Preskúmanie

Artweaver - alternatíva k Photoshopu

Aj keď je Adobe Photoshop štandardom pre úpravy obrázkov a grafický dizajn, má tak vysokú cenu, že tento balíček nie je pre mnohých dostupný. Artweaver je skvelá alternatíva, ktorá v zásade nevyžaduje, aby bola vaša peňaženka nakreslená.

Artweaver

cena

Zadarmo / € 34, -

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7 a novší

Webová stránka

www.artweaver.de/sk 8 Skóre 80

  • Pros
  • Podpora vrstiev
  • Rozsiahla sada štetcov a filtrov
  • Negatíva
  • Niektoré obmedzenia v bezplatnej verzii

Pri výbere programu grafického dizajnu nájdete veľa nástrojov na oboch stranách spektra: jednoduché aplikácie s obmedzenými schopnosťami a pokročilé aplikácie so strmou krivkou učenia. Artweaver je flexibilný a atraktívny pre takmer všetky úrovne používateľov.

Rozhranie a nástroje

Každý, kto je vo Photoshope trochu oboznámený, sa v Artweaveri bude rýchlo cítiť ako doma. Aj tu nájdete (štandardne) rozsiahly súbor nástrojov vľavo, vpravo pohyblivé panely na prácu s vrstvami, experimenty s farebnými paletami, vyvolávanie a v prípade potreby odvolanie predtým vykonaných akcií.

Sada nástrojov obsahuje takmer všetky dôležité nástroje. Môžete vykonať geometrický a voľný výber, orezanie a perspektívne obrázky, ako aj klonovanie a pridanie farby prechodu. Súčasťou balenia je tiež plniace vedro a čarovná palička a na vaše obrázky je samozrejme možné umiestniť text.

Kefy a filtre

Artweaver tiež poskytuje širokú škálu štetcov. V predvolenom nastavení tu nájdete asi dvadsať rôznych typov s názvami ako Kaligrafia, Drevené uhlie a Oleje. Pre každú kefu nájdete množstvo „predvolieb“, ktoré si však môžete doladiť aj sami. Ďalšie podrobnosti k tomu, ako aj možnosť vytvárať si vlastné štetce nájdete iba v platenej variante Plus. Ponúka tiež podporu pre doplnky Photoshopu. Cenu 34 eur za tento prémiový variant považujeme za veľmi prijateľnú.

Aj v oblasti filtrov a špeciálnych efektov si Artweaver nerobí zle s viac ako 30. Svoje výtvory môžete ukladať v rôznych formátoch vrátane psd. S kresliacim tabletom získate z tohto umeleckého nástroja ešte viac, čo osloví najmä pokročilých používateľov.

Záver

Artweaver nie je najvýkonnejším nástrojom umeleckého dizajnu na trhu, ale cena je neprekonateľná ani pri variante Plus. Tento program ponúka takmer všetky dôležité nástroje a veľká škála štetcov a filtrov zaisťuje, že svoje štetce získate ešte dlho.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found