Preskúmanie

Windows Movie Maker 2012

V období pred vydaním systému Windows 8 Microsoft usilovne pracoval na „aktualizácii“ existujúcich balíkov. Omladená bola aj sada Essentials vrátane programov Messenger a Movie Maker. V balení nájdeme verziu 2012 programu Movie Maker.

Vo filme Movie Maker sa nič veľmi drasticky nezmenilo, zmeny, ktoré existujú, sú čiastočne viditeľné na povrchu, ale skrývajú sa aj pod kapotou. Program je optimalizovaný pre Windows 8, ale funguje aj na Windows 7.

Novou funkciou je stabilizácia obrazu. Microsoft týmto reaguje na trend, v ktorom sa čoraz viac videí natáča mobilným telefónom alebo inou malou kamerou.

Funkcia je pomerne jednoduchá. Vyberte klip a zvoľte Stabilizácia videa. Potom si môžete vybrať z troch režimov, ktorých korekcia vyzerá najprirodzenejšie, v závislosti od zdrojového materiálu. Funkciu sme otestovali pomocou troch rôznych videí a pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa oplatilo experimentovať. Keď už hovoríme o konečnom výsledku: videá sa teraz predvolene ukladajú v široko používanom formáte H.264, čo umožňuje ich ľahké zdieľanie prostredníctvom rôznych (sociálnych) kanálov.

Znie to

V oblasti zvuku nájdeme množstvo relatívne malých vylepšení. Môžete napríklad určiť, ktorá zvuková stopa by sa mala zdôrazniť, napríklad ak máte kombináciu zvuku z filmu a zvuku z hudby na pozadí a chcete ich striedať. Príjemné je pridanie tretieho zvukového kanála, ktorý môžete použiť ako hlas komentára. Môžete pridať rozprávanie z videa do samostatnej zvukovej stopy.

Môžete optimalizovať film pre iPhone.

Nová verzia programu Windows Movie Maker využíva novú hardvérovú akceleráciu systému Windows 8. Bolo postarané o rôzne komponenty, vrátane technológie Direct3D. Vo verzii 11.1 použitej v systéme Windows 8 bolo pre vývojárov jednoduchšie kombinovať rôzne typy obsahu v jednom okne. Je to tak preto, lebo nový kód teraz riadi všetky zdroje grafickej karty zodpovedné za dané okno. Výsledkom je zvýšenie rýchlosti pri práci s obrázkami.

Počas inštalácie na náš testovací systém je nepríjemná správa, že .NET Framework 3 ešte nie je prítomný a tento komponent musí byť nainštalovaný ako prvý. V tom okamihu nebude poskytnutý viac ako odkaz na stránku na stiahnutie. Po inštalácii je potrebné reštartovať nastavenie aplikácie Movie Maker. Bolo by jednoduchšie stiahnuť a nainštalovať diel automaticky.

Windows Movie Maker 2012

Jazyk Holandsky

OS Windows 7/8

Rozsudok 3,5/5

Pros

Veľké množstvo profilov vykreslenia

Extra vrstva zvuku

Optimalizované pre Windows 8

Negatíva

Nie je vhodné pre Windows Vista

Inštalácia môže byť plynulejšia

Bezpečnosť

Žiadny z približne 40 antivírusových programov nevidel v inštalačnom súbore nič podozrivé. Pokiaľ v čase zverejnenia môžeme zistiť, je bezpečné stiahnuť inštalačný súbor. Ďalšie informácie nájdete v úplnej správe o detekcii na webe VirusTotal.com. Ak je teraz k dispozícii nová verzia softvéru, môžete súbor kedykoľvek znova prehľadať prostredníctvom servera VirusTotal.com.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found