Ako

Najlepšie cloudové služby, ktoré ešte nepoznáte

Od vývoja cloudu možno na ihrisku nájsť čoraz viac hráčov. Spoločnosti Google, Apple a Microsoft profitovali rýchlo, ale službu založilo aj veľa menších strán. Uvádzame zoznam najlepších služieb pre vás, ktoré sú menej známe, ale určite nie menej dobré.

MediaFire

MediaFire je cloudová služba dostupná na webe a počítači PC, ako aj mobilná aplikácia pre smartphony a telefóny Android. Bez toho, aby ste za to museli platiť, získate úložnú kapacitu až 50 gigabajtov. Bez ohľadu na to, na čom program použijete, môžete súbory zdieľať priamo prostredníctvom všetkých druhov iných médií, ako sú Google+, Facebook a Twitter. MediaFire je tiež užitočné médium, ak musíte spolupracovať. Môžete určiť, kto má prístup k účtu, aké sú jeho možnosti a či chcete, aby druhá osoba mohla vykonávať úpravy dokumentov.

Copy.com

S funkciou Copy získate úložnú kapacitu 15 GB. Musíte sa iba zaregistrovať. Vo vašom počítači sa vytvorí samostatný priečinok, do ktorého môžete ukladať súbory. Akékoľvek ďalšie zariadenie, na ktoré ste si program stiahli, poskytne prístup k týmto uloženým súborom. Môžete k nim tiež získať prístup na adrese copy.com. Službu je možné použiť na akomkoľvek zariadení a súbory je možné zdieľať s ostatnými.

S programom Copy okamžite získate 15 GB úložného priestoru pre vlastné použitie.

MEGA

MEGA je cloudová služba, ktorá ponúka jednoznačne najviac bezplatného úložného priestoru zo všetkých cloudových služieb. Získate tak bezplatný prístup k úložnej kapacite 50 GB. Bohužiaľ, prichádza s výhradou, pretože služba nie je taká spoľahlivá ako iné služby. Súbory nie je možné vždy otvoriť priamo z vašej aplikácie a sťahovanie súborov je častým problémom. Aplikácia z obchodu Google Play môže byť menej spoľahlivá, ak sa musíte vysporiadať s veľkými súbormi, potom MEGA stojí za vyskúšanie.

Box.net

Box je veľmi šikovná cloudová služba, ktorú môžete používať pri spolupráci s ostatnými. Bezplatná služba vám ponúka úložnú kapacitu až 10 gigabajtov a bez problémov môžete synchronizovať súbory na rôznych zariadeniach. Ak však pôjdete za platený balík, získate väčšiu kapacitu a veľmi užitočné ďalšie možnosti. Ako správca môžete pridávať kolegov, zdieľať súbory a aktualizovať prostredníctvom cloudu. Okrem toho môžete na súboroch vynikajúco spolupracovať s ostatnými. Box je preto ideálnym nástrojom, ak pracujete na projektoch, musíte sa veľa zdieľať s ostatnými a neustále implementovať aktualizácie. Táto služba má okrem iného k dispozícii aj aplikáciu pre iOS a Android.

Box.net je ideálny pre projekty a spoločné zadania.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found