Preskúmanie

Domovská stránka Malwarebytes Anti-Malware - nevhodný bezplatný antivírusový program

Malwarebytes Anti-Malware je jedným z najsťahovanejších a najpoužívanejších programov proti malvéru. Prichádza v platenej aj bezplatnej verzii, rozdiely medzi nimi sú však značné. Bezplatná verzia vyniká negatívne z dôvodu nedostatku automatických aktualizácií.

Domovská stránka Malwarebytes Anti-Malware

Jazyk

Holandsky

OS

Windows XP (32 bit) / Vista / 7/8/10

Webová stránka

www.malwarebytes.org

5 Skóre 50
  • Pros
  • Inštalácia spolu s iným bezpečnostným programom
  • Negatíva
  • Žiadne skenovanie v reálnom čase
  • Žiadne automatické aktualizácie
  • Žiadne skenovanie pošty
  • Funkčnosť

Malwarebytes Anti-Malware Home obsahuje ochranu proti malvéru a spywaru v reálnom čase a konkrétne tiež keyloggery a dialery. K dispozícii je skener rootkitov a niektoré špecializované techniky skenovania, okrem ochrany pred škodlivým softvérom však neexistujú žiadne skutočné funkcie. To, čo v porovnaní s platenou prémiovou verziou chýba, je okrem iného ochrana v reálnom čase, tj bezpečnosť pri používaní počítača, filtrovanie webu, ktoré vám bráni v návšteve škodlivých webových stránok, automatické kontroly a automatické aktualizácie vírusových podpisov. Najmä chýbajúca kontrola v reálnom čase a zlyhanie automatickej aktualizácie vírusových podpisov spôsobujú, že program Malwarebytes Anti-Malware Home je skutočne nevhodný ako skutočné zabezpečenie a je zrejmé, že je používaný vedľa iného skenera. Inštalácia aplikácie Malwarebytes Anti-Malware Home je v skutočnosti bezplatnou skúšobnou verziou aplikácie Malwarebytes Anti-Malware Premium. Na konci inštalácie môžete vypnúť ďalšie funkcie a naďalej používať bezplatnú verziu.

Windows

Aplikácia Anti-Malware Home má príjemné a prehľadné rozhranie s veľkými tlačidlami v hornej časti na skenovanie, nastavenie, históriu a palubnú dosku. Druhá uvedená však obsahuje iba veľmi obmedzené relevantné informácie v bezplatnej verzii, s výnimkou veľkého smajlíka, ktorý označuje stav zabezpečenia, je tu číslo verzie podpisového súboru a indikácia prebiehajúceho skenovania. Nie je to vôbec užitočné a od bezpečnostného panela môžete očakávať viac. Pri skenoch je na výber z troch, avšak Hyperscan sa nedá aktivovať, čo je ospravedlnenie platenej prémiovej verzie. Na iných miestach v aplikácii Anti-Malware Home nájdete tiež nespočetné množstvo funkcií, ktoré sú dostupné iba „Premium“. Pre Malwarebytes Anti-Malware Home takmer neexistujú žiadne testy kvality antivírusu. Kedysi však bol víťazom testu čistenia škodlivého softvéru v roku 2014 po infikovaní počítača. Použitie ako druhého skenera je preto zrejmé.

Záver

Aplikácia Malwarebytes Anti-Malware Home sa neodporúča ako jediná ochrana v počítači, a to z dôvodu kombinácie skenovania v reálnom čase a automatickej aktualizácie vírusových podpisov. Aplikácia Anti-Malware Home sa javí ako ďalší skener vhodnejšia ako ďalší skener, vyžaduje však ďalšie akcie, ako je Lavasoft Ad-Aware Antivirus Free +, a nemá na to špeciálny režim inštalácie.