Preskúmanie

15 najlepších doplnkov pre ľubovoľný prehľadávač

Pri používaní rozšírení využijete svoj webový prehliadač naplno. Môžete napríklad blokovať reklamy, rýchlo zobraziť určitý obsah pomocou siete VPN alebo ukladať webové stránky a obrázky. V tomto článku nájdete 15 najlepších rozšírení súčasnosti.

Prípony

Prečítajte si tiež: Zlepšite prehľadávač pomocou rozšírení a doplnkov.

Chrome

Prejdite do ponuky a kliknutím na Ďalšie nástroje / rozšírenia rozšírenia zapnete alebo vypnete. V dolnej časti kliknite na Pridať ďalšie rozšírenia a nainštalujte ich. Pre rozšírenie kliknite na Pridať. do prehliadača Chrome a potom Pridať rozšírenie.

Firefox

Vo Firefoxe kliknite na Nástroje / Doplnky / Rozšírenia. Ak chcete nainštalovať rozšírenia, kliknite na položku Získať doplnky. Okrem rozšírení má Firefox aj doplnky. Toto sú ďalšie možnosti, ktoré vám umožňujú prehliadať napríklad položky Flash, Java alebo Quicktime vo Firefoxe. Po nainštalovaní rozšírenia musíte reštartovať Firefox.

internet Explorer

Rozšírenie v programe Internet Explorer sa nazýva doplnok. Nainštalované doplnky môžete zobraziť kliknutím na ozubené koliesko a výberom možnosti Spravovať doplnky. Ak chcete pridať rozšírenie pre program Internet Explorer, prejdite priamo na stránku výrobcu a vyberte tam priame stiahnutie. Väčšina doplnkov funguje aj v Edge.

Tip 01: Duchovia

Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari

Toto rozšírenie prehľadáva doplnky a sledovacie programy nainštalované na webových stránkach a upozorní vás, keď nájde sledovacie programy. Potom je možné takýto doplnok alebo sledovač zablokovať. Pri prvom spustení aplikácie Ghostery sa zobrazí krátke vysvetlenie. Po úvode vložte do popredia kliešť Kliknutím sem aktivujete informačné okno. Ak teraz otvoríte webovú stránku, uvidíte, že vyskakovacie okno presne označuje, ktoré sledovacie programy sú na stránke nainštalované. Ak chcete zablokovať sledovač, kliknite na ikonu Duchovia a vypnite posúvač za sledovačom. Pri ďalšom otvorení tohto webu sa sledovač nenačíta.

Pomocou AdBlock Plus môžete blokovať všetky reklamy na stránke

Tip 02: Adblock Plus

Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari, Edge

Reklamy na webových stránkach môžu byť dosť nepríjemné, takže blokovanie reklám je dobrá voľba. AdBlock Plus je jeden z najlepších a dokáže blokovať všetky reklamy na stránke. Aj reklamy na video z YouTube môžu byť magické. Nemusíte nič konfigurovať: všetky formy reklamy sú predvolene blokované. Ak chcete získať prehľad o tom, čo sa presne deje, kliknite na ikonu napravo od panela s adresou. Mimochodom, na trhu je viac dobrých blokovačov reklám.

Tip 03: Avast Online Security

Chrome

Vírusový skener samozrejme nie je zbytočným luxusom. Vedeli ste však, že do prehliadača môžete okamžite nainštalovať aj antivírusový program, ktorý vás varuje pred škodlivými webovými stránkami, sledovačmi alebo skriptmi? Kliknutím na ikonu Avast napravo od panela s adresou sa dozviete viac o problémoch na webových stránkach. Je tiež užitočné, aby rozšírenie umiestnilo za výsledok vyhľadávania priradenia Google zelenú, žltú alebo červenú ikonu. Týmto spôsobom viete skôr, ako kliknete na odkaz, či webová stránka môže byť hrozbou.

Tip 04: OneTab

Chrome, Firefox

Ak trpíte pomalým počítačom a máte podozrenie, že príčinou je prehliadač, nainštalujte si toto rozšírenie. Znižuje pamäť, ktorú váš prehliadač potrebuje, a spája všetky karty do jednej karty. Na kartu sa dostanete kliknutím na nadpis v zozname. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na tlačidlo vedľa panela s adresou. Kliknite na Obnovte karty, potom sa karty obnovia.

LastPass bezpečne ukladá vaše heslá a musíte si pamätať iba hlavné heslo

Tip 05: LastPass

Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari, Edge

Zabudnite na poznámky o hesle, vytvorte si účet pomocou LastPass. Táto služba bezpečne ukladá vaše heslá a musíte si pamätať iba hlavné heslo. Ak si potom rozšírenie nainštalujete do svojho prehliadača, LastPass vám okamžite poskytne prístup na stránky, na ktoré sa bežne musíte prihlásiť. Po inštalácii sa otvorí karta, kde je potrebné vytvoriť účet. Po prihlásení a zadaní nového hesla na webových stránkach sa vo vstupnom poli zobrazí ikona LastPass. Kliknite na ňu a vyberte si Vygenerujte nové heslo. Potom sa rozhodnite uložiť heslo. V ďalšom okne zadajte podrobnosti a kliknite na ikonu Uložiť webovú stránku. LastPass teraz vie, že toto heslo patrí k tejto webovej stránke. Nemusíte si heslo ukladať sami a stále máte silné heslo.

Tip 06: HTTPS všade

Chrome, Firefox

Pri odosielaní citlivých informácií, napríklad pri zadávaní hesla, vždy surfujte cez pripojenie https. Spoznáte to podľa farby panela s adresou alebo ikony so zámkom pred webovou adresou. Aby ste na to nikdy nezabudli, nainštalujte si rozšírenie HTTPS Everywhere. Toto rozšírenie núti váš prehliadač nadviazať bezpečné pripojenie. Ak to nie je možné, dostanete upozornenie. Ak kliknete na ikonu vedľa panela s adresou a začiarknete políčko pred Blokovať všetky požiadavky HTTP, potom nebude možné v budúcnosti surfovať nebezpečné. Akonáhle zaškrtnete Zakážte HTTPS všade uvidíte, že na ikone slovo VYPNUTÝ zobrazené.

Tip 07: Neobmedzené bezplatné VPN - Hola

Chrome, Firefox, Internet Explorer

Po nainštalovaní rozšírenia kliknite na ikonu napravo od panela s adresou. Kliknite na službu, ako napr Netflix, a vyberte krajinu, napríklad USA. Prihláste sa do svojho účtu Netflix hneď a uvidíte, že máte prístup k obsahu v USA. Až nabudúce budete chcieť vidieť futbalový zápas alebo zápas formuly 1 vysielaný iba pre nemeckých návštevníkov, stačí zmeniť krajinu na Nemecko a prejdite na webovú stránku ARD, ZDF alebo RTL. Ak sa chcete odpojiť, kliknite na tlačidlo vypnutia na obrazovke Hola. Upozorňujeme, že niektoré služby neumožňujú použitie VPN a v extrémnych prípadoch môžu blokovať váš účet.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found