Ako

Office 700: Otvorte Office pre iOS

Už sme vedeli, že iPad dokáže špeciálne veci. Teraz je však čoraz viac zrejmé, že plné desktopové aplikácie fungujú aj v systéme iOS. Ako napríklad Office 700; za týmto názvom sa skrýva plná verzia OpenOffice.

Aplikácie balíka Microsoft Office pre iOS sú síce pekné, ale takisto nie oveľa viac. Napriek tomu, že sú veľkosťou súboru príliš veľké, sú v porovnaní s počítačovým ekvivalentom veľmi obmedzené funkčné. Zmeškaná príležitosť, pretože veľká obrazovka tabletu je ideálna pre oveľa rozsiahlejší softvér. Rovnako sa nestalo nič zlé na hardvéri. Preto čoraz viac aplikácií prenesených z počítača nájdete v obchode iOS Appstore. Dokonca plná verzia Photoshopu bez obmedzení je naplánovaná na budúci rok. Nie je preto prekvapením, že pri malom hľadaní v obchode s aplikáciami narazíte na skvosty. Ako napríklad pravdepodobne do veľkej miery neznámy Office 700. Aplikácia je v zásade bezplatná, ale ak radšej nevidíte reklamy a chcete nejaké ďalšie funkcie, za variant bez reklám musíte zaplatiť iba 4,49 EUR. Po spustení si vyberiete jednu zo zložiek, textový procesor, tabuľkový procesor alebo prezentačný program. Potom môžete ihneď začať. V dolnej časti obrazovky nájdete sériu tlačidiel, ktoré otvárajú známe pruhy ponúk. Pokiaľ ide o nás, výrobca aplikácií sa mohol rozhodnúť pre trochu menšie písmo a vo výsledku čitateľnejší text. Aplikácia je ale vo vývoji, takže ktovie, čo ešte čaká. V pravom hornom rohu obrazovky nájdete aj niekoľko ďalších ovládacích prvkov, vrátane virtuálnej myši. Je potrebné povedať, že takáto aplikácia - najmä pre vážnejšie práce - funguje najlepšie v kombinácii s klávesnicou.

Zapnite vysoké rozlíšenie

Predvolene vyzerá text v aplikácii trochu zvlnene; medzi písaním a zobrazením textu sa tiež môže vyskytnúť určité oneskorenie. Oba problémy je možné ľahko vyriešiť. Zatvorte aplikáciu a spustite Nastavenia. Klepnite na ňu Kancelária 700 a prepnite za sebou S vysokým rozlíšením On. Môžete sem tiež ísť okamžite Deaktivácia služby Google Analytics zapnutie šetrí ďalšie zvedavé oko. Ak teraz reštartujete Office 700, uvidíte v komponentoch OpenOffice nielen text v kvalite sietnice, ale už tu nie je žiadne oneskorenie. Návrhár aplikácií možno nastavil nižšie rozlíšenie pre pomalšie zariadenia; Nemôžeme tu skontrolovať, či to skutočne funguje lepšie. Vyskúšajte však možnosť - z hľadiska rozlíšenia - ktorá vám poskytne najlepší výkon. Na našom iPade sa ukázalo, že to bolo jednoducho vysoké rozlíšenie. V opačnom prípade môžete ukladať súbory vo všetkých formátoch podporovaných OpenOffice, vrátane PDF. Zdieľanie napríklad prostredníctvom e-mailu je možné prostredníctvom známeho tlačidla zdieľania. Stručne povedané: pre vážne použitie je to bezpochyby odporúčaná aplikácia, ktorá z hľadiska funkčnosti a možností necháva známe aplikácie Office pre iOS ďaleko za sebou.