Ako

Odhláste sa zo všetkých svojich zariadení z Gmailu

V ideálnom svete vždy zatvoríme všetky dvere za sebou a zo služieb, ktoré využívame, sa vždy úhľadne odhlásime. V skutočnosti sa to však nestáva vždy. Toto odhlásenie (okrem bezpečnosti) nemusí byť nevyhnutne problémom, ak sa stane v počítači, ku ktorému máte prístup iba vy. Ak ale používate viac počítačov, znamená to, že budete čoskoro prihlásení do niekoľkých počítačov. To môže byť veľmi nebezpečné, najmä pri citlivých službách, ako je Gmail. Našťastie existuje jednoduché riešenie.

Môžete sa samozrejme prihlásiť do ľubovoľného počítača, na ktorom ste používali Gmail, ale to nie je veľmi praktické. Okrem toho by ste potom mali problém, keby ste sa prihlásili napríklad do počítača svojej bývalej, ku ktorému už nemáte prístup. Práve preto má Gmail zabudovanú funkciu, ktorá vám umožňuje odhlásiť sa zo všetkých počítačov, do ktorých ste prihlásení naraz.

Odhláste sa z Gmailu na všetkých zariadeniach

Ak sa chcete odhlásiť zo všetkých počítačov a zariadení naraz, prejdite na Gmail a prihláste sa do svojho účtu a potom kliknite na v pravom dolnom rohu na Detaily (To tiež označuje, na koľkých ďalších miestach je Gmail otvorený). Teraz uvidíte prehľad všetkých miest, kde je aktívny váš účet Gmail.

Napríklad ak tu uvidíte Spojené štáty (ako v našom prípade), nenechajte sa okamžite vystrašiť, neznamená to (priamo), že ste boli napadnutí hackermi. Tu sa tiež zobrazujú služby, ktorým ste poskytli prístup k svojmu účtu (myslené aplikácie, Pokémon Go atď.). kliknite na Detaily ak si nie ste istí konkrétnou hodnotou. Teraz sa môžete odhlásiť zo všetkých služieb kliknutím na Odhlásiť sa na všetkých ostatných webových reláciách. Teraz ste všade odhlásení jedným ťahom. Nezabúdajte, že do služieb využívajúcich službu Gmail sa budete musieť znova prihlásiť (napríklad vyššie uvedené služby).

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found