Ako

Použite plánovač úloh systému Windows 10

Windows 10 má plánovač úloh. Dajú sa s tým robiť veľmi komplikované veci. Alebo si uvedomte niečo také jednoduché ako spustenie programu v určitom čase.

Plánovač úloh systému Windows je vlastne akýsi časový spínač pre softvér. Word alebo prehliadač môžete napríklad spustiť vo vopred naplánovanom čase. V prípade potreby s intervalom, napríklad denným alebo týždenným. Takto sa môžete napríklad povzbudiť k tomu, aby ste vykonali úlohu, ako je napríklad práca na vašej správe alebo správe. Plánovač úloh nájdete kliknutím pravým tlačidlom myši na Štart. Potom kliknite na Počítačový manažment na zobrazenom paneli. V okne Správa počítača kliknite na Plánovač úloh, ktoré sa nachádza v časti Systémové nástroje v stĺpci vľavo. Kliknite do stĺpca vpravo Vytvorte základnú úlohu. Pomenujte úlohu, napríklad Spustite program Poznámkový blok. kliknite na Ďalší a uveďte, s akou frekvenciou alebo v akom čase sa má s úlohou začať. Napríklad Denne je možnosť. Vyberáte si? Udalosť, potom môžete ako spúšťač použiť udalosť protokolu. Niečo pre skutočných nadšencov. Alebo si vyberiete Keď sa počítač spustíaby bol program alebo nástroj k dispozícii okamžite po každom štarte systému. V tomto príklade predpokladáme jeden Jednorazový vyskytujúca sa udalosť; vyberte túto možnosť a kliknite na Ďalší.

Nastaviť

Vyberte požadovaný dátum a čas, kedy sa má spustiť program, ktorý sa má nastaviť neskôr. Znova kliknite Ďalší a vyberte možnosť Spustite program. Znova kliknite Ďalší a potom na tlačidlo Listy. Vyhľadajte spustiteľný súbor. V prípade programu Poznámkový blok musíte byť v priečinku c: \ Windows \ System32; volá sa hľadaný program poznámkový blok. Vyberte toto a kliknite Na otvorenie. Potom kliknite na Ďalší a Dokončené. Poznámkový blok sa teraz spustí v nastavenom čase. Týmto spôsobom samozrejme môžete robiť viac zábavných vecí. Mnoho programov je možné ovládať pomocou prepínačov. Môžete ihneď spustiť program Word a otvoriť dokument. Možnosti prepínania sa však líšia podľa programu, takže vám nemôžeme poskytnúť všeobecné vysvetlenie. Riešenie často ponúka program pomoci alebo manuál. Záverom je, že pomocou systému Windows môžete automaticky spúšťať úlohy. A to ponúka zaujímavé možnosti.