Preskúmanie

Samsung UE55NU8000 -

Vysoké rozlíšenie, jasný obraz a dobrá reprodukcia zvuku: to sľubuje táto televízia Samsung. Môže tento UHD televízor dodržať svoje sľuby? Môžete si ju prečítať v tejto recenzii Samsung UE55NU8000.

Samsung UE55NU8000

cena

949 eur

Typ obrazovky

LCD LED

Uhlopriečka obrazovky

55 palcov, 139 cm

Rozhodnutie

3 840 x 2 160 pixelov

HDR

Štandardy HDR10, HDR10 +, HLG

Frekvencia obrazu

100 Hz

Pripojiteľnosť

Extra Inteligentný ovládač, Tizen Smart Hub, Smart TV

Smart Hub

Webová stránka

www.samsung.com

Kúpiť

Kieskeurig.nl 9 Skóre 90

  • Pros
  • Hodnota čiernej a kontrast
  • HDR obrázky
  • Smart Hub
  • Inteligentný ovládač
  • Negatíva
  • Obmedzený uhol pohľadu
  • Žiadny konektor pre slúchadlá
  • Mierna účinnosť lokálneho stmievania

Tento model LCD bol uvedený na trh tesne pod modelmi QLED spoločnosti Samsung. Krásny tenký dizajn s tenkým okrajom obrazovky a štýlová základňa T poskytujú moderný vzhľad v obývacej izbe.

Pripojenia

Musíte odovzdať krabičku One Connect a neviditeľné pripojenie modelov QLED. Všetky prípojky sú umiestnené na boku; zariadenie je vybavené štyrmi konektormi HDMI a dvoma USB vstupmi. Chýba pripojenie slúchadiel, ale zariadenie má Bluetooth.

Kvalita obrazu

Spracovanie obrazu je u tohto Samsungu vynikajúce. Všetky vaše zdroje sú zobrazené optimálne. Okrem vypnutého a automatického režimu pre „Clean Digital View“, ktorý je zodpovedný za redukciu šumu, existuje ešte jeden nízky režim (to neplatilo pre modely z roku 2017). Toto nastavenie je ideálne, ak chcete eliminovať svetelný šum. Ostrosť pohybu je dobrá a rýchlo sa pohybujúce obrázky ukazujú veľa detailov, ale tu a tam majú malé dvojité ohraničenie. Ak sa chcete vyhnúť svetelným šokom na snímkach, kde sa fotoaparát pohybuje rýchlo, môžete nastaviť Auto Motion Plus na automatický režim alebo manuálne potlačenie rozmazania na 8–10 a redukciu chvenia medzi 6–8. Vyvarujte sa „Led Clear Motion“; to spôsobí blikanie obrazu.

Obrazovka využíva okrajové LED podsvietenie s lokálnym stmievaním v šiestich stĺpcoch a panel VA. Lokálne stmievanie má obmedzený účinok, pretože spoločnosť Samsung sa snaží v maximálnej možnej miere neodhaľovať hranice segmentov ani iné negatívne účinky. Napriek tomu má táto kombinácia veľmi dobrý kontrast. Režim videozáznamu je dobre kalibrovaný. Iba v najjasnejších odtieňoch šedej vidíme svetlo modrý podtón a trochu nepravidelný výsledok. Vynikajúca reprodukcia farieb v kombinácii s hlbokým kontrastom poskytujú veľmi dobré obrázky. Hráči aktivujú herný režim, takže získate veľmi malé oneskorenie vstupu.

HDR

Táto televízia Samsung nedosahuje enormný jas modelov QLED, ale s maximálnym jasom 822 nitov ho môžete takmer umiestniť do prémiového segmentu. V kombinácii s krásnou, bohatou farebnou paletou a dobrou kalibráciou, ktorá správne zobrazuje všetky biele detaily, môžete z tohto televízora získať presvedčivé obrázky HDR. Televízor Samsung podporuje štandardy HDR10, HDR10 + a HLG.

Smart TV

Vlastný systém Smart TV spoločnosti Samsung, Smart Hub, je zďaleka jedným z našich obľúbených systémov Smart TV. Rozhranie je kompaktné, veľmi prehľadné, funguje hladko a rýchlo nájdete všetky funkcie, aplikácie, živé televízne vysielanie, externé zdroje a nastavenia televízora. Pomocou niekoľkých kliknutí tiež umiestnite svoje obľúbené veci do popredia zoznamu. Poskytuje sa tuner s duálnou TV, takže môžete súčasne sledovať a nahrávať ďalší kanál.

Inteligentný ovládač

Tenký diaľkový ovládač Smart Controller je vyrobený z čierneho plastu. Zakrivený tvar pohodlne padne do ruky a ľahko sa ovláda. Nerobte si starosti s obmedzeným počtom klávesov, vďaka vynikajúcemu prostrediu Smart Hub je možné rýchlo a ľahko nájsť a vykonať takmer každú akciu.

Po jednoduchom postupe inštalácie môžete pomocou ovládača Smart Controller ovládať aj pripojené zariadenia, ako napríklad prehrávač Blu-ray, hernú konzolu alebo set-top box pre digitálnu televíziu. Napríklad na konferenčnom stolíku je menej diaľkových ovládačov.

Kvalita zvuku

Tenký kryt a dobrý zvuk: tento televízor Samsung dokáže oboje. Dialógy sú jasné a hneď ako zaznie soundtrack alebo hudobná skladba, budete počuť, že televízia má v dome aj pevnú porciu basov. Neurazí vás to, ale na priemerný film alebo nejakú hudbu to určite postačí. Nová funkcia „automatickej hlasitosti“ udržuje rozdiel v úrovni zvuku medzi rôznymi programami a rôznymi zdrojmi pod kontrolou. Takto vás neprekvapí príliš tvrdá reklama.

Záver

Samsung UE55NU800 má niečo pre každého. Športoví nadšenci a hráči sa môžu tešiť na veľké, ostré a čisté obrázky, zatiaľ čo milovníci filmu nájdu vynikajúci kontrast, dobré farby a dobrú reprodukciu HDR ako obrovské plus.

Samsung UE55NU8000 neboduje pod par. Obmedzený uhol pohľadu je spôsobený panelom VA, vďaka čomu získate vynikajúci kontrast. Lokálne stmievanie to ešte zlepšuje, ale v obmedzenej miere. Vyvážené spracovanie obrazu, vynikajúce detaily rýchlo sa pohybujúcich obrázkov, pekná kalibrácia s veľkým jasom, prirodzenými a bohatými farbami a vynikajúcim kontrastom: všetky vlastnosti, ktoré radi vidíme. Túto televíziu dotvára zábavný a plynulý systém inteligentnej televízie.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found