Ako

Takto obnovíte svoje heslo pre Windows 10

Môže sa to stať najlepším: chcete sa prihlásiť do systému Windows 10, ale bohužiaľ sa zdá, že heslo je nesprávne. Čo teraz? Našťastie sa pomocou týchto krokov dá heslo ľahko obnoviť. Počítač! Totaal vysvetľuje, čo robiť. Takto obnovíte svoje heslo pre Windows 10.

Od Windows 8 je pomerne ľahké sa prihlásiť späť do operačného systému pre prípad, že ste zabudli heslo. Najmä ak sa do systému Windows prihlasujete pomocou účtu Microsoft, spoločnosť ponúka veľa možností na obnovenie hesla. Výhodou toho je, že (keď znova získate prístup k systému Windows 10), získate prístup aj ku všetkým ostatným účtom Windows v počítači.

Krok 1. Obnovte heslo

Ak sa do systému Windows 10 prihlasujete pomocou účtu Microsoft (končí sa napríklad @ live.nl, @ outlook.com alebo @ hotmail.com) a zabudli ste heslo, môžete ho obnoviť pomocou odkazu //account.live .com / heslo / reset

Na tejto stránke najskôr zadajte e-mailovú adresu účtu, ktorý chcete obnoviť. V ďalšom kroku označíte, či chcete dostávať správy na telefónne číslo, ktoré ste zadali pri vytváraní účtu. Potom musíte potvrdiť posledné štyri číslice tohto čísla. Zadajte kód, ktorý dostanete ako textovú správu.

Ak nemáte k účtu pripojené telefónne číslo, musíte si zvoliť túto možnosť Nemám žiadnu z týchto informácií. Potom môžete svoj účet obnoviť pomocou sekundárnej e-mailovej adresy, ktorú ste zadali pri vytváraní účtu Microsoft.

Pri vytváraní účtu Microsoft ste už museli zadať sekundárnu adresu a zadať ju tu do poľa Zadajte inú e-mailovú adresu, ako je tá, ktorá sa má obnoviť.

Krok 2. Zadajte svoju e-mailovú adresu

Po zadaní e-mailovej adresy a captcha dostanete správu s kódom takmer okamžite. Tento kód potom môžete zadať do poľa, ktoré sa zobrazí na stránke. Potom môžete vytvoriť nové heslo pre svoj účet Microsoft. Po dokončení sa môžete do svojho počítača prihlásiť pomocou nového hesla.

Krok 3. Windows 10 bez účtu Microsoft

Vyššie uvedený postup na obnovenie informácií o účte funguje, iba ak sa prihlásite pomocou účtu Microsoft. Čo však v prípade, že používate iba lokálny účet Windows 10? Aj potom môžete svoje heslo resetovať, musíte však vykonať niekoľko ďalších krokov. Potom musíte oklamať Windows 10.

Krok 4. Spustite počítač z jednotky na obnovenie

Zabudnuté heslo môžete obnoviť z miestneho účtu Windows 10. Použite možnosť obnovenia systému Windows 10. Môžete na to použiť bootovacie DVD alebo USB kľúč Windows 10. Ak ho ešte nemáte, môžete ho získať prostredníctvom nástroja Microsoft Media Creation Tool. Tento nástroj si môžete stiahnuť zo stránok spoločnosti Microsoft. Potom nabootujte počítač z disku DVD alebo USB kľúča. Spravidla to môžete urobiť stlačením tlačidla F10 ihneď po spustení počítača a následným výberom zavádzacieho zariadenia (DVD alebo USB kľúča). Váš počítač sa potom zavedie z tejto jednotky. Po zobrazení prvej obrazovky zavádzacej jednotky stlačte nasledujúcu kombináciu klávesov: Shift + F10. Na jednotke x: sa teraz zobrazí príkazový riadok, ako je uvedené nižšie:

Krok 5. Vykonajte ďalšie príkazy

Windows 10 je taký bezpečný, že si nemôžete jednoducho zmeniť heslo. Napriek tomu v tejto bezpečnosti existuje priepasť. Pretože ak presuniete a premenujete konkrétny súbor Windows a potom na jeho miesto umiestnite iný súbor Windows, môžete obísť zabezpečenie systému Windows 10. Po normálnom spustení počítača (bez bootovacej jednotky) môžete vstúpiť do operačného systému bez nutnosti prihlásenia.

Po stlačení kombinácie klávesov Shift + F10 Z obnovovacieho DVD alebo USB kľúča, ktorý ste otvorili príkazové okno, môžete ochranu obísť dvoma príkazmi. Nástroj utilman.exe sa zvyčajne používa na zobrazenie virtuálnej klávesnice na obrazovke v prihlasovacom okne. Ale ak ty utilman.exe nahradiť cmd.exe, otvorí sa príkazové okno namiesto utilman.exe.

Ak to chcete urobiť, najskôr spustite nasledujúci príkaz:

presunúť d: \ windows \ system32 \ utilman.exe d: \ windows \ system32 \ utilman.exe.bak

Týmto sa dočasne premenuje súbor utilman.exe. Pomocou nasledujúceho príkazu teraz skopírujete spustiteľný súbor príkazového riadka na miesto, kde bol predtým utilman.exe, a premenujete ho na utilman.exe:

skopírujte d: \ windows \ system32 \ cmd.exe d: \ windows \ system32 \ utilman.exe

Krok 6. Reštartujte počítač a prihláste sa

Po správnom vykonaní vyššie uvedených príkazov môžete reštartovať počítač z príkazového riadku, čo môžete urobiť pomocou tohto príkazu:

reštartovať wpeutil

Nasleduje enter. Počítač sa teraz reštartuje. Keď sa počítač úplne reštartuje a ste na prihlasovacej obrazovke, kliknite vpravo dole na logo Prístupnosť. Namiesto možností prístupu sa teraz otvorí príkazový riadok.

Krok 7. Vytvorte nový účet

Teraz, keď je otvorený príkazový riadok, môžete pred prihlásením do systému získať prístup k rôznym funkciám. Toľko k pokročilému zabezpečeniu systému Windows 10.

Ak chcete teraz vytvoriť nového používateľa, použite príkaz net. Štandardného používateľa pridáte pomocou nasledujúceho príkazu:

čistý užívateľ pietjepuk / pridať

Týmto sa pridá používateľ s menom účtu pietjepuk na Windows 10. Účet však ešte nie je účtom správcu, budete ho však potrebovať, aby ste mohli zmeniť ostatné účty v systéme Windows 10, napríklad ak im chcete poskytnúť nové heslo. Nasledujúcim príkazom pridáte účet pietjepuk do skupiny administrátorov.

net localgroup administrators pietjepuk / pridať

Teraz je možné vykonať reštartovanie počítača. Účet pietjepuk sa potom zobrazí na prihlasovacej obrazovke a kliknutím naň sa môžete prihlásiť priamo do svojho počítača.

Krok 8. Upravte ďalšie účty

Teraz, keď ste prihlásení pomocou účtu, ktorý ste práve vytvorili, môžete zmeniť heslá ostatných účtov, aby ste ich mohli znova používať. Kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart a vyberte Počítačový manažment.

V časti Správa počítača otvorte ponuku Miestni používatelia a skupiny. Teraz nájdite používateľský účet, ktorý chcete upraviť, kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte Nastaviť heslo. Teraz môžete zadať nové heslo. Potom môžete reštartovať počítač. Potom je možné sa znova prihlásiť pomocou účtu, ku ktorému ste zabudli heslo.

Krok 9. Obnovte utilman.exe späť na pôvodný

V prvej časti tohto článku sme si do príkazového riadku napísali, ako zmeniť utilman.exe. Ak ste všetky kroky vykonali správne a chcete obnoviť všetko tak, ako bolo, môžete obnoviť utilman.exe do pôvodného stavu. Našťastie to bolo zálohované. Vo Windows 10 otvorte príkazový riadok z ponuky štart príkazom cmd.exe.

Zadajte nasledujúci príkaz:

skopírujte C: \ Windows \ system32 \ utilman.exe.bak C: \ windows \ system32 \ utilman.exe

Potvrďte prepísanie súboru pomocou [ÁNO] alebo [ÁNO] a všetko sa obnoví.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found