Ako

Automaticky vypnite počítač pomocou Plánovača úloh

Chcete mať počítač v noci vypnutý, ale zabudnete ho niekedy sami vypnúť? Pomocou Plánovača úloh môžete automaticky vypnúť počítač.

Krok 1: Nová úloha

V zásade môžete tiež počítač po určitej dobe nečinnosti nechať automaticky vypnúť pomocou správy energie. Metóda pomocou skriptu Plánovač úloh, ktorú tu vysvetľujeme, má však výhodu v tom, že môžete nastaviť konkrétny čas. Tento nástroj otvoríte zadaním výrazu „plánovač úloh“ do vyhľadávacieho poľa ponuky Štart. Všimnete si, že v tomto nástroji už sú úlohy. Ostatné aplikácie sledujú rovnakú cestu, aby v pravidelných intervaloch automaticky kontrolovali aktualizácie. V pravom stĺpci sú Akcie. Kliknite na akciu Vytvorte úlohu. Pomenujte novú úlohu, napríklad „Zatvoriť polnoc“ a začiarknite túto možnosť Spustiť bez ohľadu na to, či je používateľ prihlásený alebo nie On. Celú dole Konfigurovať pre vás vybrať Windows 10.

Krok 2: Spúšťač

Potom kliknite na kartu Spúšťače a použite tlačidlo Nový. V tomto okne sa o to postaráte Spustite túto úlohu v možnosti Naplánovaný štát. Ďalej musíte určiť, v ktoré dni má počítač vykonať túto úlohu: Jednorazový, Denne, Každý týždeň alebo Mesačne. Finch Denne On. Táto možnosť otvorí výberové okno, kde musíte uviesť, v akom čase by sa mala táto akcia uskutočniť. V našom príklade je to polnoc. kliknite na Ok tieto nastavenia uložíte.

Krok 3: Akcia

Tento nový spúšťač sa objaví pri úlohách. Vyberte túto úlohu a otvorte kartu Akcie. kliknite na Nový. V krabici Akcia mali by ste mať možnosť Spustite program Vyberám. Vyplňte políčko Program/scenár úloha vypnúť v. V krabici Pridajte parametre poznamenávaš / s / f. kliknite na Ok zavrieť toto okno. Ak chcete zabrániť skriptu vypnúť počítač, keď stále pracujete o polnoci, vyberte úlohu a otvorte kartu Požiadavky. Tu zadáte ako podmienku to, že zariadenie musí byť neaktívne pol hodiny a že musí počkať hodinu, kým znova skontroluje činnosť počítača. Nakoniec je tu záložka nastavenie. Tu určíte, čo robiť, ak úloha zlyhá. Začiarknite túto možnosť Ak úloha zlyhá, reštartujte každú a zadajte počet minút, po uplynutí ktorých sa môže táto akcia pokúsiť znova.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found