Ako

Helpdesk: Odstrániť Ask Toolbar

Otázka čitateľa: Po použití prehliadača Mozilla Firefox 4 ako vyhľadávača mám neustále v hornej časti panela s nástrojmi stránku Ask.com. Toto sa mi nepáči a rád by som znova použil Google. Pravidelne tiež vyhadzujem web Ask.com, ale stále sa vracia. Medzitým som z počítača odstránil všetko, čo súvisí s Ask.com (až do registra), ale tých sračiek sa stále neviem zbaviť. Máte tu chlapci dôkladné riešenie?

Naša odpoveď: Panel nástrojov Ask je skutočne „tajne“ nainštalovaný s množstvom free a shareware. Nie je to samozrejme tajné, v zásade môžete počas tejto inštalačnej procedúry tento panel s nástrojmi kedykoľvek zrušiť. Ale ak kliknete na „ďalšie“ príliš rýchlo (a tvorcovia s tým počítajú), zrazu máte vo svojom prehliadači tento nepríjemný panel s nástrojmi (prečítajte si: Internet Explorer a / alebo Firefox). Tento panel s nástrojmi možno dorazil do vášho systému týmto spôsobom.

Teoreticky by mal byť panel s nástrojmi Ask odinštalovateľný z ovládacieho panela (Štart / Ovládací panel / Odinštalovať program, vyberte Spýtajte sa na panel s nástrojmi a kliknite na tlačidlo odstrániť). Ak sa vám však podarí panel nástrojov odstrániť týmto spôsobom, neodstránia sa z neho všetky odkazy na Ask (napríklad domovská stránka vášho prehliadača). Zložité na tomto paneli nástrojov je, že v obehu je množstvo rôznych verzií. Užitočné nástroje ako AutoClean Ask Remover a AutoClean Multi-Toolbar Remover sa zdajú byť funkčné iba v starších verziách panela Ask Toolbar. Skúste len vyskúšať, či fungujú, keby vám vo vašom systéme pristál starý panel s nástrojmi. Ďalším krokom môže byť dôkladný odinštalačný program, ako je napríklad RevoUninstaller. Takýto program je oveľa dôkladnejší ako zabudovaná rutina odinštalovania systému Windows.

Nástroj na odstránenie viacerých nástrojov odstráni iba staré verzie nástroja Ask Toobar.

Ešte nemáte úspech?

Aj po dokončení vyššie uvedených krokov môže byť nemožné panel s nástrojmi odstrániť. Potom sa môžeme pokúsiť hlbšie sa zaoberať vašou konkrétnou situáciou. V dolnej časti komentárov uveďte svoj operačný systém (tiež či je to 32 alebo 64 bitový), presnú verziu prehľadávača (prehliadačov), v ktorom sa panel s nástrojmi zobrazuje, a verziu panela s nástrojmi (druhú môžete vidieť na kliknutím na pravú stranu panela s nástrojmi Ask Možnosti / Informácie. Vyskakovacie okno, ktoré sa zobrazí, bude obsahovať dlhé číslo verzie.

Opravte vyhľadávací modul

Ako už bolo spomenuté, po odstránení panela s nástrojmi Ask sa všetko automaticky nevráti do normálu. Ak chcete obnoviť vyhľadávací modul v prehliadači Internet Explorer 8, kliknite na rozbaľovaciu ponuku napravo od vyhľadávacieho panela a vyberte ikonu Spravovať vyhľadávače. Vyberte si svoj obľúbený vyhľadávací nástroj a kliknite Nainštalujte ako štandardný doplnok. Pomocou tlačidla odstránite nepotrebné vyhľadávače odstrániť.

V prehliadači Internet Explorer 9 kliknite na ikonu ozubeného kolieska vpravo a vyberte ikonu Spravujte doplnky / vyhľadávače. Vyberte si svoj obľúbený vyhľadávací nástroj a kliknite Nainštalujte ako štandardný doplnok. Pomocou tlačidla odstránite nepotrebné vyhľadávače odstrániť.

Vo Firefoxe 4 kliknite na rozbaľovaciu ponuku naľavo od vyhľadávacieho panela a vyberte ikonu Spravovať vyhľadávače. Vyberte si svoj obľúbený vyhľadávací nástroj a kliknite na tlačidlo Hore až kým sa tento vyhľadávací nástroj nenachádza v hornej časti zoznamu. Pomocou tlačidla odstránite nepotrebné vyhľadávače odstrániť.

Obnoviť domovskú stránku

V prehliadači Internet Explorer 8 prejdite na Extra / možnosti internetu. Na karte Všeobecné klepnite do vstupného poľa Domovská stránka zadajte adresu svojej obľúbenej domovskej stránky. V prehliadači Internet Explorer 9 je ponuka Dodatočné ikona s ozubeným kolesom. Inak to funguje rovnako ako v IE8.

Vo Firefoxe 4 kliknite na oranžové tlačidlo vľavo hore Firefox / Možnosti a klepnite tam tiež na kartu Všeobecné vo vstupnom poli na Domovská stránka zadajte adresu svojej obľúbenej domovskej stránky.