Ako

Vytvorte web pomocou služby Weby Google a Disk

Pri udalostiach, dňoch otvorených dverí a športových udalostiach sa niekedy zobrazia obrazovky s grafickými informáciami alebo textovými správami, ktoré sa pravidelne obnovujú. Prečo si nenastaviť niekoľko informačných obrazoviek pre svoj vlastný klub alebo zväz? Vďaka inteligentnej kombinácii Webov Google a Disku Google môžete vytvoriť webovú stránku v okamihu.

Tip 01: Vytvorte web

Obrazovku vypĺňame prostredníctvom webovej stránky. Vyrábame ich pomocou bezplatných webov Google. Prejdite na adresu //sites.google.com, prihláste sa a stlačte tlačidlo Vyrobiť. Zobrazia sa dve možnosti: v klasickej verzii Webov a v novej verzii Webov. Je pravda, že táto druhá verzia vyzerá krajšie, ale tejto verzii stále chýbajú niektoré funkcie, ktoré môžeme pri našom nastavení použiť, napríklad niekoľko modulov gadget a podrobná politika povolení. Tak sme si vybrali v klasickej verzii Webov.

Potom kliknite priamo vedľa príkladov Prejdite si galériu nájsť vhodnú šablónu pre svoju prezentáciu na obrazovke. Ak nenájdete okamžite niečo podľa svojich predstáv, môžete tiež začať od prázdnej šablóny, čo robíme v tomto článku. Vyberte požadovanú šablónu alebo vyberte pre Prázdna šablóna a pomenujte svoj web. Upozorňujeme, že tento názov sa predvolene používa aj pre adresu URL vašej webovej stránky (niečo ako //sites.google.com/site/). Môžete sa dostať k Vyberte tému označte aj peknú tému. Zaškrtnite políčko vedľa Nie som robot a potvrďte pomocou Vyrobiť.

Stránku upravíte kliknutím na ikonu ceruzky vpravo hore

Tip 02: Upravte webovú stránku

Teraz sa zobrazí vaša (stále prázdna) webová stránka. Kliknite na ikonu ozubeného kolieska vpravo hore a vyberte ju z ponuky Spravovať web, po ktorom môžete vykonať všetky druhy zmien. Môžete napríklad úplne upraviť vzhľad svojich stránok pomocou Témy, farby a písma. Najrýchlejšiu a najradikálnejšiu úpravu môžete vykonať výberom inej témy z rozbaľovacieho zoznamu nižšie Základná téma, ale môžete tiež selektívne meniť zodpovedajúce časti sami, napríklad aby ste vložili určité prvky do klubových farieb vášho združenia. Ak je všetko v poriadku, potvrďte pomocou Uložiť. Kliknutím na názov svojej stránky v ľavom hornom rohu sa vrátite do hlavného zobrazenia.

Stránku upravíte kliknutím na ikonu ceruzky vpravo hore. Vedome to chceme zjednodušiť a pridať vedľa seba tabuľku, do ktorej chceme zaznamenať prezentáciu aj videoklip. To nám vyhovuje na širokouhlej obrazovke. Umiestnite kurzor na požadované miesto a kliknite hore Tabuľka / Vložte tabuľku / 2x1. Potom môžete myšou chytiť a presunúť okraje tabuľky, aby sa bunky tabuľky trochu zväčšili. Potvrďte pomocou Uložiť.

Tip 03: Vložte video

Teraz máme stôl s dvoma bunkami. Tieto bunky chceme vyplniť videoklipom a prezentáciou pridaním miniaplikácií. Znova kliknite na ikonu potenciálneho zákazníka. Kliknite na prvú bunku tabuľky a vyberte Vložte / Ďalšie pomôcky / Spravidla prístupné. Teraz sa objaví niekoľko gadgetov, vrátane Google Calendar, RSS zdroj, Dátum a čas a Memo; všetky položky, ktoré môžu byť celkom užitočné pre prezentáciu na obrazovke.

Vyberáme si toto Vložte modul gadget a potvrďte pomocou Vyberám. Teraz by sme mali mať na paneli vložený kód Vkladanie úryvku držať sa. Môže to byť kód (propagačného) videa, ktoré sme predtým zverejnili na YouTube. Tento kód nájdete na YouTube nasledovne: otvorte video a kliknite pod video zdieľam / Priložiť. Zobrazí sa kód a doručíte ho cez Kopírovať do schránky Windows. Pomocou kombinácie Ctrl + V ju prilepíte do panela. Samozrejme sa chcete ubezpečiť, že sa video začne prehrávať automaticky, hneď ako sa zobrazí vaša webová stránka, a že sa na konci nezobrazia žiadne súvisiace videá. To si vyžaduje malú úpravu kódu: parametre sú dostatočné ? rel = 0 & autoplay = 1 po adrese URL videa, tesne pred koncovou dvojitou úvodzovkou. Šírku a výšku videa si môžete prečítať aj v kóde: tieto hodnoty je dobré skopírovať, dole do Displej. Úplne dole tiež odstránite značky začiarknutia Orámujte gadget a Zobraziť názov na miniaplikácii. kliknite na Príklad modulu gadget a skontrolujte, či všetko vyzerá dobre - a či sa video začne prehrávať automaticky. kliknite na Späť na konfiguráciu a potvrďte pomocou Ok.

Webové stránky Google sú užitočné najmä pre tých, ktorí chcú prostredníctvom takejto stránky zdieľať údaje z vlastnej stajne spoločnosti Google

Tip 04: Vytvorte prezentáciu

Možno ste si už všimli: Webové stránky Google sa javia ako obzvlášť atraktívne pre tých, ktorí chcú zdieľať údaje z vlastnej stajne spoločnosti Google prostredníctvom takejto stránky, ako sú napríklad Google Apps, Kalendár, Dokumenty, Formuláre, Mapy, Disk atď. Ukážeme vám, ako na svoje stránky zahrnúť prezentáciu, ktorú ste vopred vytvorili v Prezentáciách Google. Prejdite na adresu //drive.google.com, prihláste sa do služby Google a kliknite na ikonu Nové / Prezentácie Google. Vľavo hore kliknite na ikonu Nepomenované prezentácie a dať prezentácii vhodný názov. Potom zostavíte svoju prezentáciu - pomocou tlačidla Zobraziť prezentáciu medzitým môžete vyhodnotiť výsledok. Prezentácie Google majú nepríjemnú nevýhodu: predvolene sa každá snímka zobrazuje (iba) tri sekundy. Možným východiskom je duplikovanie snímky niekoľkokrát, kým (so všetkými duplikátmi naraz) nedosiahnete vhodný čas na zobrazenie. Môžete to urobiť jednoduchým kliknutím pravým tlačidlom myši na snímku na paneli prehľadu a Duplikovať snímku vybrať.

Tip 05: Vložte prezentáciu

Späť na Weby Google, kde môžete prejsť Moje stránky kliknite na názov stránky, na ktorej pracujete. Ak chcete pridať svoju prezentáciu, musíte byť logicky znova v dizajnovom režime - znova ikona ceruzky. Kliknite na prázdnu bunku tabuľky a potom vyberte Vložiť / Drive / Prezentácia. Kliknite na požadovanú prezentáciu a potvrďte pomocou Vyberám. Zobrazí sa dialógové okno s niektorými možnosťami. Rovnako ako v prípade videoklipu, aj tu môžete zrušiť začiarknutie Hranica miesta […] a Pridať názov. Môžete zaškrtnúť dve spodné možnosti: Spustiť prezentáciu po načítaní prehrávača a Reštartujte prezentáciu po poslednej snímke, aby sa vaša prezentácia začala (znova) automaticky. Optimálny formát prezentácie musíte zistiť pokusom, často sa to ukáže Stredná (555 px) byť vhodný. Svoje voľby potvrďte pomocou Uložiť.

Optimálny formát vašej prezentácie musíte zistiť tak, že niečo vyskúšate

Tip 06: Obnovte stránku

Výborne, už máte webovú stránku s videoklipom, prezentáciou a možno aj nejakým textom, hodinami alebo iným modulom gadget. Tento web by ste teraz mali počas nejakej udalosti zobrazovať na jednej alebo viacerých obrazovkách. To nie je také ťažké: stačí otvoriť prehliadač a prejsť na webovú adresu vášho webu.

Ubezpečili ste sa, že sa váš videoklip aj prezentácia automaticky spúšťajú alebo reštartujú, ale stále je nepríjemné, že sa úpravy, ktoré vykonáte neskôr v prostredí „backend“ (čítaj: v dizajnovom režime Webov Google), automaticky neuplatnia. zobrazia sa obrazovky. Je to preto, že táto webová stránka nie je iba obnovená. A to je presne náš zámer. Našťastie existuje iné východisko, vo forme gadgetu.

Vráťte sa späť do režimu úprav svojej webovej stránky a kliknite niekde v dolnej časti stránky. Vyberte si Vložiť / Viac gadgetov a pozri sa hore presmerovač adries URLpo ktorom dostanete modul gadget Presmerovač adries URL zmenený vyberte. Včela Page To vložte adresu URL svojej webovej stránky (napríklad niečo ako //sites.google.com/site//). Predvolený stav Čas vypršal nastavená na 10 sekúnd. To znamená, že stránka sa bude automaticky obnovovať každých 10 sekúnd. To je príliš krátke, pretože vaše video a prezentácia budú pravdepodobne trvať dlhšie. Nastavte teda čas (v sekundách), ktorý zodpovedá času trvania vášho videoklipu alebo prezentácie. Môžete bezpečne ponechať malé rozmery, napríklad 100 x 30 pixelov a hrana alebo nadpis zase nie sú na nič potrebné. Potvrďte pomocou Ok a s Uložiť.

Tip 07: Nastavte povolenia

Môžete samozrejme tiež vytvoriť viac webových stránok a napríklad zobraziť každú stránku na inej obrazovke. Napríklad prezentáciu môžete kedykoľvek zobraziť na obrazovke v zasadacej miestnosti a na obrazovke v jedálni nadchádzajúcich športových zápasov (pomocou miniaplikácie Agenda).

Potom môže byť užitočné, keď máte na stránku zamestnanca, ktorý spravuje a aktualizuje obsah stránky. To je v starej verzii Webov Google úplne možné. Otvorte webovú stránku a kliknite na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu, potom ju nájdete Zdieľanie a práva vyberte. Najskôr je potrebné pridať na svoje stránky cieľových ľudí, kliknúť vpravo hore Povoliť povolenia na úrovni stránky (2x). Potom kliknite na Web - v stredovom paneli a ďalej Upraviť. Dotknite sa možnosti Vypnuté - konkrétni ľudia a potvrďte pomocou Uložiť. Potom kliknite na ikonu ceruzky a vyberte sa môže zobraziť, potom zadajte mená alebo e-mailové adresy ľudí, ktorým chcete poskytnúť prístup na svoj web. Po dokončení kliknite na názov podstránky na strednom paneli a stlačte tlačidlo Upraviť. Bodka Používanie vlastných povolení na a prípadne aj Vlastné povolenia: Na túto stránku nepridávajte nových používateľov. Stlačte tlačidlo Uložiť. Teraz nastavte oprávnenia šťastného používateľa na môže upravovať a potvrďte pomocou Ukladajú sa zmeny.