Ako

Ako zistím, či je niekto v mojej sieti?

Bez ohľadu na to, ako dobre ste zabezpečili svoju WiFi sieť, nikdy si nemôžete byť istí, či niekto môže tajne surfovať na vašom bezdrôtovom pripojení. Našťastie existuje spôsob, ako zistiť, ktoré zariadenia sú pripojené k vašej sieti. Program Wireless Network Watcher mapuje všetko.

Krok 1: Sledovač bezdrôtovej siete

Vaša domáca sieť pozostáva z kolekcie zariadení, ktoré sú navzájom prepojené, káblové aj bezdrôtové. Jedná sa napríklad o váš modem, televízor, NAS, smartfóny, herné konzoly, tablety a počítače. Wireless Network Watcher je užitočný program na prehliadanie siete, ku ktorej je pripojený váš počítač. Na rozdiel od toho, čo naznačuje názov, funguje aj s káblovým vybavením. Hneď ako sa program spustí, zobrazí sa zoznam sieťových zariadení. Prečítajte si tiež: 5 nepostrádateľných nástrojov pre vašu WiFi sieť.

Krok 2: Sú všetky zariadenia moje?

Program Wireless Network Watcher zobrazuje adresu IP, adresu Mac, názov zariadenia a niekedy dokonca značku / typ zariadenia pre všetky zariadenia. Tento program je užitočný nielen na kontrolu toho, či sú všetky zariadenia skutočne vaše, ale pomáha aj za dverami. Program Wireless Network Watcher vás upozorní na možné rizikové situácie verejných hotspotov (bezplatné Wi-Fi). Ak je hotspot správne nastavený, môžete používať internet, ale neuvidíte zariadenie iných ľudí. Možno je naopak ešte dôležitejšie: nevidia vás (okrem správcu hotspotu). Vidíte ďalšie vybavenie? Potom to môže byť potenciálne bezpečnostné riziko, ak nemáte firewall v poriadku alebo navštevujete nezabezpečené webové stránky. Odporúča sa opatrnosť! Služba VPN ponúka riešenie a zaisťuje, že sa môžete bezpečne pripojiť cez nezabezpečenú sieť (WiFi).

Krok 3: Automatické ovládanie

Wireless Network Watcher môžete nechať automaticky „odizolovať“ svoju sieť prostredníctvom Možnosti / Kontrola na pozadí. Pretože program Wireless Network Watcher kontroluje vašu sieť, môže niektorý bezpečnostný softvér identifikovať program ako podozrivý. Program Wireless Network Watcher funguje iba v systéme Windows. Ak hľadáte podobnú aplikáciu pre svoj smartphone, vyskúšajte Fing. Aplikácia funguje s iOS a Android. Fing robí to isté ako Wireless Network Watcher a uľahčuje mapovanie sieťového zariadenia.