Novinky

Takto zapnete automatické ukladanie

Máte dobrý zvyk neustále ukladať svoje súbory pri práci? Ale aj potom môže katastrofa zasiahnuť, ak sa počítač zrúti, dôjde k náhlemu výpadku napájania alebo ste súbor omylom zavreli bez uloženia. V takom prípade vďaka funkcii Auto-save nestratíte všetku prácu. V Office 365 bola obnovená funkcia automatického ukladania, ale túto možnosť nastavte správne!

Krok 1: Prepnite

Tlačidlo Uložiť automaticky je nová funkcia dostupná pre predplatiteľov služieb Excel, Word a PowerPoint pre Office 365. To spôsobí, že program počas práce automaticky ukladá súbor každých pár sekúnd. Podmienkou je, aby ste súbor uložili na OneDrive. V online verzii Office 365 sa vaše dokumenty vždy automaticky ukladajú. Ak pracujete vo verzii pre stolné počítače a súbor bol uložený na inom mieste alebo ešte nebol uložený, tlačidlo je Uložiť automaticky vypnutý. Keď potom zapnete prepínač, program Office vás požiada o nahranie súboru do vášho osobného priestoru OneDrive. Toto je najjednoduchší spôsob, ale možno nebudete chcieť používať OneDrive.

Krok 2: Automaticky ukladať lokálne

Ak chcete používať funkciu automatického ukladania starým spôsobom, musíte prejsť na Súbor a tam si vyberieš na modrej lište dole možnosti. Týmto sa otvorí okno možnosti pre Word. Na ľavom paneli znova prejdete na výber Uložiť. V hornej časti označujete, ako by sa mali ukladať online súbory OneDrive a SharePoint. V tomto okne môžete tiež prečítať cestu k umiestneniu súboru s automatickým obnovením, zvyčajne je to: C: \ Users \ Dirk \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Word \. V rovnakom okne nastavíte časový interval pre automatické ukladanie. Predvolene je to 10 minút. Uistite sa, že je začiarknutá možnosť, ktorá otvorí automaticky uloženú verziu, ak dôjde k náhodnému zatvoreniu bez uloženia.

Krok 3: Obnovte neuložené

Ak ste na chvíľu mimo svoju myseľ a zavreli ste súbor bez jeho uloženia, stále ho môžete obnoviť. V ponuke prejdite na ikonu Súbor a Info a vpravo dole nájdete tlačidlo Spravujte dokumenty kde nájdete neuložené dokumenty. Kliknutím na toto tlačidlo získate zoznam automaticky uložených dokumentov. Pozrite sa na časové údaje, aby ste našli správny dokument, a kliknite na Na otvorenie.