Ako

Digitálny podpis v dolnej časti vášho PDF

Dostanete súbor PDF s otázkou, či ho chcú vrátiť podpísaný? Za normálnych okolností musíte dokument vytlačiť, podpísať, naskenovať a vrátiť. Vedeli ste však, že existuje aj spôsob, ako to urobiť bez tlače a skenovania? Týmto spôsobom vložíte digitálny podpis do spodnej časti súboru PDF.

Adobe Acrobat Pro

V predvolenom nastavení nemôžete upravovať PDF, ale „žiadna úprava“ je v dnešnej dobe trochu flexibilná. Ak dokument nie je digitálne podpísaný (alebo je podpísaný, ale máte heslo), je možné to vyriešiť pomocou správneho softvéru. Hľadali sme dobrý bezplatný offline softvér, pomocou ktorého by sa to dalo dosiahnuť, ale bohužiaľ sme našli len veľmi málo dobre fungujúcich riešení (tipy sú vždy vítané). Dokonca sa ukazuje, že Adobe Acrobat Pro DC je najlacnejší program v tejto oblasti s cenou nad 18 eur mesačne. Program si môžete vyskúšať zadarmo na sedem dní. Mimochodom: ak vám neprekáža nahrávanie citlivých dokumentov do cloudu, môžete to urobiť zadarmo (s obmedzeniami).

Vytvorte podpis

Predtým, ako budete môcť pridať podpis digitálne, musíte ho, samozrejme, najskôr mať digitálne. Môžete to urobiť vytvorením digitálneho podpisu v programe na úpravu fotografií pomocou dotykového pera, alebo (a my to kvôli autentickému vzhľadu uprednostňujeme) skutočne svoj podpis vložíte na papier a naskenujete (fotografovanie pomocou smartphonu tiež funguje dobre ). Obrázok s podpisom uložte do priečinka, ktorý ľahko nájdete.

Pridajte podpis

Teraz spustite program Adobe Acrobat Pro DC a otvorte súbor PDF, ktorý chcete podpísať. Dokument sa teraz otvorí. Ak chcete niečo upraviť, kliknite na kartu v hornej časti Náradie a potom ďalej PDFupraviť. Teraz sa zobrazí panel s nástrojmi, okrem iného aj s tlačidlom Obrázokpridať. Prejdite na uložený podpis, vyberte ho a kliknite na Na otvorenie. Obrázok sa teraz vloží v plnej veľkosti, môžete ho posúvať a zväčšovať, kým nebude na správnom mieste a v správnej veľkosti. Teraz uložte dokument PDF ako obvykle a obrázok sa natrvalo pridá.