spolu s úrovňou prístupu. Ak chcete aplikáciu zo zoznamu odstrániť, kliknite na ikonu X kliknite úplne vpravo od názvu aplikácie.

Sledujte webové relácie

Okrem zariadení a aplikácií Dropbox sleduje aj to, ktoré webové prehliadače sú prihlásené do vášho účtu. Toto je jednoduchý spôsob, ako skontrolovať neoprávnenú činnosť.

Prejdite na kartu Bezpečnosť a posuňte sa nadol na Relácie. Toto je zoznam všetkých prehľadávačov, ktoré sú momentálne prihlásené do vášho účtu, spolu s krajinou pôvodu a časom, kedy k aktivite došlo. Ak uvidíte niečo, čo nespoznávate, viete, že váš účet bol napadnutý. Je tiež dobré každú chvíľu odstrániť starú aktivitu - kliknite na ikonu X úplne vpravo od aktivít, ktoré chcete odstrániť.

Šifrujte svoje súbory

Aj keď tieto opatrenia minimalizujú medzery vo vašom zabezpečení Dropboxu, nemôžu zabezpečiť vaše údaje, ak sa niekomu podarí preniknúť do vášho účtu. V takom prípade šifrovanie zostáva najlepšou ochranou vašich súborov.

Dropbox šifruje vaše súbory počas nahrávania, sťahovania a v pokoji, ale môžete pridať ďalšiu vrstvu ochrany pomocou riešenia od tretej strany, ako je Boxcryptor. Táto služba šifruje vaše súbory skôr, ako ich nahráte, a umiestni ich do špeciálneho priečinka Boxcryptor vo vašom Dropboxe. Boxcryptor ponúka bezplatné, osobné (48 dolárov za rok) a obchodné (96 dolárov za rok) licencie, ako aj množstvo mobilných aplikácií, takže máte prístup k šifrovaným súborom kdekoľvek. Je to tiež softvér s nulovou znalosťou - Boxcryptor nemá prístup k vašim šifrovacím kľúčom ani heslám, takže bezpečnosť vašich údajov zostáva vo vašich rukách, kam patria.