Ako

Týmto spôsobom môžete v systéme iOS 11 úplne zakázať WiFi a Bluetooth

S príchodom iOS 11 bolo do našich iPhonov a iPadov pridané množstvo užitočných funkcií. Napriek tomu boli implementované aj niektoré mätúce veci - napríklad cez ovládací panel už nemôžete vypnúť Bluetooth a WiFi. Ale na čo sú tie ikony? A ako to vypnete?

Ovládací panel

Možno ste si to všimli sami: keď vypnete Wi-Fi alebo Bluetooth v Control Center v iOS 11, bude stále zapnuté, keď prejdete na nastavenie vyzerá.

Stlačením tlačidiel bluetooth a wifi na ovládacom paneli sa môžete odpojiť od aktuálnej siete alebo bluetooth zariadenia v iOS 11, ale bluetooth ani wifi nevypnete. Ak chcete úplne vypnúť bluetooth alebo wifi, prejdite na Nastavenia - Wifi alebo Nastavenia - Bluetooth. Tam prepnutím prepínača tieto funkcie úplne vypnete.

Upravené boli aj ikony. Teraz existujú 3 rôzne ikony, ktoré označujú, či sú Wi-Fi a Bluetooth zapnuté, vypnuté pre siete alebo úplne vypnuté.

Prečo?

Tento nový spôsob podávania má svoje výhody aj nevýhody. Napríklad môžete použiť tlačidlo WiFi na ovládacom paneli na odpojenie od aktuálnej siete, ale funkcie ako AirDrop - ktoré sa tiež dejú cez WiFi - zostávajú použiteľné. Vypnutím bluetooth v ovládacom paneli môžete napríklad odpojiť iPhone od slúchadiel, ale bluetooth pripojenie k vašim Apple Watch zostane nedotknuté.

Nevýhodou je výdrž batérie. Udržiavanie siete Wi-Fi a Bluetooth vždy vyžaduje viac batérie. Najmä ak chcete svoj iPhone alebo iPad používať čo najdlhšie, môže byť užitočné tieto funkcie úplne deaktivovať prostredníctvom ponuky Nastavenia.