Ako

Takto zdieľate svoje hry v službe Google Stadia so svojimi priateľmi

Google začal zavádzať novú funkciu pre Google Stadia. Teraz môžete zdieľať zakúpené hry s priateľmi a rodinou. Aktualizácia už dorazila, ale prístup k tejto praktickej funkcii môže všetkým chvíľu trvať.

V tomto novom systéme si raz kúpite hru na Google Stadia. Potom môže ktokoľvek, kto je súčasťou skupiny ľudí, ktorú pre to musíte vytvoriť a ktorú ste si vybrali, spustiť a hrať túto hru. Bohužiaľ to tak nie je, že môžete hrať tú istú hru s dvoma ľuďmi súčasne. Ak si chcete teda zahrať hru online, obaja hráči si musia pre svoju videohru kúpiť vlastnú licenciu. To je obzvlášť užitočné v rodinách alebo skupinách priateľov, kde ľudia často hrajú rovnaké hry, čo môže mať vplyv.

Vytvorte skupinu pre Google Stadia

To, čo pre to musíte urobiť, je veľmi jednoduché: potrebujete rodinnú skupinu. S takouto skupinou môžete zdieľať nákupy, ktoré ste uskutočnili v rôznych službách Google, vrátane Google Stadia. Do jednej skupiny sa zmestí celkom päť ľudí. Ak to chcete urobiť, vo svojom smartfóne s Androidom prejdite do aplikácie Obchod Play. Otvoríte ponuku vľavo, klepnete na Účet a nájdete kartu Rodina (úplne vpravo na riadku). Teraz stlačte Vytvoriť teraz. Potom postupujte podľa pokynov na obrazovke a pridajte svojich priateľov a rodinu, s ktorými sa cítite dobre. V opačnom prípade to môžete zariadiť priamo prostredníctvom webovej stránky Stadia, prostredníctvom tohto odkazu. Stlačte Family vľavo a tiež postupujte podľa pokynov.

Keď to urobíte, všetci budú samozrejme stále potrebovať účet Google Stadia. Je pravdepodobné, že ak chcete tieto hry zdieľať so svojimi priateľmi, každý ich už má, ale inak si ich môžete vytvoriť tu.

Okrem toho je dôležité, aby bol k dispozícii platný spôsob platby. Myslite napríklad na zdieľanú kreditnú kartu alebo zdieľaný účet PayPal. Môžete to medzi sebou vybojovať. Môžete tiež nechať jednu osobu, aby za všetko zaplatila a zvyšok preplatila prostredníctvom Tikkies. V každom prípade to urobte iba s ľuďmi, ktorým dôverujete, pretože to vyžaduje peniaze.

Musíte tiež vziať do úvahy niekoľko obmedzení. Ako už bolo spomenuté, žiadne dva účty nemôžu hrať rovnakú hru súčasne. Môžete to však urobiť, ak bola hra zakúpená dvakrát alebo bola dvakrát nárokovaná pomocou rôznych účtov Stadia Pro. Keď navyše zrušíte svoj účet Stadia, hry Pro automaticky zmiznú (na druhej strane však môžete hrať všetky „bezplatné“ hry s jedným účtom Pro.