Ako

Zmena spúšťacích programov v systéme Windows 10

Po spustení počítača sa automaticky načítajú určité programy. To môže byť užitočné, napríklad ak v počítači predvolene vždy používate Spotify. Existujú ale aj programy, ktoré sa automaticky načítajú, keď ich nepoužívate. Takýto softvér môže váš počítač zbytočne spomaliť. V tomto článku vysvetlíme, ako nastaviť spúšťacie programy.

Po zapnutí počítača a spustení systému Windows sa automaticky načítajú všetky druhy programov. Niektoré z týchto programov sú potrebné na správne fungovanie počítača. Ostatné programy sú jednoducho veľmi užitočné, napríklad služby cloudovej synchronizácie, pretože inak by ste ich mohli zabudnúť načítať a vaše súbory už nie sú aktuálne.

Cez Správcu úloh / Spustenie uvidíte zoznam všetkých spúšťacích programov.

Zobraziť spúšťacie programy

Niektoré programy sa však bez vášho vedomia pridajú do spúšťacieho zoznamu počas procesu inštalácie. Keď sa program načíta pri štarte, úplné načítanie systému Windows trvá dlhšie a program naďalej spotrebúva systémové prostriedky na pozadí. A veľa z týchto programov naozaj nemusí byť neustále spustených na pozadí.

Preto je dobré pozrieť sa na programy na spustenie v systéme Windows. Ktoré programy sa už spúšťajú automaticky? Môžete to zobraziť kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu tlačidlo Štart kliknutím a Správa úloh vybrať. V okne, ktoré sa zobrazí, kliknite na kartu Začiatok na zobrazenie zoznamu všetkých programov, ktoré Windows načíta alebo môžu načítať počas spustenia.

Zakážte spúšťacie programy

Pod hlavičkou vidíte, či sa program skutočne načítava automaticky Postavenie. Ak je program povolený, načíta sa pri štarte. pod hlavičkou Vplyv pri štarte vidíte, do akej miery program spomalí váš počítač.

Ak chcete zabrániť automatickému načítaniu aplikácie, kliknite na ňu a potom na ikonu vpravo dole Vypnúť kliknite. Ak chcete mať pred programom viac informácií o jeho deaktivácii, môžete naň kliknúť pravým tlačidlom myši a Hľadajte online Vyberám. Ak ste na Vlastnosti uvidíte vlastnosti spustiteľného súboru, ako je umiestnenie súboru, formát, dátum inštalácie a úpravy.

Automatické spustenia pre Windows 10

V Správcovi úloh systému Windows 10 môžete presne vidieť, ktoré programy sa začínajú v systéme Windows. Pokročilí používatelia však tiež môžu chcieť vedieť, ktoré procesy sa spúšťajú v systéme Windows. Je ich oveľa viac! Aby to bolo transparentné, môžete použiť nástroj Autoruns (vyvinutý spoločnosťou Microsoft sám). V tomto nástroji môžete presne vidieť, ktoré procesy sa spúšťajú, a podľa potreby ich nemôžete spustiť.

Upozorňujeme však, že toto je pre pokročilých používateľov. Je dôležité skontrolovať, ktoré súčasti skutočne zakážete, napríklad pomocou tejto funkcie môžete zobraziť online základné informácie o súčiastke. Okrem toho vždy zálohujte počítač a osobné súbory. Ak sa niečo pokazí, môžete situáciu pomerne ľahko napraviť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found