Ako

40 super tipov pre Windows 10

Windows 10 sa javí ako známe prostredie s komponentmi zo systému Windows 7 a 8. Veľa sa však zmenilo a naša redakčná schránka ukazuje, že aktualizácia neprebehla všetkým hladko. Čas na ponorenie sa do operačného systému sami s týmito 40 tipmi!

Miestny účet

Z dôvodu ochrany osobných údajov budeme v tomto článku používať Windows 10 bez účtu Microsoft. Mnoho služieb spoločnosti Microsoft sa dá stále používať kruhovým objazdom, takže vám nemusí nič chýbať. Iba prístup do obchodu s aplikáciami nie je možný, ale to zatiaľ nie je problém s používaním systému Windows 10.

1. Kombinácie klávesov

V systéme Windows 10 je zabudovaných veľa nových funkcií, ktoré majú všetky svoje vlastné kombinácie klávesníc:

Kláves Windows + Tab (zobrazenie úlohy)

Kláves Windows + šípka doprava + šípka hore (umiestni okno do pravého horného rohu)

Kláves Windows + šípka hore alebo šípka dole (posúva okno nad alebo pod)

Kláves Windows + Ctrl + šípka doľava alebo šípka doprava (prepínanie medzi pracovnými plochami)

Kláves Windows + Ctrl + D (nová pracovná plocha)

Kláves Windows + Ctrl + F4 (zavrieť pracovnú plochu)

Kláves Windows + Ctrl + C (Cortana)

Kláves Windows + S (vyhľadávanie)

2. Späť do starého systému Windows

Samozrejme sa môže stať, že sa pri aktualizácii niečo pokazí. Mali sme veľa sťažností na základné súčasti systému Windows 10, ktoré sa nepodarilo nainštalovať, často však zlyhávajú aj softvér a ovládače. A samozrejme to môže byť aj tak, že sa vám Windows 10 vôbec nepáči. Spoločnosť Microsoft našťastie ponúka možnosť vrátiť aktualizáciu späť, aby ste sa mohli vrátiť k dôveryhodnému systému Windows 7 alebo 8.1. Stlačte tlačidlo Štart a vyberte nastavenie. Včela Aktualizácia a zabezpečenie vyberiete v ľavom menu Obnova systému a pod nadpisom Vráťte sa na predchádzajúcu verziu kliknite na Pracovať. Táto možnosť zostane k dispozícii mesiac po inovácii. Voliteľne môžete urobiť ďalší pokus o upgrade na Windows 10 neskôr, zostane bezplatný až do júla 2016.

3. Odstráňte predchádzajúcu inštaláciu systému Windows

Stará verzia systému Windows 7 alebo 8.1 zostane vo vašom systéme k dispozícii mesiac, aby bola k dispozícii možnosť vrátiť sa späť. Toto však zaberá potrebné miesto na disku. Ak neplánujete návrat, môžete uvoľniť miesto na disku odstránením starej verzie. Toto robíte ďalej Štart lisovanie a čistenie disku písanie na stroji a otváranie. V okne, ktoré sa zobrazí, kliknite na ikonu Vyčistite systémové súbory, voliteľne zadajte heslo. Potom začiarknite políčko Predchádzajúce inštalácie systému Windows a Dočasné inštalačné súbory systému Windows a stlačte Ok. V našom prípade to vyčistilo asi 15 GB miesta na disku.

4. Karty

Našťastie vo Windows 10 si môžete opäť zahrať staromódne kartové hry. V ponuke Štart otvorte Microsoft Solitaire Collection a ak chcete, ignorujte všetky problémy s prihlásením pomocou účtu Microsoft. Tento odkaz sa používa na ukladanie a zdieľanie vašich údajov o hraní online. Potom máte späť známe kartové hry ako FreeCell, Spider Solitaire a ďalšie. Veľa zábavy!

5. Počkajte na nákup

V obchodoch bol personál dôkladne prepracovaný, aby odporučil bezplatnú aktualizáciu novo zakúpených počítačov a notebookov. V niektorých obchodoch dokonca existujú body „registrácie“, aby ste inovovali svoj úplne nový systém. Inovácia však nefunguje bezchybne vo všetkých systémoch. Je preto rozumné chvíľu počkať, kým si kúpite nový systém, kým sa štandardne nenainštaluje so systémom Windows 10. Môže to stále trvať niekoľko týždňov alebo mesiacov.

Máte otázku k systému Windows 10?

Potom položte otázku v časti Otázka a odpoveď počítača! Totaal a získajte odpoveď na svoju otázku!