Ako

Video chat s programom Discord: nielen pre hráčov

Spoločnosť Discord existuje iba od roku 2015, ale táto aplikácia VoIP sa čoraz viac stáva konkurenciou pre Skype. Keď sa tvorcovia pôvodne zameriavali na hráčov, ktorí sa môžu spolu baviť počas videohry, je táto služba vďaka novým funkciám zaujímavá aj pre ostatných používateľov. Teraz je napríklad možné videorozhovor, zatiaľ čo existujú aj mobilné aplikácie pre iOS a Android.

1 Vytvorte si účet

Najprv si vytvoríte účet Discord. Za týmto účelom prejdite na webovú stránku. Potom zadajte e-mailovú adresu, používateľské meno a heslo. Skrz Ďalej požiada spoločnosť Discord o nastavenie vlastného servera. V našom prípade to urobíme neskôr v tomto workshope (krok 6), takže teraz kliknite na Preskočiť. Potom sa prihlásite pomocou svojej e-mailovej adresy a hesla, potom potvrdíte pomocou Nárokovať účet. Na záver nezabudnite potvrdiť svoj účet kliknutím na odkaz na potvrdenie vo svojej e-mailovej schránke.

2 Značka nesúladu

Discord okamžite navrhne inštaláciu desktopového programu, najskôr však začneme s webovou aplikáciou. Kliknite na krížik vpravo hore. Pozývate priateľov prostredníctvom takzvaného DiscordTag. Táto značka sa skladá z názvu profilu, hodnoty hash a štyroch čísel, napríklad MaikDijkhuizen # 5817. Každý používateľ uvidí svoje vlastné DiscordTag v ľavom dolnom rohu názvu profilu. Keď tento kód od niekoho dostanete, jednoducho ho pridajte. Choďte doľava hore Osobné správy (trojmiestna ikona) a kliknite Pridať priateľa. Zadajte do poľa nižšie PRIDAŤ PRIATEĽA správny DiscordTag a potvrďte pomocou Pošlite žiadosť o priateľstvo.

Prepojte Facebook

Existuje viac spôsobov, ako pridať ľudí, ktorých poznáte, do svojho zoznamu priateľov. Najmä prepojenie s Facebookom je užitočným nástrojom na zistenie, ktorí známi ešte viac využívajú službu VoIP. Kliknite dole Užívateľské nastavenia (ikona ozubeného kolieska) a vyberte Pripojenia. Prostredníctvom ikony Facebook dávate spoločnosti Discord povolenie na načítanie zoznamu priateľov. Stlačením klávesu Escape ukončíte nastavenie. Kliknite vľavo hore Osobné správy a Pridať priateľa. nižšie Návrhy priateľstva vidíte, ktorých členov Facebooku môžete pridať do Discordu. Kliknite na ikonu Poslať žiadosť o priateľstvo (ikona bábiky so znamienkom plus).

4 Messenger

Po pridaní priateľov použite Discord ako plnohodnotného posla. Kliknite hore Online zistiť, s kým môžete v súčasnosti komunikovať. Po kliknutí na názov profilu sa otvorí okno rozhovoru. Môžete si tiež vybrať v hornej časti Začnite videohovor (ikona fotoaparátu) na začatie videohovoru. Táto funkcia spočiatku často nefunguje, pretože webová aplikácia Discord nemá prístup k webovej kamere a / alebo mikrofónu. V takom prípade kliknite dole Užívateľské nastavenia (ikona ozubeného kolieska) a Hlas a video zvoliť správne nastavenie. Skrz Vyskúšajte video skontrolujte funkciu webovej kamery. Vo Firefoxe nefungujú videohovory, takže radšej používajte Chrome.

5 Zdieľajte obrazovku

Počas videohovoru alebo zvukového hovoru môžete zdieľať obsah obrazovky. Je to užitočné napríklad vtedy, ak chcete na počítači zobraziť určité nastavenie alebo postup v hre. Podmienkou je, že používate prehliadač Chrome alebo program pre stolné počítače. Začnite videohovor alebo zvukový hovor a kliknite na ikonu Zapnite zdieľanie na obrazovke (ikona monitora so šípkou). Potvrdíte v Chrome pomocou Áno / Pridať rozšírenie nainštalujte rozšírenie a potom znova kliknite Zapnite zdieľanie na obrazovke. Môžete zdieľať celú obrazovku alebo zvoliť dialógové okno. V druhom prípade vyberte kartu Okno aplikácie a kliknite na požadované okno. Nakoniec potvrďte pomocou zdieľam.

6 Pridajte server

Server Discord je virtuálnym miestom stretnutí, kde sa stretávajú rovnako zmýšľajúci ľudia. Môžu to byť hráči konkrétnej hry, ale aj členovia záujmového krúžku. Chcete si založiť vlastný server? Kliknite na znamienko plus vľavo a vyberte Vytvorte server. Zadajte názov logického servera a overte ho ako región západná Európa je nastavený. Pridajte ďalší obrázok, aby bola táto skupina podpory rozpoznateľná. Kliknite na modrý kruh a ukážte na obrázok v počítači. Nakoniec kliknite Vytvoriť.

Pozvať ľudí

Je samozrejmé, že chcete, aby sa k práve vytvorenej podpornej skupine pripojili ďalší ľudia. Kliknite vľavo hore Pozvať ľudí. Na obrazovke sa objaví odkaz, ktorý môžete zdieľať s cieľovými členmi prostredníctvom e-mailu alebo sociálnych sietí. Táto pozvánka je predvolene aktívna jeden deň. Ak chcete, aby sa ľudia registrovali dlhšie, začiarknite políčko Nikdy nenechajte uplynúť platnosť tohto odkazu. Kliknutím na ozubené koliesko vpravo dole otvoríte nastavenia odkazu. nižšie Maximálny počet používateľov v prípade potreby určiť maximálny počet členov. Nakoniec kliknete na Vytvoriť nový odkaz.

8 Textové a hlasové kanály

Každý server má aspoň jeden textový a hlasový kanál. Na pravej table vidíte, ktorí členovia skupiny sú online. Na výmenu správ používate textové pole v dolnej časti. Pomocou znamienka plus môžete podľa potreby pridávať súbory, napríklad videá a fotografie. Môžete tiež použiť emodži. Použite označenie @profilename poslať oznámenie o konverzácii niekomu známemu, aby sa tiež mohol zúčastniť. Radšej by ste telefonovali? Potom kliknite na hlasový kanál a začnite (skupinovú) konverzáciu. Teraz môžete chatovať priamo s ostatnými členmi.

9 Nový kanál

Textové a hlasové kanály sú užitočné na usporiadanie konverzácií podľa témy. Okrem štandardného textového kanálu (všeobecný) a hlasového kanálu (všeobecný) môžete podľa želania pridať ďalšie kanály. Mimochodom, anglické a holandské položky ponuky sú tu prepletené. Kliknite dozadu Textové kanály na ikone Vytvorte kanál (ikona znamienka plus). Mysli pod Názov kanálu vhodný názov pre diskusnú skupinu. Môžete si tiež vybrať medzi Textový kanál a Hlasový kanál. Skrz Vytvorte kanál uvidíte príslušný kanál na serveri Discord. Ostatní členovia skupiny budú mať automaticky prístup k novej diskusnej skupine.

10 Moderujte server

Bohužiaľ, verejná diskusná skupina na internete často vedie k vášnivým diskusiám. Aby ste sa vyhli problémom, môžete si zvoliť nastavenie užívateľských kritérií pre server. Vľavo kliknite pravým tlačidlom myši na obrázok servera. Skrz Nastavenie servera / Moderovanie nastavte požadovanú úroveň overenia. Napríklad uveďte, že členovia skupiny musia mať pred účasťou overenú e-mailovú adresu. Môžete tiež aktivovať filter pre explicitný obsah. Program Discord potom automaticky odstráni správy, ktoré obsahujú nežiaduce znenie. Vyberte možnosť Naskenujte správy od všetkých členov a preškrtnúť Uložiť zmeny zmeny.

11 Vyhľadajte server

Namiesto nastavenia vlastného servera sa môžete rovnako ľahko pripojiť k existujúcej skupine podpory. Jednou z podmienok je, že ste dostali pozvánku. Kliknite na znamienko plus na ľavom bočnom paneli a vyberte ikonu Pripojte sa k serveru. Po vložení odkazu na pozvánku do textového poľa potvrďte pomocou Zúčastnite sa. Ak ste sa časom pripojili k mnohým serverom a ich kanálom, je rozumné použiť funkciu vyhľadávania Discord. Stlačte klávesovú skratku Ctrl + K a začnite písať. Na obrazovke sa potom automaticky zobrazia servery, kanály a kontakty.

12 Desktopový program

Webová aplikácia spoločnosti Discord je už veľmi kompletná, ale rovnako sa oplatí pre fanatických používateľov nainštalovať si desktopovú verziu. Softvér používate ako vrstvu v hrách, aby ste mohli počas hry aj komunikovať. Program navyše vyžaduje menší výpočtový výkon a nie ste závislí od toho, aký prehliadač používate na videohovory. Prejdite sem a stiahnite si program pre počítač. K dispozícii sú verzie pre Windows, macOS a Linux. Po inštalácii sa v prípade potreby prihláste pomocou e-mailovej adresy a hesla. Desktopový program často už preberá prihlasovacie údaje z prehliadača. Užívateľské prostredie je takmer totožné s prostredím webovej aplikácie.

Discord Nitro

Za sumu 4,99 dolárov mesačne existuje aj platená verzia pod názvom Discord Nitro. Hlavným účelom tohto predplatného je podpora vývojového tímu Discord, pretože kľúčové funkcie sú k dispozícii všetkým zadarmo. Predplatitelia Nitro môžu nastaviť pohyblivý obrázok GIF ako avatar a zdieľať svoju obrazovku vo vyššom rozlíšení. Je tiež možné zdieľať väčšie súbory s priateľmi.

13 Mobilná aplikácia

K dispozícii je tiež mobilná aplikácia pre iOS (iPhone a iPad) a Android, takže môžete komunikovať na cestách. Push správy vás informujú o každej dôležitej konverzácii. Otvorte Apple App Store alebo Google Play Store a nainštalujte si aplikáciu Discord. Skrz Prihlásiť sa zadajte e-mailovú adresu a heslo. V porovnaní s webovou aplikáciou a programom pre počítač si rozhranie mobilnej aplikácie trochu zvyká. Okamžite uvidíte, ktorí priatelia sú online. Klepnutím na ikonu troch vodorovných čiarok otvoríte server.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found