Ako

Spravujte svoje uložené heslá v systéme Windows 10

Pri návšteve webových stránok nemusíte vďaka vstavanému správcovi hesiel systému Windows 10 zadávať svoje používateľské meno a heslo zakaždým, keď sa chcete na tento web prihlásiť. To nielen šetrí čas, ale má tiež výhodu v tom, že pre každú webovú stránku a službu, ktorú používate, môžete použiť iné heslo. Koniec koncov, už si ich nemusíte pamätať sami: Windows to robí za vás. Potrebujete len vedieť, ako funguje správca hesiel v systéme Windows 10. Vysvetľujeme to.

Správa poverení

Zoznam všetkých hesiel uložených v systéme Windows 10 si môžete zobraziť na stránke Ovládací panel> Používateľské účty> Správca poverení ísť. kliknite na Webové odkazy na zobrazenie zoznamu hesiel pre webové stránky.

Kliknutím na položku v zozname zobrazíte podrobné informácie, ako napríklad webovú adresu, používateľské meno a uložené heslo. Môžete tiež zistiť, ktorý prehliadač uložil heslo, napríklad Chrome alebo Edge. Ak chcete zobraziť heslo, najskôr budete musieť z dôvodu zabezpečenia zadať názov svojho účtu Microsoft a heslo.

Tým ďalej odstrániť Kliknutie na poverenie bude odstránené zo zoznamu a používateľské meno a heslo už nebudú automaticky zadávané pri pokuse o prihlásenie na príslušnú webovú stránku.

Zmena hesiel

Ak chcete zmeniť heslo konkrétnej webovej stránky, je vhodné odstrániť odkaz zo zoznamu, aby sa nezobrazilo nesprávne (tj. Staré) heslo.

Prejdite na web, pre ktorý chcete zmeniť heslo, prihláste sa a zmeňte heslo. Nezabudnite si zapamätať nové heslo a odhláste sa z webu.

Ísť do Správa poverení ako je vysvetlené v predchádzajúcej časti, a odstráňte odkaz zo zoznamu. Teraz sa vráťte na webovú stránku, prihláste sa a vyberte možnosť, aby systém Windows uložil heslo. Webová stránka sa teraz znova zobrazí v zozname webových poverení s pôvodným používateľským menom a novým heslom.

Externý správca hesiel

Nie ste celkom spokojní s tým, že Microsoft pozná všetky vaše heslá? Potom môžete tiež použiť externého správcu hesiel. Dobrými príkladmi sú 1Password, LastPass alebo KeePass. Za prvý nástroj zaplatíte pár eur mesačne, ďalšie dva správcovia hesiel však môžu používať zadarmo.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found