Preskúmanie

To najlepšie z roku 2017: hry

Rok 2017 bol pre hry veľmi silným rokom. Toľko špičkových hráčov bolo prepustených vražedným tempom, takže sa ukázalo ako takmer nemožné nájsť si čas na ich odohranie všetkých. Vianočné sviatky sú preto vhodný čas na hranie hier, ktoré ste po sebe zanechali. Toto sú najlepšie hry roku 2017.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Hra The Legend of Zelda: Breath of the Wild pre Nintendo Switch nedávno získala prestížnu cenu Game of the Year Award, za ktorú hlasovali fanúšikovia i profesionáli. Oprávnene. Nestáva sa často, aby určitá hra obrátila naruby celý žáner. Ale po tejto hre Zelda zrkadlíme každú hru otvoreného sveta na tento nový, fantastický štandard.

Tam, kde vás v predchádzajúcich hrách Zelda stále viac a viac držala za ruku, vás Breath of the Wild takmer okamžite pustil z ruky. Zobudíte sa v jaskyni s amnéziou a hneď ako urobíte prvé kroky vonku, môžete úplne slobodne preskúmať Hyrule. Svet pri vašich nohách môže byť klišé, v tomto prípade je to viac ako pravda.

Prečítajte si celú recenziu The Legend of Zelda: Breath of the Wild tu.

Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn je tiež hrou otvoreného sveta, avšak v tomto prípade holandského pôvodu. Hra Guerrilla Games dáva našu malú krajinu pevne do popredia v hernom priemysle, ako to predtým robilo štúdio s hrami Killzone. Boli už známi svojou ohromujúcou grafikou a Horizon: Zero Dawn je z tohto hľadiska opäť veľmi progresívny.

Táto hra je ideálne vhodná na pokrstenie vášho nového televízora 4K s podporou HDR. Ale nakoniec to samozrejme bude hlavne o hrateľnosti, a to je pri Horizone tiež solídne. Hráte za drsnú hrdinku Aloy, ktorá musí prežiť v postapokalyptickom hernom svete proti životu nebezpečným mechanickým dinosaurom. Každý boj je skutočnou podívanou!

Prečítajte si celú recenziu Horizon: Zero Dawn tu.

Super Mario Odyssey

Nintendo Switch je iba začínajúca konzola, ale už priniesla dva tituly, ktoré navždy zostúpia ako jedny z najlepších hier všetkých čias. Pretože okrem filmu The Legend of Zelda: Breath of the Wild sa tento rok predstavil aj Super Mario Oddysey a čo je to za párty. Ak ste si mysleli, že taká starožitná postava už nemôže prekvapiť, tak sa mýlite.

Super Mario Oddysey je plošinovka, ktorá vám neustále ponúka nové výzvy, jednu ešte originálnejšiu ako druhú. Napríklad sa premeníte na nepriateľov tým, že na nich vrhnete čiapku, čo vás zrazu prinúti dupať úrovňami ako obrovský T-rex. Existujú stovky mesiacov, ktoré je potrebné získať ako odmenu za vaše činy. Takže s tým ste na chvíľu spokojní.

Prečítajte si celú recenziu Super Mario Odyssey tu.

Nier: Automaty

V roku 2017 japonský herný priemysel opäť prekvital. Len sa zamyslite: tri z piatich hier v tejto najlepšej päťke pochádzajú z krajiny vychádzajúceho slnka. Nier: Automata je tiež nepopierateľne japonská hra, plná sporo odetých dám v obtiahnutých oblekoch a akčných akcií, ktoré sú dosť over-the-top. Ale to je iba časť príbehu.

Pod povrchom Nier: Automaty sa skrýva emotívny a hlboký príbeh plný filozofických otázok o spojení medzi človekom a strojom. Ako android 2B (alebo nebyť!) Bojujete so zlými robotmi, ktorí ovládli Zem, ale nič nie je také, ako sa zdá. Právom vyhlásili majstrovské dielo našich kolegov na stránke Gamer.nl.

Prečítajte si celú recenziu Nier: Automata tu.

Cuphead

Stačí sa jedenkrát pozrieť na Cuphead, aby ste si ho úplne zamilovali. Jedinečný grafický štýl je zreteľne inšpirovaný ranými dielami spoločnosti Disney: všade nostalgia. Ale okrem jedinečného štýlu si Cuphead pamätáme hlavne kvôli jeho obtiažnosti. Je pikantné. Veľmi štipľavé.

Cuphead je hra pre začiatočníkov. Každý súboj bossov hráte na špici. Je nesmierne potrebné pamätať si a predvídať vzorce útoku nepriateľa. V praxi to znamená veľmi často zomierať a rovnako často to skúšať znova. Ale keď konečne potiahnete víťazstvo, je to o to sladšie.

Prečítajte si celú recenziu Cuphead tu.