Preskúmanie

MEmu -Android na vašom PC

Napadá nás niekoľko dôvodov, prečo chcete mať na svojom počítači Android. Väčšinou sa dopytuje po bohatej ponuke Obchodu Play na vašom PC. MEmu je jedným z najnovších emulátorov Androidu a tento nástroj má toho pre nás naozaj veľa.

MEmu

Jazyk

Angličtina

OS

Windows Vista / 7/8/10

Webová stránka

www.memuplay.com 7 Skóre 70

  • Pros
  • Užívatelsky prívetivý
  • Veľa vstavaných funkcií
  • Negatíva
  • Havaruje
  • Staré verzie systému Android

Na rozdiel od mnohých iných emulátorov Android môžete MEmu nastaviť ľahko a rýchlo a po zaregistrovaní pomocou účtu Google môžete ihneď začať, bez zmeny predvolených nastavení. Prečítajte si tiež: 11 tipov pre Android na vašom PC s BlueStacks.

Nainštalujte si aplikácie

Pozeráte sa na okno programu, ktoré môže byť iba zväčšenou verziou vášho smartphonu. Niektoré aplikácie sú tiež predinštalované, vrátane prehľadávača, prehliadača súborov ES a, samozrejme, obchodu Google Play. Inštalácia ďalších aplikácií preto nie je o nič zložitejšia ako otvorenie Obchodu Play a pridanie požadovaných aplikácií. Ak nenájdete v oficiálnom obchode s aplikáciami okamžite to, čo hľadáte, môžete sa vydať inou cestou: stiahnete si súbor apk a niekoľkými kliknutiami myši ho nainštalujete do emulátora. Robíte to z panela nástrojov, ktorý môžete rýchlo zviditeľniť (ne).

Ďalšie funkcie

Na tejto lište tlačidiel nájdete mnoho ďalších funkcií. Odtiaľ môžete tiež vytvoriť (takmer) okno systému Android na celú obrazovku, vytvoriť snímku obrazovky, otočiť obrazovku, skopírovať aplikáciu do telefónu (pomocou kábla USB), záznam makra (ktorý zaznamená vaše akcie a znova), zmeniť hlasitosť zvuku alebo vytvoriť screencast. K dotykovej obrazovke je tiež možné pripojiť klávesnicu alebo joystick, takže príslušnú operáciu môžete jednoducho vykonať klepnutím prsta. MEmu vám umožňuje meniť všetky druhy nastavení, ako napríklad počet CPU a množstvo pamäte, model zariadenia, rozlíšenie, umiestnenie GPS a režim root.

Viaceré emulácie

K nástroju je pripojený aj nástroj Multiple Instances Manager: ktorý umožňuje spúšťať rôzne emulácie (od Android 4.2 cez 4.4 až 5.1 v súčasnosti) súčasne, čo je užitočné napríklad vtedy, keď chcete hrať viac hier súčasne. Niektoré aplikácie sa nebudú dať spustiť v jednom emulátore, ale môžu sa spustiť v druhom.

Záver

MEmu je veľmi užívateľsky príjemný a rýchly emulátor systému Android. Tento nástroj ponúka v predvolenom nastavení pekný počet funkcií a môže tiež spustiť niekoľko inštancií emulácie súčasne. Škoda, že program nie je stopercentne stabilný.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found