Príspevok partnera

Wi-Fi v podkroví do desiatich minút

Nech už máte akýkoľvek router, vo vašej domácnosti bude vždy miestnosť, kde nebudete mať dobré bezdrôtové pokrytie. A to zatiaľ čo WiFi je v každodennom živote čoraz dôležitejšie. Vďaka devolu máte v podkroví do desiatich minút aj dokonalú bezdrôtovú sieť. Ukážeme vám, ako to funguje.

Doma je zvyčajne ťažké viesť sieťové káble napríklad do podkrovia bez rekonštrukcie celého domu. Umiestnenie (drahých) prístupových bodov WiFi preto zvyčajne nie je možné. Zosilňovače WiFi sa zdajú byť jednoduchým riešením, ale v praxi sa to ukáže až také jednoduché. Opakovače sa dajú umiestniť len ťažko, pretože ich nespájate tam, kde máte problémy, ale na mieste, kde máte stále dobré pokrytie - a nájsť toto miesto môže byť ťažké. Vďaka „zosilneniu“ navyše zosilňovač zaisťuje omnoho pomalšiu bezdrôtovú sieť.

Sieť pomocou elektrických vodičov

Aké je dobré riešenie na získanie bezdrôtovej siete všade v dome? Preto sa musíme vrátiť ku káblom. Váš dom je už nepovšimnutý sieťou s pripojením do všetkých miestností: vaše elektrické vodiče a zásuvky. Devolo používa túto sieť na prenos dát na všetky miesta vo vašej domácnosti a na ich prevod na WiFi. S novou štartovacou súpravou WiFi dLAN 550+ Powerline vám devolo uľahčí prácu ako kedykoľvek predtým. Táto sada využíva extrémne stabilný rozsah +, s ktorým sa dáta prenášajú cez elektrické vodiče rýchlosťou 500 Mbit / s. Súčasťou WiFi adaptéra je superrýchly WiFi prístupový bod s maximálnou rýchlosťou 300 Mbit / s.

Ako na to: Pripojenie štartovacej súpravy devolo dLAN 550+ WiFi

1. Pripojte sa k smerovaču

Začneme pripojením prvého adaptéra v blízkosti smerovača. Jedná sa o adaptér bez tlačidiel na prednej strane. Potrebujete bezplatnú zásuvku, ale Devolo nad tým šťastne premýšľal. Adaptér má zabudovanú zásuvku, do ktorej môžete pripojiť ďalšie zariadenia alebo dokonca predlžovací kábel bez rušenia. Potom pripojte priložený sieťový kábel k pravému sieťovému pripojeniu adaptéra a druhý koniec zapojte do smerovača.

2. Pripojte adaptér WiFi

V podkroví doma nemáme bezdrôtové pokrytie, čo by sme si priali. V podkroví samozrejme máme zásuvku: skvelé miesto pre adaptér WiFi devolo dLAN 550+. Na zadnej strane adaptéra nájdete kľúč WiFi: toto je bezpečnostný kľúč pre bezdrôtovú sieť. Zapojte adaptér do sieťovej zásuvky a počkajte, kým sa farba domu zmení z červenej na bielu. Adaptéry elektrického vedenia sa potom navzájom spojili. Rovnako ako bežný adaptér, aj adaptér WiFi má sieťové pripojenie. K tomu môžete napríklad pripojiť počítač alebo sieťovú tlačiareň. S touto sadou od spoločnosti Devolo získate Wi-Fi aj káblové sieťové pripojenie.

3. Zaistite adaptér napájacieho vedenia

Adaptéry Powerline sa po inštalácii automaticky kontaktujú, pretože sa dodávajú s rovnakým bezpečnostným kľúčom Powerline od výroby. Je bezpečnejšie, ak adaptéry vo vašej sieti pracujú s jedinečným bezpečnostným kľúčom. Na adaptéri WiFi vidíte tlačidlo s domom, zatiaľ čo na druhom adaptéri na boku vidíte tlačidlo. Stlačte tlačidlo s domom a potom do dvoch minút stlačte tlačidlo na druhom adaptéri. Adaptéry si teraz vymenia jedinečný bezpečnostný kľúč.

4. Nakonfigurujte pripojenie WiFi

Chyťte svoj smartphone, tablet alebo notebook a hľadajte sieť WiFi s názvom devolo-xxx. Pripojte sa a zadajte heslo, ktoré ste si predtým zapísali (kľúč Wifi). Vaše zariadenie je už pripojené k WiFi a internetu. Iba názov siete sa líši od vašej bežnej siete.

5. Nakonfigurujte klon WiFi

Pomocou WiFi Clone môžete kopírovať údaje z normálnej bezdrôtovej siete do adaptéra devolo. Takto získate jednu WiFi sieť a môžete chodiť po dome bez toho, aby ste sa museli znovu pripájať.

Vyberte adaptér WiFi zo sieťovej zásuvky a zapojte ho do sieťovej zásuvky najviac desať metrov od smerovača. Počkajte, kým svetlá nesvietia nabielo, a stlačte tlačidlo s domom. Potom stlačte tlačidlo WPS na smerovači. Počkajte, kým všetky svetlá prestanú blikať, a potom znova pripojte adaptér na požadované miesto. Teraz máte úplne rovnakú bezdrôtovú sieť ako na bežnom smerovači. Ak váš smerovač nemá tlačidlo WPS alebo ak klonovanie nie je úspešné, môžete názov bezdrôtovej siete manuálne zmeniť na vlastnú sieť pomocou softvéru devolo Cockpit Software.

Rozbaľte sa ďalej

Starter Kit devolo dLAN 550+ WiFi môžete rozšíriť o viac adaptérov WiFi; Týmto spôsobom môžete vytvoriť dokonalú bezdrôtovú sieť napríklad vo svojej spálni alebo garáži. Dátový signál je už vo všetkých vašich zásuvkách, takže na ďalšie rozšírenie bezdrôtovej siete potrebujete iba jeden adaptér WiFi. Vďaka devolu môžete do desiatich minút nastaviť kdekoľvek vo vašej domácnosti vynikajúcu WiFi sieť. Samostatný adaptér Devolo dLAN 550+ WiFi Powerline stojí 89,99 EUR.

Softvér Devolo Cockpit

Jedinečným doplnkom adaptérov powerline spoločnosti Devolo je softvér Cockpit. Takto môžete jednoducho spravovať svoje adaptéry powerline. Napríklad môžete okamžite vidieť, či sú adaptéry správne pripojené a aká je rýchlosť vzájomného spojenia. V kokpite je tiež miesto na kontrolu aktualizácií adaptérov elektrického vedenia. V kombinácii so štartovacou súpravou devolo dLAN 550+ WiFi máte tiež prístup na konfiguračnú stránku prístupového bodu WiFi. Tu môžete nastaviť bezdrôtovú sieť, nastaviť sieť pre hostí a nastaviť detskú poistku. Devolo Cockpit je k dispozícii pre Windows, OS X a Linux.
$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found