Novinky

Prečo sa Windows 10 nenazýva iba Windows 9?

Prečo Windows 10? A žiadny Windows 9? Pretože staré programy sú vyvinuté tak, že iba na čísle 9 volajú Windows 95 a 98. To by bol problém, keby sa nový operačný systém volal aj 9. Aspoň tak to chodí v novej teórii.

Podľa Redditora, ktorý sa vyhlasuje za vývojára v spoločnosti Microsoft, dostal nový Windows poradové číslo 10 namiesto 9, pretože mnoho softvérových programov pri hľadaní Windows 95 a 98 skutočne volá „9“. Tento problém by sa našiel pri prvom testovaní Windows „9“ so softvérom tretích strán.

Číslica „9“ spôsobovala problémy

Zdá sa to ako prijateľný dôvod ako ktorákoľvek iná teória, ktorá dnes koluje po svete, najmä preto, že samotný Microsoft stále nechce hovoriť nič o číslovaní. Zdá sa však, že ďalšie prehlbovanie Engadgetu, ktorý hovorí, že o tom hovorilo niekoľko vývojárov softvéru, potvrdzuje, že možný Windows 9 mohol skutočne spôsobiť problémy.

Po diskusii o Reddite navyše ďalší vývojári túto záležitosť preskúmali sami. Zdá sa, že problém tiež potvrdzuje, pozrite si tento výsledok hľadania zdrojových kódov, ktoré vyvolávajú Windows 9 (alebo 9. *).

LOL z dôvodu [&] quot [/] skutočného [&] quot [/] spoločnosti MSFT prešla priamo na Windows 10! Tento kód je všade: //t.co/mHqYMPDocw) pic.twitter.com/t6UI8XVHCd

[&] mdash [/ &] Christer Kaitila (@McFunkypants) 1. októbra 2014

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found