Preskúmanie

Vyskúšajte 10 bezdrôtových tlačiarní

Nech je tlačiareň akokoľvek kompaktná, zostáva pomerne veľkým zariadením. Najmä pokiaľ ide o tlačiareň typu všetko-v-jednom. Je preto pekné, ak môžete zariadenie umiestniť kam chcete, aby bolo mimo dohľadu alebo na miesto, kde na neho môže každý nerušene dosiahnuť. Testujeme desať tlačiarní typu „všetko v jednom“, ktoré sa môžete pripojiť k sieti vďaka WiFi a umiestniť ich kdekoľvek vo vašej domácnosti.

Najlepšie 3 najlepšie tlačiarne typu všetko v jednom súčasnosti

Umiestnenie tlačiarne tam, kde chcete, znie pekne, ale v praxi musíte tlačiareň pripojiť k počítaču. Tlačiarne, ktoré majú iba pripojenie USB, budú musieť byť umiestnené blízko počítača, inak bude musieť každý tlačiť so svojím notebookom. Vďaka sieťovej tlačiarni ste už oveľa flexibilnejší, aj keď k tlačiarni budete musieť získať sieťový kábel. Ak už máte vynikajúcu tlačiareň, môže byť riešením napájací adaptér. Najvýhodnejším riešením, ak si chcete kúpiť novú tlačiareň, je riešenie vybavené WiFi modulom. Rovnako ako prenosný počítač zaregistrujete tlačiareň na bezdrôtovej sieti a tlačiareň potom môžu používať všetky počítače pripojené k sieti. Teraz môžete tlačiareň samozrejme umiestniť všade tam, kde má bezdrôtová sieť pokrytie.

Výber

Urobili sme výber z desiatich modelov. Podobnosťou je, že sú to všetko tlačiarne typu všetko v jednom s WiFi modulom. Napriek tomu existujú dôležité rozdiely, pretože testovacie pole obsahuje atramentové aj laserové tlačiarne. Jeden model dokáže tlačiť aj vo formáte A3. Šesť modelov je vybavených podávačom listov, takže môžete automaticky skenovať alebo kopírovať stoh papiera. Pretože testované výrobky sú veľmi rozmanité, týka sa to aj pouličných cien. Najlacnejšia tlačiareň stojí približne 125 eur, zatiaľ čo najdrahšia tlačiareň stojí 452 eur. Pri rozdávaní značiek kvality sme preto málo zohľadňovali kúpnu cenu, najmä vzhľadom na kvalitu tlače a nápadné možnosti. Pouličné ceny uvedené v článku vychádzajú z priemerných cien rôznych obchodov v čase písania tohto článku. Okrem kúpnej ceny sú samozrejme tiež dôležité náklady na tlač. Náklady na stránku sme vypočítali pre každú tlačiareň na základe výrobcom udávanej kapacity tonera alebo atramentových kaziet pri 5-percentnom pokrytí. Pri výpočte ceny za farebnú tlač sme použili iba základné farby azúrová, purpurová a žltá. Do výpočtu ceny nákladov sme osobitne zahrnuli akékoľvek ďalšie farby fotografií. Do nákladov na tlač sme zahrnuli aj náklady na samotný papier a za to sme si účtovali jeden cent za tlač.

Skúšobný postup

Desať tlačiarní prešlo rovnakým testovacím postupom. Všetci sme zahrnuli tlačiarne do rovnakej bezdrôtovej siete a nestretli sme sa so žiadnymi problémami. Pripojenie bezdrôtovej tlačiarne teda nie je žiadny problém. Prirodzene sme venovali pozornosť vzhľadu a ľahkému použitiu (napríklad rozloženiu tlačidiel na ovládacom paneli) tlačiarní. Merali sme rýchlosť tlače pre jednu stránku aj pre dokument pozostávajúci z desiatich strán. Tiež sme zmerali, koľko času trvá tlač fotografie A4. Ďalšie rýchlosti, ktoré nás zaujímajú, sú rýchlosti skenovania a rýchlosti kopírovania. Na posúdenie kvality tlače sme použili rôzne dokumenty a obrázky, pričom sme venovali pozornosť farbe, ostrosti a reprodukcii textu. Nakoniec sme zmerali spotrebu energie počas používania a v pokoji.

Čo je to WPS?

Predtým, ako budete môcť tlačiť na bezdrôtovej tlačiarni, musíte ju najskôr pripojiť k bezdrôtovej sieti. Každý, kto nedokáže najskôr dokončiť káblovú konfiguráciu, sa bude musieť okamžite pripojiť k sieti WiFi. Zadanie dlhého (a zabezpečeného) hesla nie je vždy zábavné, a to ani na dotykovej obrazovke. Našťastie existuje WPS, ktoré podporuje väčšina bezdrôtových tlačiarní. WPS je skratka pre Wi-Fi Protected Setup. Stručne povedané, všetky zariadenia, ktoré nesú logo WPS, musia spĺňať množstvo požiadaviek na ľahké zabezpečenie bezdrôtového pripojenia šifrovaním. Smerovače s WPS sú na to väčšinou vybavené tlačidlom, ktoré nájdeme aj na niektorých tlačiarňach. V opačnom prípade budete musieť v ponuke vyhľadať WPS. Stlačením tlačidiel na smerovači a tlačiarni alebo aktiváciou WPS si zariadenia vymenia šifrovací kľúč a zabezpečia bezdrôtové pripojenie bez ďalších zásahov. Je preto užitočné, že iba váš smerovač musí podporovať WPS a v praxi nemusí WPS vždy fungovať hladko. Všetky testované tlačiarne dokážu pracovať s WPS.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found