Preskúmanie

Presné kopírovanie zvuku - kopírujte staromódne disky CD

Prvá verzia programu Exact Audio Copy sa objavila už v roku 1998, ale vývojár Andre Wiethoff tento program neustále aktualizuje. Ak chcete kopírovať CD na pevný disk vo vysokej kvalite, je tento bezplatný program veľmi vhodný.

Presné kopírovanie zvuku

cena

zadarmo

Jazyk

Anglicky nemecky

OS

Windows XP / Vista / 7/8/10

Webová stránka

www.exactaudiocopy.de 8 Skóre 80

  • Pros
  • Šikovný čarodejník
  • Bezchybné ripy CD
  • Užitočné zabudované funkcie
  • Negatíva
  • Web má veľa adware
  • Výsledok testu nie je vysvetlený

Počas inštalácie môžete nainštalovať niekoľko voliteľných komponentov. Je vhodné skontrolovať všetky možnosti, s možnou výnimkou doplnku GD3 Metadata Plugin. Po desiatich pokusoch už nie je možné túto možnosť používať a vyžaduje si aktiváciu. Hneď ako program spustíte, program Exact Audio Copy ho nakonfiguruje. Pýta sa, či by ste radšej mohli importovať CD čo najrýchlejšie, alebo či by to malo byť urobené čo najpresnejšie. Program potom otestuje, či dokáže konvertovať disk CD bez chýb, a zobrazí výsledok po ukončení testu. Bohužiaľ nie je uvedené, čo tieto hodnoty znamenajú. Prečítajte si tiež: 11 tipov na počúvanie hudby v špičkovej kvalite kedykoľvek a kdekoľvek.

Kvalita

Pre najlepšiu kvalitu zvoľte nekomprimovaný formát wav. Toto však zaberá najviac úložného priestoru. Lepšou voľbou je flac, bezstratový formát, ktorý zaberá menej miesta na pevnom disku bez straty kvality. Ak máte nedostatok miesta, zvoľte MP3. V programe môžete určiť, ako presne majú názvy súborov vyzerať. Pred importom CD je užitočné vyhľadať informácie o albume pomocou zabudovanej funkcie CTDB Metadata Lookup. Ihneď vyberte obal albumu a vaše CD bude importované so správnymi informáciami. Vľavo vyberte formát, v ktorom chcete konvertovať album.

Adware

Je potrebné odhaliť nevýhodu? Áno, ale to sa týka hlavne spôsobu ponúkania programu. Táto webová stránka obsahuje adware na stránke na stiahnutie, čo uľahčuje stiahnutie nesprávneho programu. Najskôr kliknite na položku Stiahnuť v ľavej lište a na tejto stránke vyberte pri vlajkách správny jazykový variant (nemecký alebo anglický). Odkaz vedie na webovú stránku Netzwelt. Posuňte sa nadol a kliknite na tlačidlo sťahovania za číslom verzie (v čase písania článku 1.1) v žltej oblasti. Bojíte sa výberu nesprávneho súboru? Stiahnite si súbor priamo tu.

Záver

Existuje nespočetné množstvo ripovačov diskov CD, ale Exact Audio Copy je jedným z najlepších. Okrem technických funkcií na čo najlepšie kopírovanie CD na pevný disk má program na palube aj inteligentné nástroje. Program Exact Audio Copy vám tiež dáva veľkú slobodu, pokiaľ ide o kvalitu zvuku; takmer všetky bežné formáty sú podporované.