Preskúmanie

MacDrive - disky Mac v systéme Windows

Jednotka Mac je naformátovaná inak ako jednotka v počítači so systémom Windows. To je ťažké, ak sa musíte vyrovnať s oboma svetmi alebo keď sa počítač Mac zrúti a stále chcete získať prístup k svojim údajom. Našťastie môžete prejsť na MacDrive.

MacDrive

cena

49,99 dolárov (približne 46 dolárov), päťdňové skúšobné obdobie

Jazyk

Angličtina

OS

Windows XP / Vista / 7/8; Windows Server 2003/2008/2012

Webová stránka

www.mediafour.com/software/macdrive

8 Skóre 80
  • Pros
  • Bezproblémové používanie diskov Mac v systéme Windows
  • Rozpoznáva akýkoľvek formát Mac a pripojenie (USB, SATA atď.)
  • Negatíva
  • Krátka skúšobná doba
  • Docela statná cena za sporadické použitie

Obrazovka zrazu stmavne a stane sa hrozne tichým. Nech už stlačím akékoľvek tlačidlo alebo čokoľvek urobím, môj MacBook sa už nebude dať zaviesť. To nie je také pekné, pretože práve dokončujem článok. Zajtra je termín a na druhý deň idem na dovolenku. Čo teraz? Samozrejme mám zálohu, ale verzia na internom disku je takmer hotová. Takže otvorím môj MacBook, vyberiem disk (čo nie je vždy možné), vložím ho do krytu externého disku a pripojím ho k počítaču so systémom Windows. Malý detail: Disk Mac nie je v systéme Windows štandardne čitateľný.

Disk Mac v systéme Windows

Apple používa úplne iný formát disku. Disk Windows je čitateľný na počítači Mac, ale nie je to možné naopak. Našťastie som čoskoro objavil program MacDrive. Ak to nainštalujete do počítača so systémom Windows, všetky disky Mac sú zrazu čitateľné. V skutočnosti do neho môžete tiež písať a v prípade problémov môžete disky naformátovať alebo opraviť. MacDrive je zväčša mimo obrazu. Je to predovšetkým vodič, ktorý robí svoju prácu neviditeľne za vás. Na systémovej lište sa však nachádza ikona, ktorá slúži na nastavenie vecí a na ktoré môžete vyhľadať pomoc a vysvetlenie.

Prieskumník Windows

Každej jednotke Mac je v Prieskumníkovi Windows priradené písmeno jednotky. Potom sú vaše priečinky a súbory prístupné bežným spôsobom a na diskoch Windows sotva uvidíte akýkoľvek rozdiel. Môžete tiež otvárať súbory priamo z programov, ako sú Word a Excel, ktoré samozrejme musíte mať nainštalované vo svojom počítači. Môžete dokonca prechádzať zálohy z Time Machine, predvoleného programu zálohovania spoločnosti Apple, ak potrebujete staršiu verziu súboru.

Záver

MacDrive je dar z nebies, ak chcete v počítači so systémom Windows používať (externé) disky vo formáte Mac. Môže to byť tiež záchranca v prípade núdze. V mojom prípade som mohol okamžite pokračovať v práci a MacDrive mi uložil termín a dovolenku. Štandardná verzia (MacDrive Standard) je vo väčšine prípadov dostatočná, aj keď existuje aj profesionálna verzia, ktorá zvládne veci ako RAID.

Čítaj viac?

Existuje niekoľko spôsobov, ako prenášať súbory medzi počítačmi Mac, PC, smartfónmi a tabletmi.