Preskúmanie

Lacnejšie žiarovky Mi-light WiFi s roztomilou aplikáciou

Inteligentné žiarovky, ktoré je možné ovládať pomocou WiFi, si získavajú popularitu. Zapínanie a vypínanie svetla a prípadne aj prepínanie farieb je zábava a vykonáva sa pomocou šikovných aplikácií. Ale také osvetlenie má svoju cenu. Mi-light je lacnejšia voľba, ktorá sa ukáže byť bez nevýhod.

Mi-light

Mi-light je lacnejšia voľba, ktorá sa ukáže byť bez nevýhod. 6 Skóre 60
 • Pros
 • Konkurenčné ceny
 • 16 miliónov (krásnych) farieb
 • Negatíva
 • Prepnúť proces nastavenia
 • Nesprávne aplikácie
 • Nie taký vysoký svetelný výkon
 • Žiadne prepojenie s produktmi a službami inteligentnej domácnosti
 • Herný disk WD_BLACK P50 - super rýchly prenosný disk 21. decembra 2020 16:12
 • Exaile - Player with plugins 20. decembra 2020 16:12
 • Viacportový rozbočovač LINQ USB-C - praktické doky pre váš notebook 20. decembra 2020 12:12

Žiarovky vyrába spoločnosť Limitless Designs, ktorá ich predáva prostredníctvom licencovaného modelu spoločnosti Mi-light a iným stranám, ako napríklad EasyBulb. Mi-light preto nie je samostatná značka ako Philips Hue.

Pri nastavovaní buďte opatrní

Inštalácia robustných svetiel Mi sa vykonáva pomocou rozbočovača, ktorý pripojíte k zásuvke pomocou kábla USB. Po otočení žiaroviek v svietidlách vyrazíte ihlou do otvoru v náboji, aby ste vytvorili spojenie. Potom celú pripojíte k aplikácii Mi-light alebo k zvlášť dostupnému diaľkovému ovládaniu a môžete začať. Proces inštalácie je trochu zložitý, čiastočne kvôli lacnému rozbočovaču a skutočnosti, že existujú rôzne generácie rozbočovačov, svetiel a aplikácií, ktoré nie sú vzájomne kompatibilné.

Brakická aplikácia

Bezplatné aplikácie Mi-light 3.0 pre Android (4.3+) a iOS (7.0+) ponúkajú veľa priestoru na vylepšenie. Pri otváraní sa pravidelne zhadzujú, pripojenie k rozbočovaču trvá niekoľko sekúnd a na pozadí sa nám zobrazujú chybové správy. Aplikácie navyše vyzerajú zastarane a nie sú intuitívne a nemožno ich použiť v holandčine. Pozitívnym bodom je rýchla reakčná doba pri zapínaní a vypínaní svetiel a prepínanie medzi farbami a množstvo ďalších nastavení.

Služby Smart-home, ako je IFTTT, bohužiaľ nie sú podporované, rovnako ako produkty ako Amazon Echo.

Svetlo je vynikajúce

Našťastie, LED osvetlenie zanecháva dobrý dojem. Obe verzie žiaroviek Mi-light ponúkajú nádherné farby, ktoré sa navzájom dobre kombinujú a dokážu zobraziť teplé aj studené tóny. To isté platí pre bielu farbu; ktoré môžu byť napríklad útulné teplé. Maximálny svetelný výkon klesá na 350 lúmenov (žiarovka E14) a 550 lúmenov (žiarovka E27), čo je celkom výzva - konkurencia dosahuje až 800 lúmenov.

Záver

Mi-svetlá, ktoré sme testovali, sú na 15 (montáž E14) a 24 eur (montáž E27) o polovicu lacnejšie ako známi konkurenti. To je veľká výhoda, ale obmedzenia sú zreteľne viditeľné a robia žiarovky menej užívateľsky príjemnými. Mi-light je preto zvlášť fajn pre fanda.

Produkty pre túto kontrolu sprístupňuje milights.nl.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found