Ako

Nájdite stratený smartphone, tablet alebo notebook

Väčšina mobilných zariadení zaznamenáva svoju geografickú polohu presne. Tieto údaje o polohe môžu byť užitočné, ak náhodou stratíte zariadenie alebo dôjde k jeho krádeži. Vďaka nasledujúcim jednoduchým praktickým tipom nenájdete vždy späť stratený smartphone, ale aj notebook alebo tablet.

Tip 01: Windows 10

Nielen mobilné zariadenia, ale aj Windows 10 obsahuje funkciu periodickej registrácie polohy počítača PC alebo notebooku. To však funguje, iba ak ste do systému prihlásení pomocou účtu Microsoft, napríklad prostredníctvom adresy Hotmail alebo Outlook.com. Prejdite na Štart / Nastavenia / Aktualizácia a zabezpečenie / Nájsť moje zariadenie. Včela Nájdi moje zariadenie v prípade potreby použite tlačidlo Upraviť na aktiváciu funkcie. V tejto ponuke sa tiež môže zobraziť položka, ktorá označuje, či chcete zdieľať informácie o polohe so spoločnosťou Microsoft. V takom prípade je dobré s tým súhlasiť, aby spoločnosť Microsoft mohla určiť geografickú polohu zariadenia.

Tip 02: Nájdite počítač

Nestratíte tak rýchlo PC, ale o to viac šikovný notebook. Možno náhodou niekde necháte tašku na notebook alebo si ju so sebou vezme neznáma osoba. Našťastie môžete zariadenie ľahko nájsť. Otvorte prehliadač na ľubovoľnom zariadení a prejdite na web spoločnosti Microsoft. Po prihlásení pomocou účtu Microsoft sa zobrazí zoznam systémov Windows 10 priradených k vášmu profilu. Zvyčajne sa to týka notebookov a počítačov, ale v niektorých prípadoch to môže byť aj telefón so systémom Windows (pozri rámček). Obrázok ukazuje, o aký typ zariadenia ide. Kliknite pod stratený stroj Nájdi moje zariadenie. Webová stránka zobrazuje dátum a čas, kedy bolo zariadenie naposledy videné. Môžete tiež zobraziť zostávajúci čas batérie. Modrý kruh ukazuje, kde sa momentálne nachádza počítač alebo notebook. Na spresnenie mapy použite tlačidlo priblíženia na bočnej strane. Takto sa na mape zobrazia ďalšie názvy ulíc. Nezobrazuje mapa presnú polohu? Potom kliknite, ak je to možné Povoliť polohu násilne vyhľadať zariadenie. Ak sa to nepodarí, systém je pravdepodobne vypnutý.

Windows telefón

S telefónom so systémom Windows máte v porovnaní s ostatnými zariadeniami so systémom Windows viac možností. Prejdite na web spoločnosti Microsoft a kliknite na ikonu Nájdi môj telefón. Skrz Vytočiť umožňuje zvoniť telefón, aj keď je zapnutý tichý režim. To je užitočné v prípade, že ste stratili zariadenie niekde v domácnosti. Okrem toho sa môžete rozhodnúť aj pre Zamknúť a Vyčistiť. Pomocou druhej akcie odstránite všetky údaje na diaľku.

Tip 03: Zamknite

Bojíte sa, že vám bol (mobilný) počítač odcudzený? Potom je dôležité zablokovať prístup k osobným údajom a / alebo podnikovým údajom. Z tohto dôvodu vzdialene uzamknite zariadenie so systémom Windows 10. Predchádzajúci tip už popisoval, ako zistiť polohu. Kliknite na modré tlačidlo vedľa mapy Zamknúť. Skrz Ďalší odhlásiť sa z aktívneho používateľského účtu na chýbajúcom zariadení. Môžete tiež napísať správu pre neoprávneného vlastníka. Napríklad naznačujete, že ste stratili prenosný počítač a že by ste ho chceli späť. Poctivý nálezca potom stroj odošle na zadanú adresu. Potom potvrďte pomocou Zamknúť a nastavte nové heslo pre dané zariadenie.

V prípade krádeže je dôležité zablokovať prístup k údajom citlivým na súkromie

Tip 04: iPhone a iPad

Rovnako ako Windows 10, aj mobilný operačný systém iOS má funkciu hľadania stratených zariadení. Upokojujúca myšlienka, pretože iPhony a iPady sú vzhľadom na svoju trhovú hodnotu dosť náchylné na krádež. V tomto tipe predpokladáme, že iOS bol aktualizovaný na najnovšiu verziu. Spustite aplikáciu nastavenie a klepnutím na svoje meno v hornej časti získate prístup k informáciám o účte. Skrz iCloud funkciu môžete vidieť úplne dole Nájdi môj iPhone alebo Nájdi môj iPad stáť. Klepnite na túto položku a povoľte túto funkciu. Aktivujte prepínač za sebou Poslať posledné umiestnenie. Akonáhle je batéria iPhone alebo iPad slabá, mobilné zariadenie automaticky odošle posledné umiestnenie na servery spoločnosti Apple.

Nájdi môj Mac

Môžete tiež vyhľadať počítač Mac alebo MacBook v prípade straty alebo krádeže. Otvorte ponuku Apple v ľavom hornom rohu a prejdite na Predvoľby systému / iCloud. Pred sebou dajte šek Nájdi môj Mac. Možno budete musieť povoliť lokalizačné služby.

Tip 05: Nájdite môj iPhone

Môžete sledovať ďalšie zariadenia Apple prostredníctvom štandardnej aplikácie na iPhone alebo iPade. Otvorené Nájdite iPhone a zadajte informácie o svojom účte Apple ID. Skrz Prihlásiť sa Po krátkej chvíli sa na obrazovke zobrazí aktuálne umiestnenie online zariadení Apple. Kliknutím na šípku v ľavom hornom rohu požiadajte o posledné umiestnenie offline zariadení. Ukážte na zariadenie a skontrolujte dostupné funkcie. Takto klepnete Prehrať zvuk nájsť zariadenie v okolí. S Stratený môžete zamknúť zariadenie tak, aby vyhľadávač nemal prístup k vašim osobným údajom. V takom prípade zanecháte správu s kontaktnými údajmi pre nálezcu alebo zlodeja. Nakoniec klepnite na Vymazať iPhone alebo Vymazať iPad vymazať všetky dáta zo zariadenia. Ak chcete tieto informácie natrvalo vymazať, zadajte svoje heslo Apple ID.

Tip 06: iCloud

Aplikácia Nájsť môj iPhone nie je samozrejme k ničomu, ak nemáte na dosah druhé zariadenie Apple. Žiadny problém, pretože stratený iPhone alebo iPad môžete nájsť aj prostredníctvom webu. Otvorte prehliadač a prejdite na www.icloud.com/#find. Zadajte informácie o účte svojho Apple ID a po registrácii počkajte, kým sa zobrazí mapa s chýbajúcimi zariadeniami Apple. Potom kliknete na bublinu a informačnú ikonu, aby ste zobrazili dostupné funkcie. Vyberte si z možností Prehrať zvuk, Stratený režim a Vymazať iPhone. Existujú v prehľade nejaké zariadenia Apple, ktoré ste už opustili domov? Potom kliknite na túto možnosť Odstrániť z účtu / Odstrániť.

Chýbajúci iPhone alebo iPad môžete vyhľadať prostredníctvom webu

Číslo IMEI iPhone

Číslo IMEI je jedinečná séria čísel, ktorá je prepojená s vaším smartfónom. V prípade krádeže požiada polícia o registráciu predmetného zariadenia číslo IMEI. Agenti môžu ďalej pomocou tohto kódu odoslať takzvanú SMS bombu na chýbajúci smartphone, aj keď zlodej zmenil SIM kartu. Ak vám bol iPhone odcudzený, môžete od spoločnosti Apple požiadať o číslo IMEI. Navštívte stránku http://appleid.apple.com a prihláste sa pomocou svojho Apple ID. Posuňte sa trochu nadol a kliknite dole Spotrebiče na vašom iPhone. Na obrazovke sa tiež zobrazí telefónne a sériové číslo.

Tip 07: Android

Ak vlastníte smartphone alebo tablet s primerane najnovšou verziou systému Android, v prípade potreby požiadajte o umiestnenie tohto zariadenia. Predpokladom je, aby bola zapnutá funkcia Nájsť moje zariadenie. Ďalej nezabúdajte, že na zdieľanom tablete má k tejto funkcii prístup iba vlastník. Spustite aplikáciu nastavenie a choď do Bezpečnosť a umiestnenie. Ak poslednú časť nikde nevidíte, prejdite na Google / Zabezpečenie. Skrz Nájdi moje zariadenie povoliť túto funkciu. Ak sú k dispozícii, môžete tiež skontrolovať možnosti Na diaľku určte umiestnenie tohto zariadenia a Zamknite na diaľkua umožniť vymazanie.

Tip 08: Nájdi moje zariadenie

Pomocou aplikácie pre Android Nájsť moje zariadenie môžete ľahko sledovať stratené zariadenia so systémom Android. Nainštalujte si túto aplikáciu z Obchodu Play. Po nainštalovaní nájdete aplikáciu v zariadení pod názvom Nájsť zariadenie. Klepnite na ňu a prihláste sa pomocou správneho účtu Google. Otvorí sa karta Máp Google s miestom. Cez informačnú ikonu môžete požadovať ďalšie informácie, napríklad dátum, kedy bolo zariadenie naposledy online, a číslo IMEI. Podľa potreby môžete tiež klepnúť Prehrať zvuk alebo Povoliť ochranu a vymazanie. Ak zvolíte druhú možnosť, klepnite podľa potreby Zaistite zariadenie alebo Odstrániť zariadenie.

Tip 09: Hľadajte online

Rovnako ako Windows a iOS má Android aj funkciu online vyhľadávania stratených zariadení. Otvorte prehliadač a prejdite na www.google.com/android/find. Po zadaní adresy a hesla služby Gmail sa zobrazí mapa služby Mapy Google s aktuálnym umiestnením zariadenia. S funkciou Prehrať zvuk nechajte mobilné zariadenie zvoniť päť minút. Ak ste stratili svoj smartphone alebo tablet mimo domu, potom si vyberiete Zaistite zariadenie alebo Odstrániť zariadenie. V prvom prípade zamknete zariadenie a zanecháte osobnú správu alebo telefónne číslo. Je výhodné, že stále môžete sledovať polohu zariadenia s Androidom. Ak vyberiete možnosť Odstrániť zariadenie, zariadenie už nebudete môcť sledovať. Týmto vymažete všetky osobné údaje. Kliknutím na informačnú ikonu v ľavom hornom rohu zobrazíte číslo IMEI.

Tip 10: Korisť (1)

Zdá sa vám ťažkopádne aktivovať pre každé zariadenie samostatnú funkciu prevencie krádeže? Anglická služba Prey funguje pre všetky vaše počítače, notebooky, tablety a smartphony. Môžete to použiť na sledovanie polohy rôznych počítačov a mobilných zariadení z jedného účtu. S bezplatnou verziou môžete chrániť až tri zariadenia. Ak to nestačí, zaplatíte za ochranu desiatich zariadení pätnásť dolárov mesačne. Najskôr si nainštalujete softvér Prey do počítača. Prejdite na stránku Preyproject.com a kliknutím na odkaz na stiahnutie nainštalujte program. V tomto článku začneme s verziou pre Windows, ale Prey môžete použiť aj pod macOS a Linux. Po inštalácii nechajte kliešť pred Nastav korisť a potvrďte pomocou Skončiť. Otvorí sa prehľadávač. Skrz Nový užívateľ zaregistruj sa u Prey. Vyplňte všetky polia, vyjadrite súhlas s podmienkami a kliknite a Prihlásiť Se. Skontrolujte, či sa zobrazuje aktuálna geografická poloha vášho PC alebo notebooku. Ak zariadenie niekedy stratíte, použite možnosti vpravo na spustenie alarmu, odoslanie správy alebo uzamknutie systému. Softvér spoločnosti Prey beží na pozadí počítača, takže zlodeji nevedia, že môžete polohu sledovať.

Sledujte polohu všetkých svojich notebookov, tabletov a smartfónov s Prey

Tip 11: Korisť (2)

Keď ste členom Prey, môžete tiež aktivovať prevenciu krádeží na iných zariadeniach. V App a Play Store nájdete bezplatnú mobilnú aplikáciu. Po inštalácii zvoľte Máte už účet a zadajte podrobnosti o svojom účte. Je dôležité, aby ste Prey umožnili prístup k údajom o polohe smartfónu alebo tabletu, aby webová služba nepretržite vedela, kde sa zariadenie nachádza. Potom sa na obrazovke zobrazí výraz Chránené. Prihláste sa a nájdite chýbajúce zariadenie.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found