Preskúmanie

Toto je 13 najlepších smartfónov roku 2020

V roku 2020 budú najväčší producenti smartphonov postupne vydávať nové telefóny, ale modely z roku 2019 sú stále dobré. Samsung má Galaxy S20 a Galaxy M21, Apple iPhone SE a iPhone 12 Pro a nechýbajú špičkové smartfóny ako PocoPhone F2 Pro a OnePlus Nord. Uviedli sme zoznam najlepších smartfónov roku 2020, ktoré si teraz môžete kúpiť.

Výherca: Apple iPhone 12

cena od 909, - €

Farby Čierna, biela, červená, zelená, modrá

OS iOS 14.1

Obrazovka 6,1 palca amoled (2532x1170)

procesor hexacore (Apple A14 Bionic)

RAM 4 GB

Skladovanie 64, 128 alebo 256 GB

Batéria 2 815 mAh

fotoaparát 12-megapixelový duálny fotoaparát (zadný), 12 megapixelový (predný)

Pripojiteľnosť 5G, Bluetooth 5.1, WiFi, GPS, NFC

Formát 14,7 x 7,2 x 0,7 cm

Váha 164 gramov

Iné Blesk, esim

Webová stránka www.apple.com/sk 9 Skóre 90

 • Pros
 • Obrazovka
 • fotoaparát
 • podpora
 • Užívatelsky prívetivý
 • Výkonný
 • Negatíva
 • cena
 • Nízka kapacita batérie
 • Základná úložná pamäť
 • Žiadne zvukové pripojenie

Najlepšie smartfóny roku 2020

 • Apple iPhone 12

 • Xiaomi Poco X3 NFC

 • Samsung Galaxy S20 FE

 • OnePlus Nord

 • Fairphone 3 Plus

 • Moto G 5G Plus

 • Samsung Galaxy M21

 • iPhone 12 Pro Max

 • Samsung Galaxy Note20 Ultra

 • Xiaomi PocoPhone F2 Pro

 • Xiaomi Redmi Note 9 Pro

 • Apple iPhone SE (2020)

 • Samsung Galaxy S20 Ultra

Tento článok bude aktualizovaný, keď sa nám dostane do rúk viac smartfónov. Zoznam teda pravidelne kontrolujte!

Apple iPhone 12

Predchodcovia iPhone 12, iPhone Xr a iPhone 11 sa zdali v niektorých bodoch zámerne zdržanliví, aby vyzerali iPhone X a iPhone 11 Pro zaujímavejšie (respektíve). Najmä s obrazovkou. Niečo, o čom samozrejme nemôžete správne hovoriť so smartfónom, ktorý stojí tisíc eur. IPhone 12 je (konečne) vybavený full-HD OLED obrazovkou, ktorá môže právom konkurovať tým najlepším. To isté sa dá povedať o duálnom zadnom fotoaparáte a čipsete, ktoré stavajú všetkých konkurentov systému Android na veľkú vzdialenosť, pokiaľ ide o výkon, a zároveň zabezpečujú budúci inteligentný telefón vďaka podpore 5G. Podpora rýchlych a dlhodobých aktualizácií od spoločnosti Apple je tiež stále bodom, s ktorým sa zdá, že konkurencia nedokáže držať krok.

Stále však existuje niekoľko obáv. Napríklad základná pamäť je príliš nízka a kapacita batérie je príliš malá. Denne sa vám síce podarí nabiť batériu, ale kvôli obmedzenej kapacite sa rýchlejšie opotrebuje, čo znamená, že vás čaká zbytočne nákladná oprava. Spoločnosť Apple sa tiež stále rozhodla vybaviť svoje smartfóny beznádejne zastaraným pripojením Lightning namiesto USB-C a v krabici už nie je zástrčka na pripojenie kábla. Z dôvodu ochrany životného prostredia spoločnosť Apple uviedla. Ale pretože je smartphone zostavený v čínskej továrni za otrasných podmienok a je ľahké zarobiť si peniaze z adaptérov, tento argument nie je presvedčivý.

Nový iPhone 12 môžete napriek tomu nabíjať aj bezdrôtovo, k tomu je určený aj nový systém MagSafe. Kliknutím na toto tlačidlo magneticky nabijete smartphone na zadnej strane iPhonu 12 alebo na puzdro. IPhone 12 ako smartphone je v skutočnosti taký dobrý, že sa zdá byť blázon, že utrácate viac peňazí za verziu Pro. IPhone 12 má peknú veľkosť, ktorá nie je príliš veľká. Ale ak je pre vás lepšia menšia, môžete zvážiť aj iPhone 12 Mini. Tento smartphone je o niečo lacnejší a ekvivalentný takmer na všetkých frontoch, iba batéria je ešte menšia. Pamätaj na to. Najmä ak používate 5G, už aj tak malá batéria je silne nabitá.

Xiaomi Poco X3 NFC

Pod značkou Xiaomi Poco robí veľký dojem, pokiaľ ide o hodnotu za peniaze. Poco X3 NFC má odporúčanú maloobchodnú cenu 299 eur, dá sa však nájsť lacnejšie za zhruba sto eur. Smartfón je vybavený obzvlášť veľkou batériou, veľkou obrazovkou s vysokou obnovovacou frekvenciou (120 hertzov) a vysoko kvalitným čipsetom s dostatočnou pracovnou a úložnou pamäťou. Okrem toho je v tlačidle zapnutia / vypnutia príjemný snímač odtlačkov prstov.

Samozrejme, nie všetko v tejto cenovej kategórii môže konkurovať najdrahším smartfónom. Fotoaparát napríklad na papieri znie tri objektívy pôsobivo. Ale je to iba funkčné, čo je pekné, nebudete s ním robiť kvalitné fotografie. Najmä ak prepnete na zoom alebo širokouhlý fotoaparát. Hovorí za zariadenie, Xiaomi chce používateľovi ponúknuť čo najviac. Už sme spomínali 120-hertzový panel obrazovky (Full-HD LCD), nechýba port pre slúchadlá, ba dokonca ani infračervené svetlo, pomocou ktorého môžete svoje zariadenie používať aj ako diaľkové ovládanie. Najväčší pozitívny dojem však zanecháva práve dlhá výdrž batérie v kombinácii so super rýchlou USB-C nabíjačkou.

Všimnete si však, ako môže byť smartphone ako Poco X3 NFC po zapnutí zariadenia taký lacný. To, čo Xiaomi Android robí, nie je dobré. Ako to vyzerá, je vecou vkusu. Avšak shell Miui, ktorý je prekrytý systémom Android, je preplnený reklamou a zhromažďovaním údajov. Našťastie sú zariadenia Xiaomi (pre koncepty Android) podporované pomerne dlho.

Samsung Galaxy S20 FE

Ponuka v rámci série Galaxy S20 je do istej miery neprehľadná. Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus a Galaxy S20 Ultra sa objavili začiatkom roka 2020. Na jeseň to bolo doplnené o Samsung Galaxy S20 FE (Fan Edition), ktorý pravdepodobne dostal svoje meno nie preto, že by „fanúšikovia“ čakali na extra verziu S20, ale preto, že vyzerá lepšie ako Galaxy S20 Lite. Pre dokončenie zmätku prichádza Samsung Galaxy S20 FE v dvoch verziách: 4G verzia s čipsetom Exynos 990 a 5G verzia so Snapdragon 865. V tomto prehľade hovoríme o 5G verzii Galaxy. Smartfóny navrhli maloobchodné ceny (649 EUR), respektíve 749 EUR, ale tieto ceny už značne poklesli. A to je dobrá vec. Smartfón je veľmi dobrý, ale určite nie vo vzťahu k odporúčanej maloobchodnej cene.

To, že je verzia FE lacnejšia ako ostatné verzie Galaxy S20, badať najmä na plastovom prevedení. Výhodou plastu však je, že zariadenie má príjemnú váhu a chrbát sa pri páde neláme ani nepraská. Fotoaparáty a výpočtový výkon boli tiež mierne znížené, stále však v impozantnej kvalite. Ako ste na Samsung zvyknutí, kvalita obrazu na OLED obrazovke je tiež pôsobivo dobrá, aj keď nemá vyššiu obnovovaciu frekvenciu. Chýba aj zvukové pripojenie.

Samsung Galaxy S20 FE vyšiel s Androidom 10, to je šialené. Pretože v čase vydania bol Android 11 k dispozícii dlho. Prichádza aktualizácia. Spoločnosť Samsung poskytuje svojim smartfónom aktualizácie verzie na tri roky. Vzhľad Androidu od spoločnosti Samsung vyzerá pekne, ale okrem iného prekypuje bloatwarom od spoločností Microsoft a Facebook. Smartfón je tiež nabitý aplikáciami Samsung, z ktorých väčšinu pravdepodobne nepoužívate, vrátane Bixby (ktorá nie je k dispozícii v holandčine, a je preto užitočná iba v obmedzenej miere).

OnePlus Nord

Spoločnosť OnePlus si urobila meno tým, že vyrába dobré smartfóny, ktoré môžu konkurovať špičkovým zariadeniam od spoločností Samsung a Apple, ale za polovičnú cenu. Tieto dni sú už dávno preč, rovnako ako vrcholy predaja OnePlus. S OnePlus Nord sa čínsky výrobca smartfónov trochu vracia do svojich začiatkov, s výkonným smartfónom, ktorý je k dispozícii od 300 eur. Aby sme boli spravodliví, jedná sa tiež o najlepší OnePlus a OnePlus, ako ho vidíme radi.

OnePlus Nord sa objavuje v dvoch verziách, jednej za 300 eur a verzii, ktorá je o sto eur drahšia a má viac pracovnej a úložnej pamäte. Venujte zvláštnu pozornosť tomu, ktorú verziu si vyberiete, pretože úložnú pamäť bohužiaľ nemôžete rozšíriť pomocou pamäťovej karty. Nech si vyberiete ktorúkoľvek verziu: zariadenie beží veľmi hladko. Môžu za to dobré technické parametre, ale aj obrazovka, ktorá má vysokú obnovovaciu frekvenciu 90 hertzov. S príchodom 5G, ktoré podporuje aj OnePlus Nord, máte doma ešte väčšiu rýchlosť. Softvérové ​​prostredie OxygenOS od OnePlus je dobre prepracované, čo tiež prispieva k bezproblémovému chodu zariadenia. Aj keď sa to OnePlus pomaly, ale isto začína zriekať, zrazu je tu prítomný Facebook bloatware a procesy na pozadí sú až príliš dôsledne prerušené.

OnePlus Nord má čo ponúknuť, už sme spomenuli nádhernú obrazovku a výkonné špecifikácie. Zaujímavé je ale aj nastavenie fotoaparátu na zadnej strane. Bežný fotoaparát fotí najlepšie, ale môžete si zvoliť aj makro alebo širokouhlý objektív, ktorý ponúka lepšiu kompozíciu. Nevýhodou je, že chýba port pre slúchadlá (ako aj rozumné dôvody). Vďaka tomu je OnePlus Nord jedným z mála zariadení v tejto cenovej kategórii. Je tiež dobré vedieť, že podpora aktualizácií OnePlus sa v čase písania článku spomaľuje. Než začnete uvažovať o kúpe OnePlus Nord, sledujte tento vývoj.

Fairphone 3 Plus

Každý, kto sa trochu stará o blaho ľudí a životného prostredia, má z odvetvia smartphonov rýchlu depresiu. Smartfóny sú jednorazové zariadenia, ktoré majú krátku životnosť z dôvodu plánovaného zastarávania (mierna politika aktualizácií a oneskorenie) a zbytočne znemožňujú alebo predražujú opravy. Spoločnosť Fairphone sa snaží vydať iný zvuk, výrobca je jediný výrobca smartfónov, ktorý nedáva svoje zariadenia vyrábať za otrasných podmienok a pri navrhovaní smartfónov uvažuje o opraviteľnosti. Dodávatelia a vy ako používateľ získate spravodlivú cenu. Spoločnosť Fairphone chce tiež pomocou dlhodobej podpory aktualizácií zabrániť zastaraniu zariadenia po krátkom čase.

Rozdiely medzi telefónom Fairphone 3 Plus a jeho predchodcom, telefónom Fairphone 3, nie sú príliš veľké. Fotoaparát bol trochu vylepšený a do krytu bolo použitých viac recyklovaného plastu. Pokiaľ ide o výpočtový výkon, obrazovku a fotoaparát, s Fairphone 3 Plus nie ste na špici. Dizajn je tiež menej atraktívny kvôli jeho opraviteľnosti.

Fairphone 3 Plus používa Android 10, ku ktorému sa toho málo pridalo. To je veľké plus a tiež to uľahčuje vývojárom čo najdlhšiu podporu Fairphone. To má trvať asi päť rokov a môžete očakávať minimálne aktualizáciu na Android 14. Ak sa medzitým zlomí niektorá časť (alebo vyžaduje aktualizáciu), napríklad obrazovka, zadná strana, fotoaparát alebo batéria. Potom si tieto diely môžete jednoducho objednať u spoločnosti Fairphone a túto opravu môže vykonať dokonca niekto s dvoma ľavými rukami.

Motorola Moto G 5G Plus

Od leta 2020 sú konečne zapnuté siete 5G. Momentálne 5G ponúka pekný nárast rýchlosti, ale je to všetko, len nepostrádateľné. Napriek tomu si v nasledujúcich rokoch všimnete veľký rozdiel a ak teraz hľadáte smartphone, ktorý chcete používať dlhodobo, je užitočné zvážiť 5G. Moto G 5G Plus je smartphone s dostupnou cenou, ktorý sprístupňuje 5G pre všetkých.

S odporúčanou maloobchodnou cenou 349 je Moto G 5G Plus, rovnako ako OnePlus Nord, cenovo dostupný 5G smartfón. To sa okamžite dotkne najväčšieho konkurenta tohto smartfónu Motorola. Smartfóny sa od seba príliš nelíšia, OnePlus vyhráva s obrazovkou, Motorola má opäť lepšiu výdrž batérie. Navyše sa zdá, že Moto G 5G je ako dobrá ponuka častejšie zľavnený.

Napriek tomu by to mohol byť posledný smartphone spoločnosti Motorola v našom prehľade. Odkedy túto značku pred pár rokmi prevzalo čínske Lenovo, trh zaplavili smartfóny Motorola, pričom Lenovo svoju zodpovednosť za aktualizáciu berie zjavne čoraz menej vážne. Môžete čakať iba jednu aktualizáciu verzie pre Android na Android 11, verziu pre Android, s ktorou sa tento smartfón mal v obchode objaviť. To je dosť trápne a tam, kde 5G robí váš smartphone inteligentným pre budúcnosť, sa spoločnosť Motorola stará o zrušenie tejto výhody.

Samsung Galaxy M21

Samsung Galaxy M21 si môžete všimnúť, pretože ide o cenovo dostupné zariadenie s cenovkou 230 eur, ktoré je tiež od dôveryhodnej značky. To sú každopádne dva zaujímavé body, ale najviac vyniká batéria. Táto má kapacitu 6 000 mAh (!). Len pre porovnanie: väčšina špičkových smartfónov má kapacitu od troch do štyroch tisíc mAh. Vďaka tomu vydrží plná batéria niekoľko dní, akoby ste sa vracali k mobilným telefónom ešte z dávnych čias. Nabitá batéria v závislosti na vašom použití vydrží asi dva až päť dní.

Za cenové rozpätie získate smartphone, ktorý je vybavený vynikajúcou obrazovkou AMOLED, ktorá je zasa tiež energeticky efektívna. Aj čo sa týka špecifikácií, Galaxy M21 ponúka to, čo môžete od jeho cenovej kategórie očakávať: dostatočne priestranný na bezproblémový chod všetkých aplikácií. Tri fotoaparáty na zadnej strane (bežný, širokouhlý a hĺbkový fotoaparát) tiež ponúkajú veľa možností zdieľania jednoduchých fotografií, ktoré môžu byť v zložitých svetelných podmienkach ťažko zobrazené. Plastové puzdro odhaľuje, že ide o lacný smartphone. Môže sa to javiť o niečo lacnejšie, ale nerobí to smartphone tak krehkým ako zariadenia so sklenenou zadnou časťou.

Samsung Galaxy M21 beží na najnovšej verzii pre Android (Android 10) a môže čakať aktualizáciu na Android 11. Pokiaľ ide o Android, spoločnosť Samsung nainštalovala svoje prostredie OneUI, ktoré je veľmi dobre rozpoznateľné. Je však nabitý nepotrebnými aplikáciami a bloatwarom.

Apple iPhone 12 Pro Max

Nie sú peniaze nijakou výhradou, potom s najdrahším smartfónom, ktorý môžete získať, máte aj najlepší? Týmto vyhlásením by vás mohlo zaujímať, prečo iPhone 12 Pro Max nie je na vrchole tohto zoznamu. Je to tak preto, lebo dodatočná cena nie je nijako úmerná bežnému iPhonu 12.

Samozrejme za túto cenu od 1 259 (!) Eur získate na oplátku viac v porovnaní s iPhonom 12 (od 909 eur). Napríklad obrazovka je oveľa väčšia a kvalita obrazu o niečo lepšia. Ak sa vám nepáči ten veľký formát, potom môžete samozrejme zvážiť bežný iPhone 12 Pro, ktorý je k dispozícii od 1159 eur. Toto zariadenie má však tiež rovnako malú slabú kapacitu batérie, zatiaľ čo Pro Max má vyššiu kapacitu batérie kvôli svojej veľkosti. Táto kapacita je bohužiaľ stále trochu obmedzená. Verzia Pro má okrem širokouhlého a bežného fotoaparátu aj tretí objektív fotoaparátu, ktorý umožňuje priblíženie. Pretože tento objektív tiež vytvára vysoko kvalitné fotografie, je skvelým doplnkom. Verzie iPhone 12 Pro majú aj základnejšiu úložnú pamäť, ktorá je pri iPhone 12 trochu riedka.

S iPhone 12 Pro Max máte smartphone s najlepšou obrazovkou, fotoaparátmi, aktualizačnou politikou a čipovou sadou (ktorá tiež podporuje 5G). Takže to je úplne v poriadku. Aby sa však známka Pro a jej sprievodná cena trochu ospravedlnili, mal Apple pridať ďalšie. Obrazovka s vysokou obnovovacou frekvenciou alebo napríklad pripojenie USB-C. Toto tiež nie sú pre Apple neznáme oblasti, pretože tieto vlastnosti nájdete v iPade Pro.

Samsung Galaxy Note20 Ultra

Rad Galaxy Note od spoločnosti Samsung je mnohým dobre známy. Recept na veľkú obrazovku v kombinácii s dotykovým perom sa ukázal ako určujúci prostriedok pre trendy, a to aj pre konkurenciu Microsoft a Apple. Napriek tomu sa množia fámy, že séria Note20 môže byť pokojne posledná. Samsung Galaxy Note20 Ultra už nemožno označiť ako popredný, ale ako veľmi dobrý. A to Ultra, zdá sa, platí viac pre cenu.

Ultra sa však dá povedať aj o obrazovke. Iste, veľkosť 6,9 palca je mimoriadne veľká. Ale veľmi dobrá je aj kvalita obrazu OLED panelu (ostrosť, reprodukcia farieb, obnovovacia frekvencia 120 Hz). Samozrejme nechýba ani výpočtový výkon, RAM (12 GB!), Kapacita úložiska a možnosti S Pen. Aj keď takýto stylus nemá pre každého pridanú hodnotu.

Pamätajte, že výdrž batérie je pri používaní trochu sklamaním. Takáto šelma smartfónu potrebuje obrovskú batériu, ale kapacita 4 000 mAh je na to trochu biedna. Ak nastavenie obrazovky trochu znížite, výdrž batérie je prijateľná. Ak nie, môžete svoje Note20 rýchlo nabiť alebo bezdrôtovo nabiť.

Xiaomi PocoPhone F2 Pro

Trendom je, že špičkový smartphone má vyššiu cenu. Preto vyniká PocoPhone F2 Pro od Xiaomi. Do popredia sa dostávajú mnohé funkcie smartfónu v hodnote 1000 eur. V skutočnosti. Xiaomi PocoPhone F2 Pro je v mnohých ohľadoch úplnejší ako najdrahšie zariadenia. Myslite na obrovskú batériu, infračervený port, port pre slúchadlá a vyskakovací fotoaparát na prednej strane. Cenovka sa pohybuje okolo 500 eur. Čakanie na dobrú vec vás môže dosť ušetriť. Upozorňujeme, že hoci zariadenie podporuje 5G, nedeje sa to na frekvenciách, ktoré používame v Holandsku. Tento smartphone preto nie je vhodný pre 5G.

PocoPhone F2 Pro je dosť statný, čo sa týka hmotnosti a veľkosti. Môže za to veľká amoled obrazovka, ktorá vďaka vyskakovacej kamere nevyžaduje žiadne zvláštne zárezy ani výrezy pre selfie kameru. Táto obrazovka má dobrú kvalitu zobrazenia, ale chýba jej vysoká obnovovacia frekvencia. Aj keď to nie je veľká strata a zvyčajne si vyžaduje dosť veľa batérie. Táto batéria, to je ďalší dôvod, prečo sa zariadenie cíti veľké. Ale výdrž batérie je skvelá! Vzadu nájdete štyri objektívy: bežný snímač s rozlíšením 64 megapixelov, zoom objektív, širokouhlý objektív a hĺbkový fotoaparát, ktorý vám pomôže robiť dobré portrétne fotografie s efektom hĺbky ostrosti. Stručne povedané, máte rôzne možnosti fotenia. Po prepnutí na širokouhlý alebo transfokačný objektív si však všimnete, že kvalita fotografií je oveľa horšia.

Stále sa pýtate, prečo môže byť taký dobrý, všestranný smartphone taký lacný. Túto odpoveď možno pravdepodobne nájsť v softvéri, ktorý prevádzkuje Xiaomi PocoPhone F2 Pro. Aj keď je smartphone s aktualizáciami podporovaný už pomerne dlho, prostredie okolo systému Android 10 je skaza a pochmúrnosť. Vyzerá detinsky a chaoticky a Android bol upravený do najmenších detailov (nie k lepšiemu). Okrem toho je tu reklama a zbytočné množstvo bloatware. Alternatívny launcher ako Nova Launcher to robí znesiteľnejším.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

V nižšej cenovej kategórii vyniká Xiaomi, najmä preto, že je Huawei zo zoznamu vypustený, pretože táto značka už nemá povolené dodávať smartfóny s obchodom Google Play a Google Apps. Celá séria Redmi Note od Xiaomi je mimoriadne cenovo dostupná a má príjemne veľkú obrazovku. Táto Xiaomi Redmi Note 9 Pro podľa nášho názoru vyniká najviac.

Za zhruba 269 eur získate smartphone, ktorý je cenovo dostupný, ale zároveň veľmi kompletný. Uviedli sme to ako veľký (6,7 palcový) full-HD displej. Do oka ale padne aj obrovská batéria a rýchla nabíjačka. K dispozícii je pomerne plynulý čipset Snapdragon 720G, s dostatkom pamäte RAM. Skener odtlačkov prstov je zabudovaný v tlačidle zapnutia / vypnutia na boku a nie menej ako tri fotoaparáty a snímač hĺbky na zadnej strane, ktoré umožňujú vynikajúce fotografie. Stačí mať nejaké problémy so slabým svetlom. Aj puzdro vyzerá luxusne a smartphone je k dispozícii v krásnych farbách, citlivých iba na mastné prsty. Kryt je preto nevyhnutný.

Rovnako ako ostatné smartphony Xiaomi, kompromis je v softvérovom prostredí MIUI zavedenom v systéme Android 10. Tu nájdete bloatware a reklamu, čo pravdepodobne vysvetľuje nízku cenu smartfónu. Aj keď je aktualizačná podpora od Xiaomi primeraná, je možné pokožke veľa vytknúť.

iPhone SE 2020

Inteligentné telefóny v strednej triede sú zvyčajne o niečo nižšie ako inteligentné telefóny v hodnote okolo tisíc eur. Výrobcovia medzi sebou tvrdo konkurujú, čo znamená, že v tomto cenovom segmente skutočne nájdete najlepší pomer ceny a kvality. Apple sa tiež nedávno začal vážne podieľať na strednej triede s Apple iPhone SE (2020), ktorý stojí 489 eur; v skutočnosti upravený iPhone 8. Pretože sa okolo neho zmestí aj prípad staršieho iPhone. Vďaka ľahkému použitiu a dlhej podpore iOS má Apple zaujímavý tromf, ktorý konkuruje (hlavne) Samsungom, Xiaomi a OnePlus.

Apple skutočne robí z iPhone SE (2020) základný model s kompaktnými rozmermi a veľmi jednoduchou obrazovkou s rozlíšením 720 p. Napriek tomu Apple vybavil smartfón najlepším dostupným procesorom, ktorý je umiestnený aj v iPhone 11 Pro. Tento procesor nielenže beží za najrýchlejšími čipsetmi Snapdragon a Exynos, ktorými sú vybavené najdrahšie androidy. Spoločnosť Apple týmto tiež ukazuje, že chce byť tiež schopná dlhodobo podporovať iPhone SE (2020) aktualizáciami, čo je v rozpakoch spoločnosti Apple s ostatnými výrobcami Androidu (vrátane Google).

V porovnaní s konkurenciou je jediný zadný fotoaparát svojimi schopnosťami trochu obmedzený. Port pre slúchadlá musel ustúpiť a batéria, ktorou je zariadenie vybavené, je v skutočnosti príliš malá. Našťastie môžete túto batériu nabiť bezdrôtovo a okrem bežnej SIM karty máte možnosť aj e-SIM.

Samsung Galaxy S20 Ultra

Rad Samsung Galaxy S je zvyčajne to najlepšie, čo spoločnosť Samsung v oblasti smartfónov ponúka. Rad Galaxy S sa ale skladá aj zo série. Galaxy S20 má tri príchute: bežný Galaxy S20, ktorý je z hľadiska veľkosti a ceny najdostupnejší. Galaxy S20 Plus je o niečo väčší a má lepší fotoaparát. Tento (najdrahší) Samsung Galaxy S20 Ultra je však najväčší a najlepší. Ale tiež za ostré ceny, pretože sa zdá, že Samsung vždy slepo preberá ceny najnovšieho iPhone za ich špičkové zariadenia. Hovorte o slepom prevzatí spoločnosti Apple. Séria S20 je prvá z rady Samsung Galaxy S, kde musel port pre slúchadlá ustúpiť.

Za tieto peniaze získate veľa na oplátku: obrazovka má fantastickú kvalitu zobrazenia a vysokú obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, vďaka ktorej je všetko o niečo plynulejšie. K dispozícii je verzia s 5G, ktorá vás pripraví na budúcnosť a vzadu nájdete jeden z najlepších fotoaparátov, ktoré v smartfóne nájdete. Navyše máte veľa možností fotografovania, pretože periskopický fotoaparát dokáže enormne priblížiť a vďaka hĺbkovému fotoaparátu môžete robiť dobré portrétne fotografie s efektom hĺbky ostrosti.

Vzhľad Samsungu OneUI, ktorý bol zavedený cez Android 10, je dosť drastický. Všetko ale funguje stabilne a hladko. Je nepríjemné, že je tu veľa bloatwaru, napríklad z Facebooku a nezmyselného antivírusového programu od McAfee. Na inteligentnom telefóne v tejto cenovej kategórii sa tento extra príjem od spoločnosti Samsung cíti ako nakopnutie po používateľovi, ktorý už musí za smartfón vložiť toľko peňazí.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found