Preskúmanie

Minix NEO U9-H - výkonný box pre Android

Na predaj je veľa krabičiek s Androidom, čo výrobcom sťažuje odlíšenie sa. Minix NEO U9-H do toho vrhá veľa výpočtového výkonu a navyše zariadenie obsahuje predinštalovanú verziu Kodi 17. Po určitom úsilí je Netflix k dispozícii dokonca aj v HD rozlíšení. Unikátne pre čínskych hráčov Androidu!

Minix NEO U9-H

cena € 169,95

Rozlíšenie videa 3 840 x 2 160 pixelov

Mediálny procesor Amlogic S912-H (ARM Cortex A53)

Rýchlosť hodín 2 GHz

Video čip ARM Mali-820MP3

Ram 2 GB

Vnútorné úložisko 16 GB

Pripojenia HDMI 2.0, S / PDIF (optický), 3,5 mm pripojenie slúchadiel a mikrofónu, 3x USB 2.0, OTG port, Micro SD slot, 10/100/1000 Mbit / s Ethernet, WiFi (802.11b / g / n / ac), bluetooth 4.1

OS Android 6.0.1

Webová stránka www.minixwebshop.nl 8 Skóre 80

  • Pros
  • Veľa výpočtového výkonu
  • Ultra HD pri 60 Hz
  • Automatické prepínanie obnovovacej frekvencie
  • Pravidelné aktualizácie firmvéru
  • Negatíva
  • Dodávané diaľkové ovládanie
  • Drahý

NEO U9-H má štandardné puzdro, ako je známe z mnohých ďalších prehrávačov médií založených na systéme Android. Plochá skrinka je štvorcová, s tromi portami USB a na boku viditeľnou čítačkou kariet micro-SD. Používatelia pripájajú zariadenie k televízoru alebo prijímaču cez port HDMI 2.0. Pre prenos zvuku má box aj optický výstup S / PDIF.

Len čo zapneme NEO U9-H, na obrazovke sa za chvíľu objaví zablokovaná ponuka. Tento prehrávač médií je vybavený mediálnym procesorom Amlogic S912-H a 2 GB pamäte RAM a umožňuje plynulú navigáciu. Na ukladanie aplikácií je vstavaná 16 GB flash pamäť. Dodávané diaľkové ovládanie je trochu obmedzené, takže radšej používajte takzvanú airmouse so zadnou klávesnicou. Minix predáva svoje vlastné airmouse pod menom NEO A3.

Netflix?

Tento prehrávač médií bohužiaľ nemá certifikáciu Netflix, takže aplikácia pre Android podporuje iba rozlíšenie až 480p. Alternatívny súbor APK Netflix je k dispozícii prostredníctvom internetového obchodu Minix. Vďaka tomu môžete sledovať filmy a seriály v HD kvalite. Otázkou samozrejme je, dokedy bude takáto aplikácia fungovať. Aplikácie ako Ziggo GO a YouTube našťastie štandardne ponúkajú dobrú kvalitu obrazu.

Kompatibilita súborov

Pokiaľ ide o prehrávanie vlastných mediálnych súborov, neexistujú žiadne obmedzenia. Fotoaparát NEO U9-H prijíma takmer všetko, dokonca aj pomocou kodeku h.265 / hevc prenáša obrázky Ultra HD rýchlosťou až šesťdesiatich snímok za sekundu. Špeciálna je tiež podpora pre hdr10. Ak často sledujete filmy, seriály a televízne programy, budete sa musieť vyrovnať s rôznymi obnovovacími frekvenciami. Na rozdiel od mnohých iných prehrávačov so systémom Android sa tento automaticky prepne na správnu obnovovaciu frekvenciu, ak je povolené správne nastavenie. Známe tiež formáty priestorového zvuku, ako napríklad dolby digital, dts-hd alebo dokonca dolby atmos, prehrávač médií úhľadne postupuje do vhodného prijímača.

Záver

NEO U9-H je kompletný box pre Android, na ktorom môžete tiež sledovať Netflix v HD s trochou umenia a lietajúcich prác. Tento box dokáže spracovať aj obrázky vo vysokom rozlíšení, ale musíte si sami zabezpečiť mediálne súbory v tomto rozlíšení. Kompatibilita prehrávania je v poriadku. Okrem relatívne vysokej nákupnej ceny nie je možné tomuto elegantnému prehrávaču médií čo vytknúť.