Preskúmanie

Norton Security 2018 - Zaručene bezpečný

Po sérii vrcholných vydaní zmenil Symantec pred niekoľkými rokmi kurz. Bezpečnostné produkty Norton museli byť ľahšie a kvalitnejšie a dôrazne chrániť aj iné zariadenia ako len Windows PC. O niekoľko rokov neskôr sa nahradenie známych názvov produktov, ako sú antivírusové programy a internetové zabezpečenie, ukázalo byť jednoduchšie ako skutočná inovácia v oblasti bezpečnosti. Pohľad na Norton Security 2018.

Norton Security 2018

cena

Od 29,99 € ročne

Jazyk

Holandsky

OS

Windows 7/8/10, macOS, iOS, Android

Webová stránka

nl.norton.com 6 skóre 60

  • Pros
  • Dobré skóre pre porovnávacie testy
  • Online správa
  • Vyhľadajte stiahnuté aplikácie pre Android
  • Negatíva
  • Rozšírenia prehliadača
  • Zbytočné aplikácie
  • Zálohujte iba v Premium

Aplikácia Norton Security sa dodáva v troch verziách: Standard, Deluxe a Premium. Každá verzia ponúka ochranu pred malvérom, vírusmi a spywarom, bránu firewall, ochranu identity, správcu hesiel a množstvo nástrojov na optimalizáciu systému. Verzia Premium ponúka aj rodičovskú kontrolu, zálohovanie a cloudové úložisko. Security Standard je možné nainštalovať na jeden PC alebo Mac, Deluxe na maximálne päť „zariadení“, čo môžu byť zrazu tiež smartphony a tablety, a Premium na dokonca desať. Prehľadný model, ktorý môže byť určite ešte jednoduchší.

Funkčnosť

V prípade Standard a Deluxe je funkčnosť rozdelená na štyri karty: Bezpečnosť, Identita, Výkon a Viac Norton. V prípade verzie Premium je zálohovanie piate. Aj keď to všetko funguje dobre a produkty Norton v komparatívnych antivírusových testoch AV Comparatives a AV Test dosahujú dobré výsledky, produkt nie je našou preferenciou. Je to tak preto, že na jednej strane dochádza k prílišnej fragmentácii verzií, online a offline správy a, samozrejme, v prípade systému iOS, k skutočným bezpečnostným možnostiam, ktoré sú stále príliš obmedzené. Pre zariadenia Apple existuje Norton Mobile Security, ktorý zálohuje kontakty do cloudu a dokáže zablokovať alebo lokalizovať stratený iPhone.

Pre Android existuje Norton Security & Antivirus s nepotrebným antivírusom, ktorý pred sťahovaním kontroluje reputáciu aplikácií, blokuje malware, chráni pred nebezpečnými webmi a dokáže znova nájsť a zablokovať stratené zariadenie Android. Väčšina z týchto funkcií je teraz tiež štandardná v systémoch iOS a Android alebo ich možno pridať zadarmo. O to menej nás teší veľké množstvo rozšírení a doplnkov prehľadávača, ktoré Norton inštaluje, aby bolo prehliadanie bezpečnejšie. Rodičovská kontrola, Norton Safe Search, správca hesiel, ochrana proti phishingu - všetky menia vzhľad prehliadača, zaberajú miesto a robia prehliadanie skutočne nepríjemným zážitkom.

Záver

Inovácia, ktorú spoločnosť Symantec tak dôrazne uviedla do pohybu, si zaslúži ďalší posun. Spoločnosť bude musieť navyše urobiť skutočné rozhodnutia v oblasti zabezpečenia systémov Windows, Mac a mobilných zariadení, bez toho, aby to malo negatívny vplyv na užívateľskú skúsenosť. Do tej doby je Norton skvelým strážcom, ale existujú jednoducho lepšie alternatívy.