Ako

Maximálna hlasitosť v systéme Windows sa zvyšuje v 3 krokoch

Nie je prekvapením, že objem v systéme Windows má maximum. Musíte niekde nakresliť čiaru. V mnohých prípadoch je táto maximálna hlasitosť v poriadku, ale čo keď chcete ešte zvýšiť hlasitosť (napríklad preto, že máte mäkký film)? Našťastie je to možné so softvérom tretích strán aj bez neho.

Krok 01: Vyrovnanie

V systéme Windows existuje funkcia, ktorú môžete povoliť na priame zvýšenie hlasitosti. Táto funkcia sa nazýva Objem vyrovnávania a je v podstate určený na zníženie rozdielov v objeme medzi aplikáciami, ale v podstate poskytuje oveľa vyššiu úroveň hlasitosti. Túto možnosť nájdete v okne Vlastnosti reproduktorov. V systéme Windows 10 môžete do tohto okna vstúpiť kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu reproduktora na systémovej lište a následným kliknutím Otvorený mixér objemu. Potom kliknite na ikonu reproduktorov vľavo hore (dole Zariadenie) v okne, ktoré sa zobrazí. Vo Windows 8 a 7 máte prístup do tohto okna kliknutím na ikonu reproduktora na systémovej lište a potom Mixér a potom ikona reproduktora v okne, ktoré sa zobrazí. Potom kliknite na kartu Vylepšenia a vedľa neho začiarknite políčko Objem vyrovnávania.

Krok 02: Doplnok DFX Audio Enhancer

Ak vaša zvuková karta nepodporuje funkciu z prvého kroku (je to veľmi zriedkavé) alebo hlasitosť stále nie je dosť hlasná, je čas nainštalovať softvér. DFX Audio Enhance Plugin je program, pomocou ktorého môžete vylepšiť zvuk vo svojom počítači, inými slovami, môžete pomocou neho upraviť všetky druhy zvukových vlastností. Pre všetky tieto vylepšovacie funkcie budete musieť získať platenú verziu, ale bezplatná verzia zvýši maximálnu hlasitosť hneď po spustení programu, čo v tomto prípade chceme.

Krok 03: Prehrávač VLC

Prvé dve možnosti, ktoré sme spomenuli, zvyšujú hlasitosť vášho systému ako celku (teda pre všetky aplikácie). Ak však hľadáte program, ktorý umožní vašu hudbu, filmy a seriály hrať oveľa hlasnejšie, potom je program VLC Player ideálnym programom. VLC umožňuje prekročiť maximálny objem o 25 percent. To platí iba pre médiá, ktoré prehráte, takže zvuky systému zostanú na normálnej hlasitosti.